1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

5 grzechów przeciwko diecie

123rf.com
123rf.com
Jak schudnąć? Na pewno napoje gazowane ani czekolada w tym nie pomogą. Nawet jeśli te pierwsze są w wersji light, a ta druga – czarna.

Oto kilka grzechów, o których nie myślimy, gdy zastanawiamy się, jak schudnąć.

  1. Soki owocowe. Po wyciśnięciu z owoców pozostaje głównie cukier. Lepiej zjeść owoc w całości, ponieważ wtedy wykorzystuje się wszystkie właściwości odżywcze.
  2. Produkty light kupowane bez zastanowienia. Tutaj ryzyko jest podwójne: raz – pozwalamy sobie na zjedzenie więcej, bo to przecież „light”, dwa – produkty faktycznie zawierają mniej tłuszczów, ale mogę mieć więcej cukrów i innych tajemniczych polepszaczy.
  3. Kaloryczne musli. Jak schudnąć, skoro musli z czekoladą i suszonymi owocami zawierają solidna dozę cukru? Warto wybrać płatki bez dodatków a najlepiej – owsiankę, która będzie doskonałą bazą żywieniową na cały dzień.
  4. Niechęć do ziemniaków. Przekonanie o konieczności wyeliminowana ziemniaków w trakcie odchudzania jest błędne. 100 g ziemniaków zawiera mniej kalorii niż taka sama ilość ryżu lub makaronu. A poza tym są niedocenionym źródłem witaminy C, zwłaszcza pieczone w folii.
  5. Sery żółte zamiast pleśniowych. Sery żółte wcale nie zawierają mniej tłuszczów niż niektóre sery pleśniowe, które cieszą się taką nieprzychylną opinią. Na przykład ser brie wypada korzystniej niż żółty ser wędzony. Faktem jest jednak, że żadne z nich nie ułatwiają utraty wagi.
 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze