1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Polecamy najlepsze seriale miesiąca

Polecamy najlepsze seriale miesiąca

Kadr z serialu \
Kadr z serialu "Kruk. Czorny woron nie śpi". Magdalena Koleśnik i Michał Żurawski. (Fot. materiały prasowe)
Co oglądać we wrześniu? Najlepsze nowości serialowe poleca Dariusz Janiszewski.

Hawajskie wakacje – „Biały lotos”

6 odcinków, HBO Go

Kadr z serialu \ Kadr z serialu "Biały lotos". (Fot. materiały prasowe)

Nie dajcie się zwieść rajskiej scenerii luksusowego kurortu. To nie relaksująca komedia na poprawę nastroju, ale zjadliwa satyra. Tematem przewodnim są tu społeczne nierówności i walka klas. Spotykamy więc nieprzyzwoicie bogatych gości, którzy zjeżdżają na tydzień do pięciogwiazdkowego hotelu, i jego obsługę, która ma spełniać ich wszelkie zachcianki bez zbytniego rzucania się w oczy. Pierwsi mają usta pełne równościowych frazesów, choć nie dostrzegają własnego uprzywilejowania i bez skrupułów wykorzystują innych. Drudzy chowają się za układnymi uśmiechami, czasem próbują ugrać coś dla siebie albo zawalczyć o własną godność. Turnus nie dla wszystkich skończy się dobrze, już w pierwszym odcinku zwiastuje to trumna przygotowana do lotu, którym wracają do domu wczasowicze. Kto dokona żywota na Hawajach? Może nietrzeźwiejąca milionerka, która używa swoich pieniędzy do manipulowania relacjami i przybyła tu rozsypać prochy matki. Albo świeżo upieczona małżonka, która dopiero w podróży poślubnej orientuje się, że wybranek traktuje ją jak własność, bo nie może jak on pochwalić się rodzinną fortuną. A może ktoś z niesympatycznej rodziny prezeski firmy technologicznej i pracoholiczki? Odpowiedź w ostatnim odcinku miniserialu.

Pani Perfekcyjność – „Physical”

10 odcinków, Apple TV

Kadr z serialu \ Kadr z serialu "Physical". Rose Byrne jako królowa aerobiku. (Fot. materiały prasowe)

W pierwszych scenach Sheila Rubin występuje w obcisłym trykocie jako gwiazda aerobiku, jest 1986 rok (skojarzenie z Jane Fondą uzasadnione). Potem przenosimy się pięć lat wstecz, żeby poznać jej drogę na szczyt. Sheila wygląda jak milion dolarów, do tego jest inteligentna, ale tego nie widzi. Traktuje siebie z najwyższą pogardą. Zresztą wszyscy wokół wydają jej się głupi, grubi albo jedno i drugie. Życie rodzinne nie spełnia jej oczekiwań, bo Sheila pożąda doskonałości, a jej mężowi daleko do perfekcji. Odreagowuje frustracje w kompulsywnych atakach bulimii. Dopiero zajęcia aerobiku otwierają przed nią nowe przestrzenie. Wreszcie czuje kontrolę nad swoim życiem. Intrygujący pomysł, tylko jak polubić bohaterkę napędzaną nienawiścią do siebie samej i świata?

Kruk na Podlasiu – „Kruk. Czorny woron nie śpi”

sezon 2, 6 odcinków, Canal+

Kadr z serialu \ Kadr z serialu "Kruk. Czorny woron nie śpi". Magdalena Koleśnik i Michał Żurawski. (Fot. materiały prasowe)

Drugi sezon polskiego kryminału wykorzystuje formułę sprawdzoną w pierwszej serii. Detektyw Kruk, słynący z niekonwencjonalnych, choć skutecznych metod, znowu trafia na Podlasie. Znów też punktem wyjścia wielowątkowej intrygi jest tajemnicza zbrodnia popełniona przez dziecko. Pojawiają się nawet znana nam szeptucha i lokalna mafia tytoniowa. Nowością jest zamiana wymyślonego przyjaciela, z którym Kruk toczył wewnętrzną walkę w pierwszym sezonie, na zupełnie realną koleżankę z miejscowej policji. W tej roli hipnotyczna Magdalena Koleśnik, która wnosi do fabuły erotyczne napięcie i sporą dawkę nieprzewidywalności.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze