1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Idealne życie to pułapka. "Gniazdo" z Jude'em Lawem i Carrie Coon już na VOD

Idealne życie to pułapka. "Gniazdo" z Jude'em Lawem i Carrie Coon już na VOD

Kadr z filmu \
Kadr z filmu "Gniazdo". W rolach głównych Jude Law i Carie Coon. (Fot. materiały prasowe M2 Films)
Idealne życie to idealna pułapka. Świetnie przekonali się o tym bohaterowie "Gniazda", znakomitego thrillera Seana Durkina z Jude'em Lawem i Carrie Coon w rolach głównych. Od piątku film dostępny będzie na platformach VOD. 

"Gniazdo" Seana Durkina, twórcy świetnego "Martha Marcy May Marlene" oraz producentów „Faworyty”, „Zabicia świętego jelenia” i „Pokoju”, to historia pewnego małżeństwa, którego pozornie doskonałe życie z czasem zamienia się w spiralę sekretów i kłamstw. Rory (Jude Law) dostaje propozycję pracy i namawia swoją żonę Allison (Carrie Coon) na przeprowadzkę do Londynu, gdzie wreszcie ma szansę zarobić wielkie pieniądze i wieść luksusowe życie, o jakim zawsze marzył. Bez względu na koszty, wynajmuje imponującą posiadłość na przedmieściach, a kiedy upragniony prestiż i wysoka pozycja społeczna wydają się być na wyciągnięcie ręki, Rory idzie o krok dalej i łamie wszelkie zasady, podejmując coraz większe ryzyko. Bez skrupułów dążąc do swojego celu, wpada w sieć kłamstw, a w pozornie idealnym życiu małżeńskim zaczynają pojawiać się rysy. Wielki dom obnaża wzajemnie skrywane tajemnice, a to, co na zewnątrz wydawało się prawdziwą sielanką, za zamkniętymi drzwiami okazuje się demaskować prawdziwe oblicza małżonków.

W filmie wyjątkowy popis umiejętności aktorskich daje dwukrotnie nominowany do Oscara Jude Law. Przełomowa w jego karierze rola Dickiego w „Utalentowanym panie Ripleyu” wyniosła go na szczyt sławy i przyniosła kolejne atrakcyjne propozycje filmowe – zabłysnął m.in. w rolach cyber kobieciarza – lekkoducha („A.I. Sztuczna inteligencja”), doktora Watsona („Sherlock Holmes”), czy najprzystojniejszego w historii papieża („Młody papież”). Ostatnio mogliśmy go oglądać w serialu „Dzień trzeci” HBO oraz thrillerze „Gniazdo” w roli Rory'ego O’Hary – maklera i ojca rodziny, który w pogoni za wielkimi pieniędzmi łamie wszelkie zasady, podejmując coraz większe ryzyko i skrywając przed najbliższymi kolejne sekrety. W roli jego żony Allison wystąpiła fantastyczna Carrie Coon, znana m.in. z hitu „Zaginiona dziewczyna” i seriali „Pozostawieni” i „Fargo”. Ten rewelacyjny, aktorski duet nie tylko wspaniale elektryzuje na ekranie, ale przede wszystkim niezwykle przekonująco oddaje napięcie w pozornie idealnym małżeństwie, w którym pojawiają się kolejne rysy.

"Gniazdo" to kawał dobrego psychologicznego kina, w którym widzowie krok po kroku odkrywają mroczną stronę życia bohaterów - ich tajemnice, niechlubną przeszłość i słabości. Obraz przedstawia też jak szybko działa efekt domina, czyli jak pewne zaniedbania, nadużycia i grzeszki destrukcyjnie wpływają na naszych bliskich. Jeśli szukacie ciekawego, doskonale nakręconego i genialnie zagranego filmu na weekend, polecamy "Gniazdo" (od piątku dostępny na platformach VOD).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze