1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Piotr Metz wystartował z autorskim podcastem. Opowie w nim o spotkaniach z legendami muzyki

Okładka pierwszego odcinka podcastu „Archiwum Metz”
Paula uczył mówić po polsku, a Stingowi kazał po raz pierwszy w życiu śpiewać przed południem. Piotr Metz wystartował właśnie z autorskim podcastem. Co dwa tygodnie jeden z najbardziej znanych dziennikarzy muzycznych w Polsce będzie opowiadał o spotkaniach z legendami światowej sceny muzycznej.

„Od pierwszego wywiadu z Jaggerem w 1993 roku zrobiłem ich sporo. Co dwa tygodnie opowiem Wam o spotkaniach z McCartneyem, Knopflerem, Keithem Richardsem, Stingiem i całą resztą. Paula uczyłem mówić po polsku, Stingowi kazałem po raz pierwszy w życiu śpiewać przed południem, Markowi wytłumaczyłem, jakie perełki ma w swoim studio w Londynie, a Keithowi, jak dzięki jego nałogom dostałem błyskawicznie kanadyjską wizę. W czasach plików w chmurze będziemy zachwycać się ekskluzywnymi winylowymi reedycjami klasyki z najwyższej półki. I muzyką ważną ponadczasowo” – tymi słowami Piotr Metz zapowiedział swój pierwszy autorski podcast zatytułowany „Archiwum Metz”. „Będziemy obchodzić 50.,40.,30. i każde inne urodziny ikonicznych albumów, które zmieniły historię muzyki. A czasem opowiadać bez żadnej okazji. Odnajdziemy wywiady z epoki i zrobimy współczesne. Pokażemy wypasione wydania z niepublikowanymi wcześniej materiałami”.

Pierwszy odcinek – poświęcony kultowemu albumowi „Nevermind” Nirvany – jest już dostępny w sieci. „Ten album zmienił wszystko. Na zawsze. A każdy, kto nie pamięta lądowania człowieka na Księżycu, pamięta pewnie moment, w którym pierwszy raz usłyszał »Smells Like Teen Spirit«. Od tego momentu minęło 30 lat. Legenda wciąż trwa. A nowe, jubileuszowe wydawnictwa pokazują jeszcze dokładniej kontekst tych niezwykłych czasów. O spotkaniu z Dave’em Grohlem w Sopocie i powstawaniu legendarnych nagrań od demo na boomboxie do MTV Unplugged opowiemy w podcaście z cyklu »Archiwum Metz« – czytamy w opisie. W drugim odcinku Metz opowie natomiast o spotkaniu z legendarną Metallicą.

Projekt powstał we współpracy z Universal Music Polska.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze