1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Przewodnik po najlepszych polskich festiwalach 2019 roku

Przewodnik po najlepszych polskich festiwalach 2019 roku

Wakacje - wprawdzie dla niewielu z nas dalej jeszcze kojarzą się z błogim czasem, gdy przez kilka miesięcy zastanawialiśmy się tylko, co robić w ciągu dnia, o której wstać i gdzie pojechać, niewątpliwie to nadal najbardziej rozrywkowe miesiące w roku. Festiwale muzyczne, filmowe, literackie czekają na nas w tym roku z wyjątkowo bogatą ofertą. Jeśli tak jak my, nie jesteście w stanie do końca ogarnąć programów wszystkich większych imprez w Polsce - przejrzyjcie przewodnik, po tych wydarzeniach, które zasługują na największą uwagę!

Orange Warsaw Festiwal

To pierwszy festiwal, który rusza w najbliższy piątek (31 maja) w Warszawie i potrwa przez cały weekend. Od kilku lat mówi się, że to jedna z najlepszych imprez muzycznych w naszym kraju, na którą co roku zjeżdża się mnóstwo światowej klasy artystów muzyki rozrywkowej. W tym roku największą furorę wywołała zapowiedź... Miley Cyrus, która wystąpi na warszawskiej scenie 1 czerwca. Oprócz idolki młodszych (ale nie tylko) pokoleń, która pierwszy raz zagości w naszym kraju, na scenie Orange Warsaw Festiwalu pojawi się także Rita Ora, Solange oraz gwiazda muzyki elektronicznej, czyli tajemniczy Marshmello. Ponadto tegoroczną edycję festiwalu uświetni występ wielu znanych, polskich gwiazd, takich jak: Quebonafide, Julia Pietrucha, Łona, Webber & The Pimps i świetnie zapowiadającego się zespołu Bitamina. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

H&M Loves Music

Warszawskie wydarzenie H&M Loves Music to trzy dni pełne świetnej, polskiej muzyki. Od zeszłego roku festiwal odbywa się na zajezdni przy ul. Redutowej w Warszawie, ze względu na ogromne zainteresowanie i brak możliwości pomieszczenia wszystkich zainteresowanych na pierwotnym terenie warszawskiego Dworca Głównego przy Towarowej. W tym roku wśród wykonawców zobaczymy m.in. O.S.T.R., Natalię Przybysz oraz Monikę Brodkę. Plusem jest to, że bilet wstępu jest wyjątkowo tani - 20 zł (początkowo festiwal odbywał się za darmo), który następnie może zostać wymieniony na voucher i wykorzystany w sklepie H&M.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Open'er Festival

Bodaj największy i najpopularniejszy festiwal w Polsce, na którym co roku zjawiają się największe gwiazdy, nie tylko po to, aby wystąpić na scenie. W tym roku święto muzyki rozpocznie się 3, a zakończy 6 lipca. Open'er jak zawsze przyciąga mnóstwo gwiazd i celebrytów, którzy uwielbiają pojawić się na festiwalu i pokazać w swoich wyszukanych, festiwalowych stylizacjach. Festiwal, który odbywa się jak zawsze w Gdyni to nie tylko świetne koncerty, ale także całe miasteczko pełne różnych atrakcji. Oprócz strefy z najlepszymi foodtruckami, znajdziemy tam także strefę Fashion, gdzie będziemy mogli podziwiać pokazy mody, kino, teatr, a nawet galerie sztuki. Na dużej scenie wystąpią natomiast m.in. Travis Scott, Lana del Rey, czy pionierzy muzyki elektronicznej: Swedish House Mafia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

MFF Nowe Horyzonty

Odważne kino artystyczne ma się w Polsce dobrze. Między innymi za sprawą organizowanego od prawie 20 lat festiwalu Nowe Horyzonty, który co roku prezentuje ambitne filmy i bezkompromisowych artystów. Festiwal odwiedza co roku kilkudziesięciu reżyserów z całego świata - od debiutantów po niekwestionowanych mistrzów. W ramach tegorocznej edycji będziemy mogli obejrzeć dzieła takich artystów jak: mistrza tzw. slow cinema Alberta Serry, czy reżysera wchodzącego do kin "Podwójnego życia" Oliviera Assayasa. Program jest wyjątkowo bogaty, a każdego dnia będziemy mogli swobodnie wybierać w tytułach docenianych przez publiczność i krytyków największych festiwali filmowych na świecie. W tym roku impreza filmowa potrwa od 25 lipca do 4 sierpnia we Wrocławiu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Podlasie SlowFest

Od 3 lipca do 3 sierpnia potrwa jeden z "najspokojniejszych" festiwali w Polsce. Choć tego typu imprezy z reguły kojarzą nam się z głośną muzyką i zabawą do białego rana, tak idea tego festiwalu jest zupełnie inna. Podlasie SlowFest jest festiwalem sztuki w bliskości z naturą. Sztuki filmowej, muzycznej, literackiej, kulinarnej i wielu innych. Festiwal odbywa się w miejscowości Supraśl - małej miejscowości na Podlasiu słynącej z ogromnych walorów ekologicznych i czystości powietrza. W ramach wyjątkowo bogatego programu festiwalu można wziąć udział m.in. w spektaklu teatralnym, koncercie muzyki klasycznej, zajęciach jogi, warsztatach wokalnych, czy... warsztatach tkackich. Bliskość dzikiej przyrody, cisza i piękno naturalnego krajobrazu pozwalają na wyciszenie i pełniejszą koncentrację na sztuce.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Audioriver Festival

W dniach 26-28 lipca odbędzie się kolejna edycja festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver Festival w Płocku. Główna część Audioriver obejmująca piątkową i sobotnią noc odbywa się na malowniczej plaży nad Wisłą, nad którą wznosi się Wzgórze Tumskie i popularna wśród mieszkańców oraz turystów skarpa, oblegana również podczas audioriverowych koncertów na Main Stage. W tym miejscu jednocześnie działa aż 6 scen z koncertami zagranicznych i polskich artystów, w tym ARTBAT, Jayda G, Lee Burridge, Kapoor, czy The Black Madonna. Audioriver co roku okrzykiwany jest ogromnym wydarzeniem muzycznym, na który zjeżdżają się setki artystów, w tym legendarnych twórców muzyki elektronicznej. W ciągu dnia teren festiwalu także ma wiele do zaoferowania:  na festiwalowiczów czekają wystawy, pokazy filmów, dyskusje panelowe, warsztaty, stand-up comedy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Tauron Nowa Muzyka

Katowice wybijają się na stolicę festiwali. Oprócz znakomitego Off'a, organizowany jest tam również festiwal Tauron Nowa Muzyka. Od 2014 roku przestrzeń festiwalu to katowicka Strefa Kultury, która powstała na zrewitalizowanych terenach KWK „Katowice“ w dzielnicy Bogucice, gdzie co roku występują najbardziej znani wykonawcy muzyki awangardowej i elektornicznej. W tym roku festiwal potrwa od 20 - 22 czerwca i wystąpią m.in. GusGus, Kamp!, Rhye, Skepta, a także polscy wykonawcy Smolik w kooperacji z Kev Fox, czy Fisz Emade Tworzywo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Off Festival

To chyba jeden z najbardziej klimatycznych festiwali w Polsce. Off Festival poświęcony muzyce alternatywnej został powołany do życia dzięki Arturowi Rojkowi, który nadal pozostaje dyrektorem festiwalu i co roku zaprasza światowej sławy gwiazdy do Katowic. Zeszłoroczna edycja, podczas której mieliśmy możliwość wzięcia udziału w koncertach takich artystek, jak: M.I.A., Charlotte Gainsbourg czy Aurora okazała się ogromnym sukcesem. W tym roku line-up przedstawia się równie zachęcająco. Na kilku scenach będziemy mieć okazję posłuchać m.in. Foals, Electric Wizard, Suede, czy Stereolab. Festiwal potrwa od 2 do 4 sierpnia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

 

 

 

 

 

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze