1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Seriale dla kobiet – mądre, ważne, zabawne. Wybieramy najlepsze kobiece seriale na Netflix

„Wielkie kłamstewka” (Fot. BEW Photo)
„Wielkie kłamstewka” (Fot. BEW Photo)
Skradły nasze serca, rozbawiły nas do łez, poprawiły humor po ciężkim dniu, poruszyły ważne społecznie tematy – najlepsze seriale dla kobiet to bardzo pojemna kategoria. My polecamy wam te, które nas szczególnie urzekły, i które warto obejrzeć w pierwszej kolejności. Od kobiet dla kobiet.

Netflix – seriale dla kobiet

W dobie dużych platform streamingowych nietrudno znaleźć serial dla kobiet, który idealnie sprawdzi się na wieczór z przyjaciółkami. Ale i niełatwo znaleźć taki, który wciąga i jest warty naszego czasu. Dobrze szukać najciekawszych, babskich seriali na Netflixie – prawdziwej mekce dla kino i serialomaniaczek. Warto zapoznać się z naszą listą najlepszych seriali dla kobiet. Netflix przygotował dla nas następujące propozycje:

„Telefonistki”

Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by serial ten pokochali także mężczyźni, to właśnie „Telefonistki” okrzyknięte zostały jednym z najbardziej kobiecych seriali dostępnych na Netflixie. Hiszpański serial (Hiszpanie ostatnio zdominowali platformę świetnymi produkcjami) opowiadający historie czterech przyjaciółek, które poznają się w pracy w krajowej centrali telefonicznej. Piękny, nostalgiczny Madryt lat 20. ubiegłego wieku przeplata się tu z wyjątkowo dramatycznymi sytuacjami nie tylko z życia prywatnego Lidii, Carloty, Angeles i Marli, ale także rodzącym się feminizmem wśród kobiet. Choć bohaterki pochodzą z różnych klas społecznych, mają różne charaktery i pomysły na życie, łączy je ogromna przyjaźń, oddanie i niezgoda na panujący wokół społeczny ucisk kobiet. Jeden z najlepszych seriali dla kobiet na Netflixie, który trzeba poznać.

„Grace i Frankie”

I choć mogłoby się wydawać, że dwie 70-kilku latki na ekranie to jeden z babskich seriali, które Netflix proponuje wąskiemu gronu odbiorców, nic równie mylnego. Chyba nie ma drugiego serialu dla kobiet, równie zabawnego, poprawiającego humor i dającego wiarę w to, że z wyjątkowo beznadziejnej życiowej sytuacji można zawsze wyjść z podniesioną głową. I świetną przyjaciółką u boku. Grace i Frankie to dwie nieprzepadające za sobą kobiety, które łączy przyjaźń ich mężów prowadzących razem kancelarię. Gdy dowiadują się, że mężczyźni, z którymi związane były ponad 40 lat są gejami i planują razem ślub, kobiety rozumieją, że od teraz mogą liczyć wyłącznie na siebie. Bo kto inny zrozumie kobietę, jak nie druga kobieta? I to znajdująca się w identycznej sytuacji? Panie, choć dzieli je naprawdę wiele, zaprzyjaźniają się na śmierć i życie, a to co dzieje się w ich życiu, wzrusza, bawi i zachęca do „połykania” następnych odcinków – jednego po drugim.

„The Crown”

Królową Elżbietę można kochać, można nie lubić, można w zasadzie być wobec niej zupełnie obojętnym. Ale jedno jest pewne – serial „The Crown” to świetnie zrealizowana historia najdłużej panującej władczyni Wielkiej Brytanii. Serial o kobiecie, która w roli monarchini przeżyła wiele - była świadkiem tragicznych wydarzeń na arenie międzynarodowej, skandali miłosnych, dramatów, które wydarzyły się także w jej rodzinie. „The Crown” to jeden z najlepszych seriali dla kobiet na Netflixie zrealizowany z ogromnym rozmachem i świetną obsadą – Olivia Colman i Helena Bohnam Carter w rolach głównych (zmieniły swoje, też genialne poprzedniczki z pierwszych sezonów – Claire Foy i Vanessę Kirby).

„Ania, nie Anna”

Dla pokolenia kobiet wychowanych na serii literackiej Lucy Maud Montgomery, „Ani z Zielonego Wzgórza”, ten serial to prawdziwa gratka. Wizualnie piękna, wzruszająca, jak powieści produkcja Netflixa to jeden z najlepszych seriali dla kobiet, który nawet po tak wielu latach wciąż zachwyca historią rudowłosej sieroty przygarniętej przez rodzeństwo. W sam raz dla tych, które szukając na Netflixie seriali kobiecych, chcą odrobinę przenieść się w czasie i zatonąć w marzeniach.

„Unorthodox”

Młoda Żydówka, Esty ucieka przed zaaranżowanym małżeństwem i postanawia żyć na własną rękę. Nie jest to jednak takie proste. W ortodoksyjnym społeczeństwie, gdzie kobiety droga wyznaczana jest przez innych, nie tak łatwo „rzucić wszystko i wyjechać”. Serial dla kobiet, które uwielbiają historie pokazujące walkę z radykalizmem – w każdej postaci. Ten mini-serial Netflixa dla kobiet nakręcono na podstawie autobiograficznej powieści Debory Feldman, która postanowiła rozprawić się w niej z mitem szczęścia kreślonym przez ciotki, babki i resztę społeczeństwa.

„Kalifat”

Serial dla kobiet na Netflixie, który pokazuje wizję Państwa Islamskiego widzianą z kilku różnych perspektyw. Historie te łączy jedno – wszystkie uświadamiają, jak działania ISIS przenikają do europejskiego świata i jakie może mieć to konsekwencje dla wszystkich. „Kalifat” zachwyca fabułą, świetną i przekonującą grą aktorską i autentycznością, z jaką przedstawił świat siatki terrorystycznej od wewnątrz. Świetny serial dla kobiet, który prowadzić może do wielu zaskakujących refleksji.

„Niewiarygodne”

Serial dla kobiet, który na platformie Netflix, który powinna obejrzeć nie tylko każda kobieta, ale również mężczyzna. Prawdziwa historia gwałtu opowiedziana przez 18 letnią dziewczynę, która zostaje brutalnie zgwałcona w swoim domu, a następnie oskarżona o składanie fałszywych zeznań. Choć następnie serial przenosi się do innej historii, przekaz serialu jest mocny i jednoznaczny – ofiary gwałtu, niezależnie od tego, gdzie żyją, kim są i z jakiej pochodzą rodziny, pozostają często niewysłuchane, oskarżane o kłamstwa i powtórnie wiktymizowane.

„Outlander”

W kategorii „najlepsze seriale dla kobiet” Netflix przygotował także historie „nie z tej Ziemi”, które mieszczą w sobie różne gatunki – od romansu po science fiction. „Outlander” to historia Claire, brytyjskiej pielęgniarki z czasów II wojny światowej, która... przenosi się w czasie do pierwszej połowy XVIII w. i zakochuje w wyjątkowo honorowym i nieziemsko przystojnym Szkocie. Problem w tym, że Claire „w swoich czasach” zostawiła kochającego męża i całe życie, które niespodziewanie zupełnie zmienia cały swój bieg. Pierwsze trzy sezony to prawdziwe perełki - dzieje się tam mnóstwo, historia przeplata się z fantazją, a niezwykły romans Claire i Jamiego to jedna z najpiękniejszych historii miłosnych seriali kobiecych z Netflixa.

Najlepsze seriale dla kobiet – inne platformy

„Wielkie kłamstewka”

Damska solidarność i przyjaźń to temat często poruszany w serialach dla kobiet. Tym razem mamy do czynienia z wyjątkową piątką z Montery – miejscowości, w której dzieje się akcja serialu. „Wielkie kłamstewka” to hit wyświetlany na HBO GO, z mistrzowską obsadą: Nicole Kidman, Laurą Dern, Reese Witherspoon, Shailene Woodley i Alexandrem Skarsgårdem oparty na kryminalnej powieści Liane Moriaty. Dwa sezony serialu opierają się na kilku wzajemnie przeplatających się historiach Madelaine – pogrążonej w małżeńskim kryzysie, Celeste – będącej ofiarą przemocy domowej, Renaty - kobiety biznesu, której idealne życie okazuje się iluzją, Bonnie – outsiderki, niemogącej przepracować relacji z matką i Jane, która samotnie wychowuje dziecko. W drugim sezonie do obsady dołącza genialne (jak zawsze) Meryl Streep.

„Opowieść podręcznej”

Jeden z najlepszych seriali dla kobiet oparty na fabule znanej i nagradzanej powieści Margaret Atwood pod tym samym tytułem. Serial „Opowieść podręcznej” to obraz okrutnej, dystopijnej rzeczywistości, w której kobiety traktowane są jak przedmioty. Zresztą zmienia się tam wszystko – cała wizja znanego nam świata przeradza się w nową Republikę Gileadu, którą żądzą tzw. Komendanci dokonujący patriarchalnej rewolucji i wykorzystujący kobiety do płodzenia dzieci. Produkcję okrzyknięto jednym z największych hitów w historii seriali kobiecych. Doczekała się już kolejnych sezonów.

„Gotowe na wszystko”

Choć serial ma już parę lat (ostatnie odcinki wyemitowano w 2012 roku), wciąż uznawany jest za jeden z najlepszych seriali dla kobiet. „Gotowe na wszystko” to opowieść o sześciu kobietach, mieszkających przy tej samej ulicy amerykańskiego przedmieścia. Ich historie nie są jednak tak nudne, jak mogłoby się wydawać na pozór, a w fabule znajdziemy mieszankę intryg, morderstw, kłamstw i zdrad.

„Seks w Wielkim Mieście”

Kto choć raz w życiu nie obejrzał jednego odcinka „Seksu w Wielkim Mieście”, musi szybko nadrobić zaległości w kategorii najlepsze seriale dla kobiet. Kultowe już bohaterki: Carrie, Miranda, Samantha i Charlotta i ich historie na tle jednego z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie – Nowego Jorku. To pozycja obowiązkowa na babskie wieczory bądź gorszy humor. Serial dla kobiet, niegdyś przełamujący stereotypy i dokonujący przełomu w rozmowach o seksie, to już obecnie symbol: wyzwolenia, kobiecości i... wyjątkowego stylu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze