1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

O chorowaniu po ludzku – konferencja dla wszystkich, którzy mierzą się z chorobami przewlekłymi

Z myślą o osobach z chorobami przewlekłymi Fundacja Ludzie i Medycyna już po raz drugi organizuje konferencję „O chorowaniu po ludzku”. (Fot. Olga Rolenko/Getty Images)
Z myślą o osobach z chorobami przewlekłymi Fundacja Ludzie i Medycyna już po raz drugi organizuje konferencję „O chorowaniu po ludzku”. (Fot. Olga Rolenko/Getty Images)
Mnóstwo osób choruje przewlekle. Niestety nie każda z nich wie, jak odpowiednio radzić sobie z chorobą na co dzień. Właśnie dlatego Fundacja Ludzie i Medycyna organizuje konferencję „O chorowaniu po ludzku”. „Poznaj innych, którzy podobnie jak ty szukają motywacji do przeciwdziałania chorobom przewlekłym. Razem twórzmy wspólnotę wsparcia i zrozumienia” – zachęca Alicja Sekret, członkini zarządu fundacji.

Chorobami przewlekłymi nazywamy choroby charakteryzujące się m.in. długim czasem trwania i wolnym postępowaniem zmian. Istnieje ich około 150, a zalicza się do nich chociażby: choroby układu krążenia, cukrzycę, nowotwory, padaczkę, endometriozę, a nawet niektóre zaburzenia psychiczne. O wiele więcej jest ludzi, którzy na te choroby cierpią – szacuje się, że globalnie są to nawet miliardy.

Właśnie z myślą o tych osobach Fundacja Ludzie i Medycyna już po raz drugi organizuje konferencję „O chorowaniu po ludzku”, która odbędzie się 10 lutego 2024 i będzie składała się z wykładów i praktycznych warsztatów. Ma ona na celu pomóc pacjentom z chorobami przewlekłymi, które ściśle wpływają na zdrowie psychiczne.

Podczas wydarzenia wystąpią nie tylko eksperci w zakresie zdrowia i praw pacjenta, lecz także sami pacjenci, którzy zmagają się z chorobą przewlekłą, lub ich bliscy. Prelegenci z chorobami przewlekłymi to bowiem osoby, które pomimo obciążeń prowadzą aktywne życie i chcą się dzielić doświadczeniami z innymi, którzy każdego dnia muszą sobie radzić z podobnymi wyzwaniami. – Wiedza teoretyczna jest ważna, ale prawdziwa siła tkwi w autentycznych opowieściach osób dotkniętych chorobą – podkreśla Joanna Twardak, liderka projektu Oswoić Chorobę.

Tegoroczne bloki tematyczne konferencji obejmują cztery obszary, z którymi na co dzień zmagają się osoby chorujące przewlekle. Organizatorzy wydarzenia skupią się więc zarówno na aspektach psychologicznych, jak i praktycznych. W związku z tym zostaną poruszone takie kwestie, jak: wpływ choroby przewlekłej na relacje osobiste; problematyka wyszukiwania rzetelnych informacji dotyczących chorób przewlekłych; kwestie prawne związane z pacjentami i procesem leczenia; wyzwania związane z łączeniem choroby przewlekłej z życiem zawodowym.

Wykłady zostaną uzupełnione praktycznymi warsztatami stacjonarnymi, podczas których będzie można poznać nowe osoby, wymienić się doświadczeniem, a także zdobyć praktyczną wiedzę, która ułatwi codzienne funkcjonowanie. Aby w konferencji mógł wziąć udział każdy – bez względu na sposób komunikacji – całe wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy dzięki Fundacji Świat Głuchych.

Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny, obowiązują zapisy. Ponadto wspólne oglądanie konferencji online i warsztaty stacjonarne odbywają się w głównej siedzibie PZU Zdrowie, Rondo Daszyńskiego 4 Warszawa.

Źródło: materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze