1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Serialowe nowości, które warto zobaczyć

Serialowe nowości, które warto zobaczyć

„Dziewięcioro nieznajomych”, 8 odcinków, Amazon Prime (Fot. materiały prasowe)
„Dziewięcioro nieznajomych”, 8 odcinków, Amazon Prime (Fot. materiały prasowe)
Co oglądać w listopadzie? Najlepsze nowości serialowe poleca Dariusz Janiszewski.

Niech żyje dojrzałość!

„Na skraju”, 12 odcinków, Netflix (Fot. materiały prasowe) „Na skraju”, 12 odcinków, Netflix (Fot. materiały prasowe)

Tak mogłyby wyglądać dalsze losy przyjaciółek z „Seksu w wielkim mieście”. Z tym, że kumpele z „Na skraju” nie udają, że pięćdziesiątka to nowa trzydziestka i że nie dotyczą ich przyziemne troski. Ell jest bezrobotną i samotną matką trójki dzieci. Anne projektuje ubrania, ale żyje z pieniędzy bogatej matki. Yasmin poświęciła karierę dla męża i syna, a teraz próbuje znaleźć w życiu coś swojego. Justine – w tej roli Julie Delpy, pomysłodawczyni serialu – jest szefową kuchni, a w wolnych chwilach zmaga się z małostkowym i bezrobotnym mężem. Wszystkie zdecydowały się na dość późne macierzyństwo i są o 20 lat starsze od bohaterek komedii romantycznych. I już za to produkcja zasługuje na brawa.

Bezwstydni

„Sex Education”, sezon 3, 8 odcinków, Netflix (Fot. materiały prasowe) „Sex Education”, sezon 3, 8 odcinków, Netflix (Fot. materiały prasowe)

Nad liceum Moordale zbierają się ciemne chmury. Wszystko za sprawą nowej dyrektorki, która ma odbudować zszargane imię szkoły (Jemima Kirke z kultowych „Dziewczyn”). Obowiązkowe mundurki, wychowanie w czystości i dyscyplina to tylko niektóre z jej metod. Pytanie tylko, czy uczniowie oddadzą wolność bez walki. Wątkiem przewodnim sezonu są miłosne rozczarowania. Choć w wypadku nowego sezonu serialu o rozczarowaniu, może poza fekalnym żartem z piątego odcinka, nie może być mowy. Znów będziemy edukowani z otwartością i dużym poczuciem humoru. Tym razem choćby na tematy takie jak niebinarna tożsamość czy seks osób z fizycznym upośledzeniem.

Ryzykowna kuracja

„Dziewięcioro nieznajomych”, 8 odcinków, Amazon Prime (Fot. materiały prasowe) „Dziewięcioro nieznajomych”, 8 odcinków, Amazon Prime (Fot. materiały prasowe)

Thriller z luksusowego spa to przestroga przed łatwymi receptami na szczęście i samozwańczymi duchowymi przewodnikami. Kolejna po „Wielkich kłamstewkach” ekranizacja bestsellerowej powieści Liane Moriarty stworzona przez producencki duet David E. Kelly i Nicole Kidman. Ta ostatnia zagrała tu też oczywiście główną rolę. Tajemniczej Maszy, kiedyś korporacyjnej wyjadaczki, a teraz właścicielki ekskluzywnego spa Tranquillum, która zaprasza na turnus dziewięcioro uważnie wyselekcjonowanych gości. Obiecuje im odpoczynek na łonie natury, ale przede wszystkim kompleksową odnowę nie tylko ciała, lecz także ducha. Godzą się więc bez większych protestów na jej niekonwencjonalne metody: odebranie telefonów, przeszukanie bagaży, testy krwi, a nawet doprawianie owocowych koktajli mikrodawkami narkotyku. Tylko czy rzeczywiście w kuracji chodzi wyłącznie o ich dobrostan? W „Dziewięciorgu nieznajomych” zobaczymy piękne wnętrza i plenery, intrygujące zderzenie osobowości bohaterów i gwiazdorską obsadę (poza Kidman choćby Melissę McCarthy, która często kradnie show!). Ale do wnikliwości i finezji „Wielkich kłamstewek” i tak im daleko.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze