1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. XIV Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego

XIV Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego

Joanna_Moskowicz_Ildebrando_D'Arcangelo_fot_Marek_Popowski
Zobacz galerię 5 Zdjęć
1 stycznia w Filharmonii Narodowej odbył się XIV Koncert Noworoczny,  zorganizowany przez Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury. Tego wyjątkowego wieczoru wystąpiły gwiazdyscen operowych: Joanna Moskowicz, Ildebrando D'Arcangelo oraz Leonardo Capalbo.

Soliści wykonali najpiękniejsze arie z oper m.in. Pucciniego, Gounoda, Bizeta i Mozarta, ale także utwory z popularnych musicalli oraz operetek. Podczas Koncertu Noworocznego nie mogło zabraknąć „Marsza Radetzkiego” J. Straussa, który w wielkim finale brawurowo wykonała Polska Orkiestra Radiowa prowadzona tego wieczoru przez Maestro Sebastiana Perłowskiego.

Ildebrando D'Arcangelo wykonał m.in. arię Leporella „Madamina, il catalogo è questo” oraz arię Don Giovanniego „Fin ch'han dal vino” z opery „Don Giovanni” Mozarta. W brawurowym wykonaniu Joanny Moskowicz zabrzmiała tego wieczoru m.in. aria Królowej Nocy „Der Hölle Rache” z „Czarodziejskiego fletu” Mozarta. Popularną „Granadę” wykonał zaś Leonardo Capalbo.

Joanna_Moskowicz_Leonardo_Capalbo_fot_Marek_Popowski

Iwona Wujastyk, dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury: Koncerty Noworoczne organizowane przez prowadzony przeze mnie teatr stały się ważnym wydarzeniem muzycznym w naszym mieście. Dla mnie osobiście, równie ważny, poza wysokim poziomem artystycznym, jest fakt, że na koncerty te oczekują niecierpliwie nasi wierni widzowie. Jestem dumna, że zaufała nam, po raz kolejny, Filharmonia Narodowa i powierzyła swoją scenę pierwszego dnia 2019 roku. Cieszę się, że zaproszenie naszego teatru przyjęli tak znakomici artyści, jak Joanna Moskowicz, Leonardo Capalbo i Ildebrando D'Arcangelo, który po występach w MET, ROH i innych największych salach operowych świata, zdecydował się na współpracę z Mazowieckim Teatrem Muzycznym i, co najważniejsze, po raz pierwszy wystąpił w Polsce”. „Nasze Koncerty Noworoczne cieszą się od lat dużą popularnością. Mimo tego, że na co dzień gościnnie występujemy na różnych scenach Warszawy i całego Mazowsza, to niesamowite, że wielu naszych widzów czeka właśnie na ten jedyny i niepowtarzalny koncert w roku” - mówi Jakub Milewski, kierownik artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury. „Repertuar tegorocznego koncertu był bardzo zróżnicowany. Rozpoczęliśmy od największych hitów operowych, do których na pewno można zaliczyć arie i duety W.A Mozarta, które wykonali Ildebrando D'Arcangelo oraz Joanna Moskowicz. Swoistym smaczkiem stało się wykonanie przez Ildebrando D'Arcangelo, po raz pierwszy w Polsce, dwóch utworów z repertuaru Cole'a Portera” - dodaje Milewski. „Artystom towarzyszyła wyjątkowa Polska Orkiestra Radiowa, prowadzona przez Maestro Sebastiana Perłowskiego. Publiczność porwali oryginalnym wykonaniem polek J. Straussa II: „Unter donner und blitz” op. 324 oraz „Trich Trach” op. 214” - podsumowuje Milewski.

Joanna_Moskowicz_Ildebrando_D'Arcangelo_Leonardo_Capalbo_Sebastian_Perłowski_fot_Marek_Popowski

Koncerty Noworoczne, organizowane od czternastu lat przez Mazowiecki Teatr Muzyczny, stały się zasłużenie jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych stolicy. Każdego roku występują na nich gwiazdy polskich i europejskich scen operowych. Podczas ubiegłorocznego koncertu gościem specjalnym był José Cura.

Ildebrando_D'Arcangelo_Sebastian_Perłowski_fot_Marek_Popowski

Koncert odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego

Patroni medialni: TVP 3 Warszawa, TVP Kultura, Rzeczpospolita, Polskie Radio RDC

Sebastian_Perłowski_fot_Marek_Popowski

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze