1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Premiera nowego spektaklu Michała Borczucha "Kino Moralnego Niepokoju"

Premiera nowego spektaklu Michała Borczucha "Kino Moralnego Niepokoju"

fot. Maurycy Stankiewicz / Nowy Teatr
Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Jeden z najzdolniejszych reżyserów teatralnych, twórca m.in. świetnej "Apokalipsy" powraca z intrygującym "Kinem Moralnego Niepokoju". Od 25 kwietnia spektakl będzie można zobaczyć w Nowym Teatrze w Warszawie.

Spektakl inspirowany książką „Walden, czyli życie w lesie"  H. D. Thoreau oraz kinem moralnego niepokoju, szczególnie filmami Krzysztofa Kieślowskiego i Andrzeja Wajdy.

"Zderzając XIX-wieczny manifest o życiu prostym i w zgodzie z naturą oraz kino pokolenia naszych rodziców, które reagowało bezpośrednio na wydarzenia społeczno-polityczne w Polsce w latach 70. i 80., chcemy poszukać odpowiedzi na pytanie, czy w dzisiejszym świecie moralność, rodzina, praca, wspólnota, przyroda są skompromitowanymi hasłami z innej epoki, czy też ulegają dynamicznej metamorfozie.

Dwa źródła inspiracji łączy w spektaklu samotny bohater – niezależnie czy jego naturalnym środowiskiem jest wielkomiejskie społeczeństwo, czy romantyczne pustkowie nad leśnym jeziorem.

Walden w naszym spektaklu to opowieść o znikaniu, wycofywaniu się z życia, a w kontekście tematów kina moralnego niepokoju to gest obywatelskiego nieposłuszeństwa. Można czytać nasz projekt zarówno jako przekorną fantazję o życiu bez ludzi, jak i mroczną fantazję o życiu wśród nich" - czytamy na temat najnowszego dzieła Borczucha.

W obsadzie znajdziemy m.in. jednego z bardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia Bartosza Bielenia, Dominikę Biernat, czy Maję Ostaszewską. Bilety do kupienia na stronie Nowego Teatru.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze