1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło poleca
  4. >
  5. Gorące premiery, wielkie gwiazdy, nowe talenty – czerwcowe „Zwierciadło” już w sprzedaży

Gorące premiery, wielkie gwiazdy, nowe talenty – czerwcowe „Zwierciadło” już w sprzedaży

Dostaliśmy zaproszenie, żeby podejrzeć od kulis przygotowania do sesji zdjęciowej organizowanej w ramach kampanii „Wkrótce w Netfliksie”. I z niego skorzystaliśmy! A efekt – na naszej okładce.

Netflix do końca roku zapowiedział aż dziewięć nowych tytułów. I to właśnie z powodu tych filmów i seriali zorganizowano dwudniową sesję zdjęciową z występującymi w nich aktorkami i aktorami. Zobaczcie, kogo zaprosiliśmy do wspólnej przygody, i poznajcie produkcje, o których będzie się sporo mówiło. I które także wiele mówią o nas samych, naszych potrzebach i wyzwaniach.

Temat Miesiąca: pokolenie silver. Jacy są? „Młodsi” niż poprzednie pokolenie, bo młodsze mają głowy. Niektórzy cieszą się emeryturą, inni chcą pracować, szukają nowych zawodowych wyzwań. Oddają się pasjom, zakładają konta w mediach społecznościowych, uprawiają sport. „Wyobrażenie, że kiedy kończymy pracę na etacie, to zasiadamy na kanapie, nie chodzimy do fryzjera, nie robimy makijażu, nic nas nie interesuje poza lekami na bolące stawy – to wyobrażenie nie jest już aktualne” – mówią.

„Pisanie kryminałów zmusza do gimnastyki umysłowej, to tak, jakby udawać się w podróż i nie wiedzieć, gdzie się dojedzie. Układa się puzzle, jest ich coraz więcej, ale wciąż nie widać obrazka. A jak uda się go ułożyć, pojawia się ogromna satysfakcja” – mówi pisarka Katarzyna Bonda. Tym razem w powieści „Krew w piach” opowiada historię Krwawego Tulipana. „To książka z misją” – dodaje.

„Dzięki synowi otworzyłem się na innych. Bo ja byłem takim żyjącym pod kamieniem człowiekiem. Jasne, muzyk, którego ludzie trochę kojarzą, ale jednak szalenie wsobny. Tylko w ukryciu czułem się w miarę bezpiecznie” – opowiada Igor Herbut, autor tekstów, kompozytor, muzyk solowy i wokalista zespołu LemON.

Serafyma Yol i Lada Mazina. To ich dziełem są oryginalne nakrycia głowy dla chłopów i szlachty ze wsi Adamczycha z uwielbianego serialu „1670”. Opowiadają nie tylko o pasji tworzenia, ale także o skomplikowanej relacji matki i córki. I próbach zaczynania od nowa.

Lulla La Polaca albo Andrzej Szwan. Najstarsza i jedna z najbardziej rozpoznawalnych drag queen w Polsce. Mówi: „Idę sobie w paradzie równości i podchodzą do mnie młodzi ludzie, niedawno para z dzieckiem na ręku. Pytają: »Lulla, a pozwolisz, że się z tobą sfotografujemy?«. Podchodzą nie po to, żeby rzucić we mnie kamieniem czy mnie popchnąć, tylko idą się do mnie przytulić”.

„Kiedy Wanda Rutkiewicz jako pierwsza osoba z Polski zdobyła Everest, z dnia na dzień stała się powszechnie znana, a jej lista wybitnych osiągnięć z roku na rok się wydłużała. To wszystko mogło być powodem do dumy narodowej, ale był jeden »problem« – była kobietą” – mówi Eliza Kubarska, podróżniczka, alpinistka i reżyserka dokumentu „Ostatnia wyprawa”. Tylko ona mogła z taką empatią opowiedzieć historię legendarnej himalaistki.

Siostry. Polegają na sobie, znają siebie jak nikt inny, rozumieją, akceptują, ufają sobie. I oczywiście się kochają. W odbiorze społecznym to relacja niemal idealna. Ale czy rzeczywiście tak jest w życiu? I co to znaczy być dobrą siostrą? Wyjaśnia psychoterapeutka Katarzyna Miller.

Jak pracować, żeby nie zwariować? Zaczynamy nowy cykl. Na pierwszy ogień – motywacja. Kiedy ją tracimy, zwykle obwiniamy się o lenistwo, brak ambicji czy silnej woli. „Lepiej jednak poszukać przyczyn tego stanu i sposobów na jego rozwiązanie” – uważa Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, ale także trener i doradca biznesu.

Wstrząsnęła nami tragiczna śmierć młodej kobiety zgwałconej i pobitej w centrum Warszawy. Jak zahamować przemoc na tle seksualnym? Może trzeba zacząć od uświadamiania chłopcom, czym jest gwałt? „Do niedawna słyszeli, że mają być męscy, a teraz, że wrażliwi i empatyczni. Podczas edukacji seksualnej proponujemy im, by patrzyli na swoje potrzeby, ale także zwracali uwagę na potrzeby drugiej osoby. By pytali siebie: »Jak ja się z tym czuję?«. Ale także, by pytali o to drugą osobę” – mówi psychoterapeuta i seksuolog Michał Sawicki w cyklu „Porozmawiajmy o seksie z SexedPL”.

Kiedy jest ciężko, trudno o optymizm. Tymczasem nawet myśl, która się wydaje bardzo trudna, też może być użyteczna. I czasami dobrze ją mieć – przekonuje psycholożka Maria Kaczorowska, autorka książki „Psychopozytywność” oraz profilu Miłe Obrazki.

Agnieszka Przepiórska, jedna z najciekawszych aktorek teatralnych w naszym kraju. „Byłam dzieckiem – dzikim koniem, wiadomo było, że jestem nie do okiełznania. Dużo zawdzięczam tej wolności. Czasem przeszkadza mi to w podporządkowaniu się hierarchii i układom, ale daje mi też ogromną przestrzeń wewnętrzną”.

„Uważam, że bardzo często, gdy nawiązujemy kontakt z gniewem, udaje nam się jednocześnie pożegnać jakąś dawkę lęku, który utrudniał nam życie i podejmowanie różnych działań. Najwyższy czas, żebyśmy potraktowały złość jako zasób, po który możemy sięgać” – mówi Aleksandra Nowak, dziennikarka, kulturoznawczyni, pisarka, aktywistka, autorka książki „Wyp***dalać! Historia kobiecego gniewu”.

Pamięć o najokrutniejszych doświadczeniach przeszłości potrzebuje strażników, nawet emisariuszy. Ważne jest pilnowanie świadectw, niesienie ich dalej. Remek Grzela w cyklu „Mam wpływ” rozmawia z Piotrem Cywińskim, dyrektorem Muzeum Auschwitz-Birkenau.

„W Polsce dominuje narcystyczne wychowanie, czyli model, w którym matki nie rozumieją, że dziecko jest bytem osobnym od nich. Jednym z jego przejawów jest dziecko jako projekt i jako champion, czyli traktowane jako ktoś, kto ma odtworzyć mój sukces albo zrekompensować mi jego brak. Macierzyński narcyzm wikła dzieci w wieloletnie relacje, w których nie potrafią oddzielić się od matki, bo muszą ją ciągle zadowalać” – mówi psycholożka Marta Niedźwiecka w rozmowie – niestandardowej – na Dzień Matki.

Michał Bilewicz, psycholog społeczny, badacz pamięci zbiorowej napisał książkę o Polsce. „Traumaland”. Bo żyjemy w kraju, gdzie „wszystko dzieje się z traumatyczną historią w tle”. Dlaczego? I co może nas uleczyć?

Ponadto w czerwcowym „Zwierciadle”:

  • Fotoreportaż. Proponujemy spacer po Londynie szlakami Cormorana Strike’a i Robin Ellacott, bohaterów cyklu Roberta Galbraitha (pseudonim J.K. Rowling). Z dala od utartych szlaków.
  • Moda. Plisy – od starożytnego Egiptu po najnowsze kolekcje znanych projektantów. Duże kieszenie – modny detal. W trenczach, tweedowych kamizelkach, spodniach cargo i tiulowych sukienkach.
  • Rodzina we wnętrzu. Wymarzone mieszkanie w starej kamienicy w sercu Bielska-Białej, u podnóża gór. Dominika i Krzysztof pielęgnują tu relacje… z przestrzenią.
  • Uroda. Kolczyki w pępku, sutku, skrzydełku nosa mają historię sięgającą starożytności. Dziś piercing przeżywa drugą młodość.
  • Kuchnia. Gotowanie… dla funu. W wykonaniu Przemka Klimy, szefa krakowskiej restauracji Bottiglieria 1881 (dwie gwiazdki Michelin!). Prosto i genialnie.

Czerwcowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło” w sprzedaży od 8 maja, wydanie podstawowe w cenie 12,90 zł. „Zwierciadło” dostępne również z dodatkami: zestawem kosmetyków Vichy: Dercos od Vichy szampon przeciwłupieżowy do włosów normalnych i przetłuszczających się oraz Liftactiv B3 serum do twarzy; kosmetykami do pielęgnacji twarzy Mokosh: do wyboru maska liftingująca owies i bambus lub wygładzający krem do twarzy o zapachu figi; zestawem kosmetyków do twarzy marki Avon z serii Anew z Protinolem: odmładzająco-wzmacniający krem pod oczy oraz serum; książką – różne tytuły do wyboru.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Okładka Zwierciadlo
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze