1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

65. rocznica urodzin Freedie’ego Mercury’ego

Frontman brytyjskiej grupy rockowej Queen skończyłby dziś 65 lat.

Freddie Mercury urodził się jako Farrokh Bulsara, 5 września 1946 roku z Zanzibarze. W wieku 18 lat, ze względu na wojnę domową, wraz z rodziną przeniósł się do Londynu. Początkowo zarabiał jako sprzedawca w sklepie z używaną odzieżą, gdzie po raz pierwszy spotkał Rogera Taylora. W 1971 roku po dołączeniu Briana Maya oraz Johna Deacona powstała grupa Queen. Ich pierwsza płyta ukazała się w 1973 roku. Gwiazdami stali się już kilka lat później, po wydaniu płyty „A Night At the Opera” z 1975 roku, z której pochodzi największy przebój grupy „Bohemian Rhapsody”. Zespół ma na koncie szereg klasyków muzyki rockowej, m.in. „We are the Champions”, „We will rock you”, „The Show Must Go On”.

W 1987 roku wokalista dowiedział się, ze jest chory na AIDS, a w listopadzie 1991 roku zmarł w związku z zapaleniem płuc spowodowanym osłabieniem odporności organizmu na skutek choroby.

Z okazji 65. Rocznicy śmierci wokalisty firma Google przygotowała specjalne animowane logo na stronie głównej wyszukiwarki . Po kliknięciu w przycisk odtwarzania zostanie nam zaprezentowany 98 sekundowy filmik animowany, w którym występuje frontman grupy Queen, przy akompaniamencie utworu „Don’t stop me now”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze