1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Najlepsze seriale kryminalne na Netflixie i HBO Max

Najlepsze seriale kryminalne na Netflixie i HBO Max

Matthew McConaughey w serialu „Detektyw” (Fot. materiały prasowe HBO)
Matthew McConaughey w serialu „Detektyw” (Fot. materiały prasowe HBO)
Ciekawie skonstruowana intryga, trzymająca w napięciu akcja – dobry kryminał musi mieć wciągającą fabułę, która porywa od pierwszego odcinka. Na znanych platformach streamingowych: Netflixie i HBO Max, seriali kryminalnych pojawia się coraz więcej – jak wybrać te, które są warte uwagi? Podpowiadamy i zachęcamy do obejrzenia najlepszych seriali kryminalnych dostępnych na Netflix oraz HBO Max.

„Mindhunter”

Dostępny na Netflixie, jak wiele innych seriali kryminalnych, opowiadający o agentach FBI próbujących przedostać się do psychiki i zrozumieć schemat działania seryjnych morderców. Serial ukazuje rodzącą się na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku naukę wykorzystującą analizę psychiki zbrodniarzy oraz tworzenie portretów psychologicznych sprawców. „Mindhunter” to ciekawie zrealizowany, z dobrą grą autorską serial kryminalny – Netflix oferuje go wszystkim fanom historii, chcącym dowiedzieć się więcej o tajnikach pracy w FBI, tworzeniu nowatorskich metod ścigania i zagłębiania się z problemem „u źródła”.

„Peaky Blinders”

Jeden z najlepszych seriali kryminalnych dostępnych na Netflixie, który jak na razie doczekał się pięciu, świetnych i wciąż trzymających wysoki poziom, sezonów. Historia opowiada o rodzinnym gangu rodziny Shelby, działających po I wojnie światowej na terenie Birmingham. Osią wydarzeń jest życie ich przywódcy – Thomasa, który pod przykrywą legalnego biznesu rozszerza coraz bardziej wpływy rodziny, dokonując przy tym wielu kontrowersyjnych i czasem brutalnych decyzji. „Peaky Blinders” to niezwykle ciekawe połączenie krwawych gangsterskich porachunków z rodzinnymi więziami i uczuciami.

„Breaking Bad”

Serialowa klasyka dostępna na Netflixie, czyli historia oddanego rodzinie, ułożonego i spokojnego nauczyciela chemii Waltera White’a, który w związku ze śmiertelną chorobą, wraz z dawnym uczniem Jessem Pinkmanem zdecydował się zająć produkcją narkotyków. „Breaking Bad” to złożony obraz ukazujący bolesną prawdę, że każdy z nas w związku z nieoczekiwanymi wydarzeniami, może zejść na złą drogę oraz że za każdą zbrodnią w rzeczywistości podąża „kara”. Świetnie zrealizowany na wszystkich możliwych płaszczyznach kryminalny serial z Netflixa, to pozycja, którą trzeba znać.

„Making a Murderer”

Jeden z ciekawszych seriali kryminalnych Netflixa oparty na faktach. „Making a Murderer” to prawdziwa historia Stevena Avery’ego, który zostaje wplątany w historię makabrycznego morderstwa. Dla fanów historii kryminalnych i seriali detektywistycznych – Netflix sprawił, że nie będą mogli oderwać się od kolejnych odcinków, a sama postać głównego bohatera, pozostaje zagadką do ostatnich chwil oglądania.

„The Stranger”

Doskonały serial kryminalny oparty na thrillerze Harlana Cobena, dostępny na platformie Netflix. Serial, podobnie jak książka opowiada o niejakim Adamie Price’u, dobrze sytuowanym prawniku, który wiedzie życie u boku żony oraz synów. Pozorne szczęście rodziny zostaje jednak wystawione na próbę - podczas meczu piłkarskiego syna do Adama podchodzi tajemnicza kobieta, która wie wiele o jego życiu. Zdradza mu też sekret, że żona Adama kilka lat wcześniej udała ciążę i późniejsze poronienie. Całość sprowadza na jego życie szereg kolejnych, dziwnych tajemnic, które Adam musi rozwiązać.

„Niewiarygodne”

Produkcja reprezentująca seriale detektywistyczne Netflixa, którą powinna obejrzeć nie tylko każda kobieta, ale również mężczyzna. Prawdziwa historia gwałtu opowiedziana przez 18 letnią dziewczynę, która zostaje brutalnie zgwałcona w swoim domu, a następnie oskarżona o składanie fałszywych zeznań. Choć następnie serial przenosi się do innej opowieści, przekaz serialu jest mocny i jednoznaczny – ofiary gwałtu, niezależnie od tego, gdzie żyją, kim są i z jakiej pochodzą rodziny, pozostają często niewysłuchane, oskarżane o kłamstwa i powtórnie wiktymizowane.

„W głębi lasu”

Jeden z nowszych seriali kryminalnych Netflixa zrealizowany przez polską ekipę. „W głębi lasu” szybko okrzyknięty został najlepszym polskim serialem kryminalnym, a jego fabuła opiera się na powieści mistrza thrillerów – Harlana Cobena. Główny bohater to prokurator Paweł Kopiński, który po wielu latach wpada na trop swojej zaginionej siostry Kamili, która wiele lat wcześniej zniknęła w tragicznych okolicznościach. W fabule pojawia się wiele retrospekcji, a zagmatwana historia trzyma w napięciu do ostatniego odcinka tego kryminalnego serialu – Netflix już o to zadbał.

„Detektyw”

Jeden z najlepszych, dostępnych na platformie HBO Max, serial kryminalny skupiający się na pościgu mordercy z Luizjany, prowadzonym przez dwóch detektywów (w tych rolach, świetny duet – Matthew McConaughey i Woody Harrelson) oraz ukazujący zmiany, jakie zaszły w relacjach partnerów przez okres prawie 20 lat. Serial doczekał się także kontynuacji, z nową obsadą, w której nietypowe morderstwo sprawia, że krzyżują się losy pewnego przestępcy oraz trzech policjantów.

„Rodzina Soprano”

Serial detektywistyczny uchodzący za kultowy, dostępny na platformie HBO Max to opowieść o zagłębianiu się w psychikę gangstera przeżywającego załamanie nerwowe. Choć brzmi banalnie, „Rodzina Soprano” to obraz mafijnej rodziny, która podobnie jak inne, musi zmagać się także z problemami codziennymi, które często przytłaczają o wiele bardziej niż gangsterskie porachunki.

„Wataha”

Uważany za jeden z najlepszych polskich seriali kryminalnych, wyprodukowany przez HBO Max, to opowieść o polskich strażnikach granicznych, którzy pewnej nocy giną w zamachu bombowym. Ocaleć udaje się tylko jednemu z nich, który natychmiast uznany zostaje za podejrzanego. Aby oczyścić się z zarzutów, a zarazem odnaleźć prawdziwych sprawców, na własną rękę podejmuje niebezpieczne i wplątujące go w kolejne problemy śledztwo. Chcesz poznać nowe, warte uwagi seriale kryminalne? HBO Max przygotowało także inne podobne propozycje – jak chociażby „Ślepnąc od świateł”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze