1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Tom Cruise powraca po raz czwarty jako agent Ethan Hunt w jak dotąd najlepszej części z całej serii „Mission: Impossible”.

Oskarżony o terrorystyczny zamach bombowy na Kreml, agent IMF Ethan Hunt wraz z resztą zespołu zostaje zwolniony z obowiązków w chwili, kiedy prezydent wdraża "Ghost Protocol". Pozostawiony bez środków i wsparcia, Ethan musi znaleźć sposób na oczyszczenie dobrego imienia agencji oraz uniemożliwienie kolejnego ataku.

„Mission: Impossible – Ghost Protocol” to fabularny debiut Brada Birda, który do tej pory znany był z reżyserowania znakomitych animacji takich jak „Ratatuj” czy „Iniemamocni”. Debiut ten jest iście imponujący! Czwarta część filmowej serii przygód Ethana Hunta to wciskające w fotel widowisko, z zapierającymi dech w piersiach scenami akcji. Fantastycznie wyreżyserowane i zainscenizowane, pełne dynamiki i wspaniałych zdjęć z różnych części świata – od Indii po Dubaj. W tym ostatnim można zobaczyć jedną z najbardziej niesamowitych scen w ostatnich latach w kinie – Tom Cruise bez pomocy kaskaderów (!) wspina się po ścianach najwyższej budowli na naszej planecie, mającym ok. 160 pięter wieżowcu Burudż Talifa. Już samo patrzenie na tą konstrukcję może spowodować zawroty głowy. To trzeba zobaczyć. I to najlepiej na dużym ekranie.

Sam Cruise wydaje się skutecznie opierać upływowi czasu. Za niedługo dobije do pięćdziesiątki, a wciąż trzyma się znakomicie. Nie wiadomo oczywiście jaka w tym zasługa różnej maści chirurgów, ale nie sposób także nie zauważyć, że on sam włożył w to sporo pracy i wysiłku. Pomimo ponad 15 lat od momentu premiery pierwszej części niewiele stracił on ze swojego zawadiackiego uroku i nadal w roli Ethana Hunta spisuje się znakomicie. Partnerująca mu obsada również nie zawodzi.

„Mission: Impossible – Ghost Protocol” to nie tylko najlepsza część serii, ale także jeden z najlepszych filmów akcji, co najmniej ostatnich kilku lat. Jeśli ktoś szuka w kinie czystej rozrywki ze sporą dawką adrenaliny, podaną w wirtuozerskim wręcz stylu i z zajmującą historią w tle, to na nowym „Mission: Impossible” z pewnością się nie zawiedzie.

USA 2011, reż.Brad Bird, wyk. Tom Cruise, Paula Patton, Simon Pegg, Jeremy Renner, dystr. UIP

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze