1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Festiwal Filmów Migracyjnych w Muranowie

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
W warszawskim kinie Muranów rusza dziś Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych – pierwszy światowy festiwal poświęcony tematyce migracyjnej organizowany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji.

Wstęp na festiwalowe pokazy jest bezpłatny, wejściówki można odebrać w kasie kina Muranów. W programie znalazły się 3 filmy:

„W dobrej wierze”, reż. Philippe Falardeau,  5.12 godz. 18:00 

W czasie wojny domowej w Sudanie Mamere, Jeremiah i Paul tracą rodziców i wraz z innymi sierotami trafiają do obozu dla uchodźców w Kenii. Po 13 latach pobytu w nim szczęście się do nich uśmiecha. Będą mogli zacząć nowe życie w Kansas. (fot.mat. pras.)

„Bekas” reż. Karzan Kader, 9.12 godz. 18:00

Podczas emisji filmu „Superman” w lokalnym kinie dwaj bezdomni chłopcy, Zana i Dana, dostrzegają przez otwór w dachu bohatera z wielkiego ekranu – Supermana. Bracia postanawiają wyruszyć do Ameryki i sprowadzić nadczłowieka do miasteczka.  (fot.mat. pras.) „Kto cię uczył jeździć?”, reż. Andrea Thiele, 18.12. godz. 18:00

Prowadzenie samochodu w ulicznych korkach jest bardzo stresujące, a tym bardziej gdy trzeba to robić w zupełnie obcym dla nas kraju. Mirela, która wyemigrowała z Niemiec do Indii; Jakez, który z USA przeniósł się do Japonii; oraz Koreanka Heyn Won, która mieszka dziś w Niemczech, mają ten sam problem: wszyscy chcą zdobyć lokalne prawo jazdy. Obowiązkowe jazdy z instruktorem nie są łatwym wyzwaniem i szybko stają się dla wszystkich lekcjami kultury krajów, w których świadomie zdecydowali się mieszkać. 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze