1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Pielęgniarka superbohaterką. Banksy zaprezentował swoje najnowsze dzieło

\
"Game changer" to najnowsza praca Banksy'ego, którą artysta umieścił w szpitalu uniwersyteckim w Southampton na południu Anglii. (Screen: Instagram Banksy'ego)
Banksy, najbardziej tajemniczy brytyjski artysta uliczny, zaprezentował swoje kolejne dzieło. Tym razem w podziękowaniu pracownikom medycznym.

"Mam nadzieję, że trochę rozjaśni to miejsce, pomimo tego, że jest czarno-biały" - napisał Banksy w notce zostawionej pod swoim najnowszym dziełem w szpitalu uniwersyteckim w Southampton na południu Anglii. "Game Changer", bo tak artysta nazwał obraz, to czarno-biały szkic o powierzchni metra kwadratowego. Przedstawia chłopca bawiącego figurkami superbohaterów - Spidermana, Batmana i... pielęgniarki, która, ubrana w pelerynę, przypomina Supermana.

"Game Changer" to podziękowanie Banksy'ego, skierowane do pracowników medycznych, za ich ciężką pracę podczas pandemii koronawirusa. Jak podaje The Independent, rzeczniczka prasowa Banksy'ego poinformowała, że obraz ma być później przekazany na licytację, a zebrane środki zostaną przekazane na NHS (brytyjski odpowiednik Narodowego Funduszu Zdrowia).

To nie pierwszy raz, gdy Banksy nawiązuje w swoich pracach do pandemii koronawirusa. W kwietniu opublikował na Instagramie serię zdjęć ze swojej łazienki, w której namalował charakterystyczne dla jego wcześniejszych dzieł szczury, tym razem demolujące wnętrze. Zdjęcia podpisał "Moja żona nienawidzi, gdy pracuję z domu".

Banksy to znany na całym świecie brytyjski artysta uliczny. Zasłynął przede wszystkim za sprawą niezwykłych murali, które maluje w ukryciu, a jego tożsamość, mimo wielu spekulacji, nadal pozostaje tajemnicą. W swoich pracach porusza ważne, politycznie i społecznie, tematy, a bijący z nich przekaz jest zawsze prosty, a zarazem niesamowicie wymowny.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze