1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Nie żyje Bill Withers, twórca hitu "Ain't No Sunshine"

Nie żyje Bill Withers, twórca hitu "Ain't No Sunshine"

Bill Withers (fot. BEW PHOTO)
Dziś dotarły do nas smutne wieści o śmierci Billa Withersa, legendarnego muzyka, trzykrotnego laureata nagrody Grammy i twórcy wielu przebojów. Przyczyną śmierci były problemy z sercem. Artysta miał 81 lat. "Jego twórczość na zawsze należy do świata" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez rodzinę.

O śmierci Billa Withersa poinformowała rodzina. "Jesteśmy zdruzgotani utratą naszego ukochanego, oddanego męża i ojca" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez portal Rolling Stone.

"Jego twórczość na zawsze należy do świata. W tym trudnym okresie modlimy się, by muzyka, którą tworzył, zapewniła rozrywkę i komfort wszystkim fanom, którzy spędzają ten czas ze swoimi bliskimi"

Jak podaje agencja Associated Press, przyczyną śmierci Billa Withersa były problemy z sercem.

https://www.instagram.com/p/B-hcRyLl1-K/

Bill Withers urodził się w 4 lipca 1938 roku w Wirginii Zachodniej. Tam również dorastał. W młodości przez dziewięć lat służył w marynarce, po czym przeniósł się do Los Angeles i w 1967 roku rozpoczął karierę muzyczną.

Debiutancki album artysty zatytułowany "Just As I Am" ukazał się w 1971 roku i zawierał jego pierwszy, a zarazem największy przebój „Ain't No Sunshine”. Płyta zyskała status złotej, a muzyk otrzymał nagrodę Grammy za najlepszą piosenkę. Później nagrodzono go także za utwory "Just the Two of Us" (1982) oraz "Lean on Me" (1988). Jest też twórcą takich hitów jak "Lovely Day" czy "Use Me". Artysta do 1985 roku nagrał łącznie dziewięć albumów, a w 2015 roku został włączony do Rock and Roll Hall of Fame, honorującej muzyków, którzy mieli największy wkład w rozwój gatunku.

Bill Withers swoją twórczością inspirował wielu artystów. Amerykańska grupa R'n'B Blackstreet wykorzystała jego przebój "Grandma's Hands" jako sampel do piosenki "No Diggity", a raper Eminem zainspirował się hitem "Just the Two of Us" tworząc utwór "97' Bonnie & Clyde".

 

https://www.youtube.com/watch?v=YuKfiH0Scao

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze