1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Premiera nowej marki kosmetycznej - nuev

Premiera nowej marki kosmetycznej - nuev

Zobacz galerię 8 Zdjęć
10 października miała miejsce premiera nowej marki kosmetycznej na miarę XXI wieku. Firma badawczo-rozwojowa KF Niccolum zaprezentowała pierwszą linię marki nuev, która chroni skórę przed alergią kontaktową, a szczególnie metalami: chrom, nikiel, pallad, kobalt. Marka powstała na podstawie badań naukowych dr Izabeli Zawiszy oraz naukowców z Polskiej Akademii Nauk. W trakcie spotkania eksperci wyjaśnili, dlaczego należy chronić swoją skórę przed metalami.

Spotkanie otworzyła prezes i założycielka KF Niccolum – dr Izabela Zawisza, która opowiedziała o swojej drodze do zbudowania marki nuev, będącej odpowiedzią na coraz większy problem związany z alergiami kontaktowymi. Wśród ekspertów znalazł się również prof. Zbigniew Samochocki– specjalista dermatologii, wenerologii oraz alergologii. Profesor opowiedział o skali zjawiska alergii kontaktowej.

Szacuje się, że obecnie co 7. osoba na świecie ma lub nabędzie alergię, a odsetek ten stale rośnie. Alergię kontaktową możemy nabyć w każdym momencie życia. Im częstszy kontakt z uczulaczem, tym większe prawdopodobieństwo niepożądanej reakcji organizmu. Warto wiedzieć, że uczulacze są obecne w wielu przedmiotach codziennego użytku, np. w monetach, biżuterii, oprawkach okularów, sztućcach, barwnikach skór, kolorowych kosmetykach.

Metal screen - ochrona skóry przed szkodliwymi metalami

Eksperci poruszyli również kwestię profilaktyki i ochrony skóry przed metalami – metal screen. Tak jak chronimy swoją skórę przed promieniami słonecznymi, stosując kremy z filtrem UV, warto również ją skórę przed metalami. Szczególnie jest to ważne w dobie wysokiego poziomu stężenia zanieczyszczeń powietrza, rozwoju przemysłu, technologii, które przyczyniają się do powstania alergii. Kremy nuev zawierają chroniony zgłoszeniem patentowym składnik Chitathione, który otula skórę niewidocznym filmem, nie dopuszczając do niej szkodliwych jonów metali odpowiedzialnych za alergie i podrażnienia.

Inspirująca historia powstania marki nuev

Przed założeniem KF Niccolum Izabela Zawisza była doktorantką w Polskiej Akademii Nauk w Instytucie Biochemii i Biofizyki. Podczas pracy w zespole badawczym zajmującym się alergią niklową dowiedziała się, że nikt nie opracował skutecznego preparatu ochronnego, który tworzyłby barierę ochronną przeciw temu uczulaczowi. Po przejrzeniu ponad 200 zgłoszeń patentowych i przeczytaniu literatury fachowej postanowiła opracować krem chroniący przed niklem.

Po dwóch latach pracy badawczej pod okiem promotora złożyła wniosek patentowy na molekułę Chitathione, która szybko wyłapuje jony niklu, chromu, kobaltu i palladu i blokuje wchłanianie w głąb skóry, tym samy hamując objawy i chroniąc przed nabyciem alergii.

Na wprowadzenie tej przełomowej technologii w powszechne użycie, potrzebowała źródła finansowania. Próbowała różnych dróg. Po odmówieniu jej finansowania badań z grantów, zwróciła się do prywatnych firm. Gdy te nie wyraziły zainteresowania, postanowiła spróbować własnych sił u prywatnych inwestorów. Tak powstała firma badawczo-rozwojowa KF Niccolum, która wprowadziła na rynek markę Niediesque, a teraz nuev, która skutecznie pielęgnuje skórę i chroni przed metalami.

Linia nuev® nikiel chrom kobalt

Podczas wydarzenia została zaprezentowana linia nuev® nikiel chrom kobalt, która składa się z trzech kremów do twarzy z 3 stopniami ochrony oraz balsamu.

  • Ochrona pierwszego stopnia przeznaczona jest dla wszystkich, którzy nie mają reakcji uczuleniowych, ale chcieliby profilaktycznie osłaniać swoją skórę przed metalami. Przeznaczona do każdego rodzaju cery.
  • Drugi stopień ochrony sprawdzi się u osób mających skłonności do alergii skórnych oraz mających częsty kontakt z metalami.
  • Natomiast najwyższy, trzeci stopień ochrony, przeznaczony jest dla osób, u których alergia kontaktowa została zdiagnozowana.
Dodatkowo można stosować wygładzający balsam do ciała i dłoni dla każdego typu skóry, który pielęgnuje i chroni przed alergią kontaktową.

Linia nuenikiel chrom kobalt dostępna jest na stronie internetowej www.nuev.pl, w salonach beauty oraz wybranych aptekach.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze