1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Bez mojej zgody

Bez mojej zgody

Kate większość swojego nastoletniego życia spędziła na leczeniu, zabiegach, transfuzjach, chemioterapiach. Jest chora na białaczkę i życie całej rodziny przebiega w rytm jej choroby. Szantaż moralny stosowany w tego typu filmach (cierpienie dziecka, poświęcenie rodziców) na ogół budzi sprzeciw, jednak w filmie Cassavetesa chodzi o coś więcej, niż wyduszenie z widzów łez współczucia.

Historia Kate i jej młodszej siostry Anny, która została poczęta jako idealny pod względem genetycznym dawca dla chorej, każe się zastanowić nad naszym przygotowaniem do śmierci, nad sprzecznościami w rozwoju medycyny, nad sensem cierpienia i straty. Oto pewnego dnia 11-letnia Anna nie godzi się na kolejną transplantację (tym razem nerki), która mogłaby uratować życie chorej siostrze, i wszczyna proces przeciwko rodzicom o zachowanie autonomii własnego ciała. Nad wiek rezolutna dziewczynka ukrywa jednak coś, co jest prawdziwą motywacją jej desperackiej decyzji.

Na pewno będziecie płakać na tym filmie. Ale płacząc, nie poczujecie się ofiarami wyciskacza łez.

My Sister's Keeper, USA 2009, reż. Nick Cassavetes, wyk. Cameron Diaz, Jason Patric, Sofia Vassilieva, Abigail Breslin, Alec Baldwin, dystr. Warner

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze