1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. 3 seriale, które warto obejrzeć

3 seriale, które warto obejrzeć

Kadr z serialu „Julia” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Julia” (Fot. materiały prasowe)
Macie ochotę na nowy serial, ale nie wiecie, który tytuł wybrać? Przychodzimy z pomocą! Oto trzy nowości serialowe, które mogą przypaść wam do gustu.

„Rozdzielenie” – w biurowym matriksie

Kadr z serialu „Rozdzielenie” (Fot. materiały prasowe) Kadr z serialu „Rozdzielenie” (Fot. materiały prasowe)

Jak zachować równowagę między życiem zawodowym i prywatnym? Pracownikom Lumon Industries udaje się to dzięki chirurgicznemu zabiegowi. W efekcie, kiedy wchodzą do windy, by dostać się do biura, włącza się ich pracownicze „ja”. Kiedy z niej wysiadają po pracy, świadomość przejmuje ich „ja” prywatne, nie zachowując żadnych wspomnień. Zero stresów przynoszonych do domu, pełnia szczęścia. Żeby go zaznać, trzeba jednak skazać część samego siebie na wieczną harówkę. „Rozdzielenie” to emocjonujący thriller, a jednocześnie podszyta surrealizmem satyra na korporacyjną rzeczywistość. To ironia losu, że dostajemy tę historię tuż po lockdownie, kiedy to okoliczności zmusiły nas do mieszania życia prywatnego i pracy na niespotykaną dotąd skalę

„Rozdzielenie”, 9 odcinków, Apple TV

„Minx” – realizm falliczny

Kadr z serialu „Minx” (Fot. materiały prasowe) Kadr z serialu „Minx” (Fot. materiały prasowe)

Los Angeles, lata 70. Joyce, feministka po prestiżowym uniwersytecie, marzy o własnym piśmie, które zmieni świat. Ma już nawet tytuł „Przebudzenie matriarchatu” i próbny numer. Problem w tym, że wydawcy o jej pomyśle nie chcą nawet słyszeć. I wtedy pojawia się Doug, który publikuje magazyny takie jak „Zgrabne zadki” czy „Mleczne mamuśki”. Przekonuje Joyce, że mogą wspólnie stworzyć erotyczny magazyn dla kobiet, który ona wypełni postępową treścią. Tak powstaje tytułowy „Minx”, gdzie tekst o małżeńskim gwałcie znajduje się obok zdjęć strażaka eksponującego przyrodzenie. Czy taki kompromis może się udać? Odpowiedź w tej bezpretensjonalnej i nieco bezczelnej komedii.

„Minx”, 10 odcinków, HBO Max

„Julia” – bon appetit!

Kadr z serialu „Julia” (Fot. materiały prasowe) Kadr z serialu „Julia” (Fot. materiały prasowe)

Historia Julii Child, pierwszej gwiazdy programu kulinarnego w amerykańskiej telewizji, zachwyci nie tylko wielbicieli gotowania. Imię Julii Child, charyzmatycznej ambasadorki francuskiej kuchni w USA, rozsławił na cały świat kinowy przebój z Meryl Streep w roli głównej. Serial zaczyna się tam, gdzie tamten film się skończył, na początku lat 60., tuż po wydaniu „Francuskiej sztuki gotowania”, która przyniosła Julii popularność. Brytyjskiej aktorce Sarah Lancashire udaje się jakimś cudem uniknąć naśladowania Streep, a przy tym stworzyć poruszający portret kobiety z krwi i kości. Jej bohaterka jest zabawna, ciepła, ale i melancholijna. Funkcjonuje w pełnym miłości związku, mierzy się z rozpoczynającą menopauzą i dość trudną relacją z ojcem. Jej pomysł na kulinarny show to sposób na nadanie własnemu życiu znaczenia, próba znalezienia własnego miejsca. To dlatego dąży do celu bez względu na przeciwności. Choć żyje w świecie, w którym karty rozdają mężczyźni, doskonale wie, jak sobie z nimi poradzić. „Julia” to także serial o radości z gotowania i przyjemności jedzenia, nie bez powodu tytuł każdego odcinka to nazwa proponowanego przez Child dania.

„Julia”, 8 odcinków, HBO Max

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze