1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Pielęgnacja
  4. >
  5. Zatrzymaj starzenie się skóry z profesjonalną pielęgnacją PROFHILO Haenkenium od IBSA DERMA

Zatrzymaj starzenie się skóry z profesjonalną pielęgnacją PROFHILO Haenkenium od IBSA DERMA

Fot. Materiały partnera
Fot. Materiały partnera
Starzenie się skóry jest procesem nieodwołalnym i trwającym już od 23-25 roku życia, ale dzięki odpowiedniej pielęgnacji można znacznie je spowolnić. Stres, ekspozycja na promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia, czyli wszystko to, co wiąże się z nadprodukcją wolnych rodników, stanowią czynniki, na które jak najbardziej mamy wpływ. Skóra jest w stanie się przed nimi chronić, pod warunkiem, że w codziennej pielęgnacji nie zabraknie kosmetyków o działaniu antyoksydacyjnym, czyli chroniącym przed szkodliwym wpływem tzw. stresu oksydacyjnego jak PROFHILO Haenkenium® od IBSA DERMA. Krem za swoje wyjątkowe działanie otrzymał nagrodę PERŁY DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ 2023 w kategorii: REGENERACJA POZABIEGOWA!

Jak wolne rodniki wpływają na skórę?

Wolne rodniki, inaczej reaktywne formy tlenu, działają destrukcyjnie na cały organizm, w tym na komórki skóry. Wśród widocznych gołym okiem skutków ich działania można wymienić chociażby podrażnienia, przesuszenie, utratę elastyczności czy nasilenie się stanów zapalnych. Problem pogłębia się, gdy organizm ludzki nie radzi sobie z neutralizacją wolnych rodników. Do ich nadprodukcji dochodzi pod wpływem licznych czynników, tak zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Oprócz zanieczyszczeń powietrza czy promieniowania UV warto wymienić tu choćby używki, niedobór snu, zbyt intensywną aktywność fizyczną czy w końcu spożywanie wysokoprzetworzonej żywności. Wszystkie te czynniki przyspieszają starzenie się skóry. Niestety, nie wszystkie da się całkiem wyeliminować, jednak można je ograniczyć. Czasem, jak w przypadku promieniowania UV, nie pozostaje nic innego jak ochrona przed jego szkodliwym wpływem na skórę. Tu z pomocą przychodzi właśnie pielęgnacja anti-aging!

Jak spowolnić starzenie się skóry?

Skóra w starciu z czynnikami wywołującymi stres oksydacyjny wydaje się bezbronna, jednak szkodliwy wpływ zanieczyszczeń powietrza, ekspozycji na promieniowanie UV czy nieprawidłowej diety jak najbardziej można opanować. Pomagają w tym kosmetyki o wielokierunkowym działaniu, które odbudowują warstwę hydrolipidową, redukują drobne zmarszczki i działają antyoksydacyjnie. Ich rolą jest szczególnie przywrócenie bariery ochronnej i poprawa jakości skóry twarzy, a także często pomijanych w pielęgnacji szyi i dekoltu.

Nie bez powodu w rutynowej pielęgnacji kładzie się duży nacisk na intensywne nawilżanie. Troska o warstwę hydrolipidową skóry, a więc o optymalny poziom nawodnienia, to najlepsze co można zrobić dla bariery ochronnej. Jej integralność to bowiem prosty przepis na skuteczną ochronę przed działaniem wolnych rodników. Prym w pielęgnacji niezmiennie wiedzie kwas hialuronowy, choć coraz częściej podkreśla się rolę stosowania kwasu hialuronowego o różnej masie cząsteczkowej. Stosowanie takich kompleksów jest typowe dla kosmetyków do pielęgnacji pozabiegowej, czego przykładem jest krem PROFHILO Haenkenium® marki IBSA Derma.

Jak działa krem PROFHILO Haenkenium®?

Preparaty przewidziane dla osób poddających się zabiegom niejednokrotnie sprawdzają się również w codziennej pielęgnacji anti-aging. Intensywne nawilżenie, odbudowa bariery ochronnej i spłycenie drobnych zmarszczek – to najistotniejsze właściwości kremu PROFHILO Haenkenium® marki IBSA Derma, zalecanego m.in. po zabiegach estetycznych, jak i do codziennego stosowania w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej.

PROFHILO Haenkenium® to krem antyoksydacyjny o wielokierunkowym działaniu, który redukuje drobne zmarszczki i poprawia sprężystość oraz elastyczność skóry. Działa on na wszystkie aspekty starzenia się skóry, zapewniając jej ochronę, wzmocnienie i przebudowę. Kosmetyk bazuje na kompleksie kwasu hialuronowego składającym się z kwasu hialuronowego o wysokiej masie cząsteczkowej, który przywraca integralność warstwy hydrolipidowej oraz kwasu hialuronowego o niskiej masie cząsteczkowej utrzymującego optymalne nawodnienie skóry. Jego działanie wsparte jest właściwościami ekstraktu z szałwii haenkei, który pełni rolę osłony przed wolnymi rodnikami, niwelując przedwczesne starzenie komórek skóry.

Jak wykazały badania, opatentowany suchy ekstrakt z szałwii boliwijskiej zastosowany w PROFHILO Haenkenium® wykazuje silne działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Składnik ten hamuje reakcję starzenia spowodowaną utratą białka PTEN, pełniąc rolę tarczy ochronnej przed wolnymi rodnikami i istotnie zmniejszając objawy fotostarzenia.

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

PROFHILO Haenkenium®

199 zł/ 50 ml https://www.ibsaskincare.pl/produkt/profhilo-haenkenium-50-ml-krem/

SKŁADNIKI AKTYWNE:

• Kompleks kwasu hialuronowego - kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej + kwas hialuronowy o

niskiej masie cząsteczkowej,

• Opatentowany suchy ekstrakt z szałwii haenkei - osłona przed wolnymi rodnikami,

• Skwalan - składnik sebum tworzący warstwę ochronną na skórze,

• Arginina - wzmocnienie bariery hydrolipidowej skóry.

Przeciwstarzeniowy i nawilżający krem o wielokierunkowym działaniu do każdego typu skóry, sprawdzający się tak w pielęgnacji pozabiegowej, jak i w codziennej pielęgnacji anti-aging. Preparat chroni przed przedwczesnym starzeniem się spowodowanym przez czynniki stresu oksydacyjnego, przywraca barierę ochronną podrażnionej skóry i poprawia jakość skóry, redukując drobne zmarszczki. Krem przeznaczony do stosowania dwa razy na dobę, łagodzący podrażnienia i utrzymujący równowagę warstwy hydrolipidowej. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej wspiera optymalny poziom nawodnienia skóry, zwiększając jej zdolność do obrony przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń czy promieniowania UV. Przeciwzapalny ekstrakt z szałwii haenkei dodatkowo działa jak gerosupresant i redukuje starzenie się komórek aż o 50%, niwelując głębokość zmarszczek o 30% przy stosowaniu preparatu przez 12 tygodni. Działanie przeciwstarzeniowe i ochronne wsparto właściwościami skwalanu zapobiegającego utracie wody oraz argininy przyspieszającej regenerację naskórka.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze