1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Queen wyda nieznany dotąd utwór. Grupa nagrała go przeszło 30 lat temu

Freddie Mercury, zmarły w 1991 roku lider grupy Queen (Fot. Steve Jennings/WireImage/Getty Images)
Freddie Mercury, zmarły w 1991 roku lider grupy Queen (Fot. Steve Jennings/WireImage/Getty Images)
„Znaleźliśmy mały klejnot od Freddiego, o którym całkowicie zapomnieliśmy. Jest wspaniały” – wyznali w ostatnim wywiadzie dla BBC Radio 2 Brian May i Roger Taylor, muzycy legendarnej grupy Queen. Nagrany przed laty utwór ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.

W ubiegłym tygodniu muzycy zespołu Queen – gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor – udzielili wywiadu dla BBC Radio 2. Pretekstem do rozmowy był występ grupy w ramach obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II. W trakcie wywiadu z Zoe Ball artyści przekazali wszystkim niespodziewaną wiadomość. Freddie Mercury, jak wiadomo, pozostawił po sobie ogrom nieopublikowanej nigdy twórczości, która dziś kurzy się na półkach. Koledzy z zespołu postanowili wziąć na warsztat jego dawne nagrania – jedno z nich, oczywiście z wokalem zmarłego artysty, ma ukazać się jeszcze w tym roku.

– Znaleźliśmy mały klejnot od Freddiego, o którym całkowicie zapomnieliśmy. Jest wspaniały. To prawdziwe odkrycie. Materiał powstał podczas sesji do „The Miracle”. Myślę, że wydamy go we wrześniu. Utwór będzie nosił tytuł „Face It Alone” – powiedział Taloy. – To była rzecz, która ukrywała się na widoku. Słuchaliśmy tego wiele razy i byliśmy przekonani, że nie uda nam się tego odratować. Ale w rzeczywistości weszliśmy w to po raz kolejny i nasz wspaniały zespół inżynierów powiedział nam, co możemy zrobić. To jak zszywanie ze sobą kawałków. Piosenka jest piękna i poruszająca – dodał May. Z niecierpliwością czekamy na premierę.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze