1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Bracia

Bracia

Amerykański remake świetnego duńskiego filmu sprzed kilku lat zrealizowany z gwiazdorską obsadą rękami irlandzkiego mistrza.

Historia dwóch braci przekornie nawiązująca do archetypu Kaina i Abla, jednego złego, drugiego, umiłowanego przez ojca, dobrego. Tommy, jeden z braci, wraca z więzienia, zaraz potem stawiany mu zawsze za wzór drugi brat wyrusza na wojnę do Afganistanu. Beztroski rozrabiaka Tommy otacza opieką żonę i córeczki brata, ich początkowa wzajemna nieufność przeradza się w prawdziwą rodzinną więź, zwłaszcza kiedy dociera do nich wiadomość o śmierci Sama. Tom zdaje egzamin odpowiedzialności, jego szlachetnemu bratu nie udaje się przejść najcięższej próby, takiej, z której zwycięsko wychodzą tylko nieliczni. Ciekawy problem trudnych do oceny ludzkich charakterów, nieodgadnionego potencjału ludzkiej psychiki, ale tym, którzy widzieli duński oryginał, amerykańscy „Bracia” wydadzą się tylko jego spłyconą wersją.

Brothers, USA 2009, reż. Jim Sheridan, wyk. Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal, Natalie Portman, Sam Shepard, dystr. ITI Cinema

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze