1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. 3 seriale, które warto obejrzeć

3 seriale, które warto obejrzeć

Kadr z serialu „Pam i Tommy” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Pam i Tommy” (Fot. materiały prasowe)
Co oglądać w gorące wieczory? Oto trzy nowości serialowe, które obejrzycie z przyjemnością.

„Rozmowy z przyjaciółmi” – czworo do pary

Kadr z serialu „Rozmowy z przyjaciółmi”(Fot. materiały prasowe) Kadr z serialu „Rozmowy z przyjaciółmi”(Fot. materiały prasowe)

Po sukcesie serialowej adaptacji powieści Sally Rooney „Normalni ludzie” bez zwłoki sięgnięto po jej debiut „Rozmowy z przyjaciółmi”. Tym razem dostaliśmy melancholijną i nieśpieszną opowieść o uczuciowym wielokącie. Krucha, osobna Frances i niezależna Bobbi to studentki, dawne kochanki, a teraz przyjaciółki. Przypadkowo nawiązują znajomość ze starszą od siebie, uwodzicielską parą: sławną pisarką Melissą i jej mężem Nickiem, aktorem. W przypadku niedoświadczonej Frances, aspirującej poetki, i równie wrażliwego Nicka niewinny flirt przeradza się w coś więcej. Ich romans wywraca do góry nogami świat całej czwórki. Jak to u Rooney rzecz o dojrzewaniu do miłości i cienkiej granicy między przyjaźnią a uczuciem.

„Rozmowy z przyjaciółmi”, 12 odcinków, HBO Max.

„Lekomania” – krwawy nałóg

Kadr z serialu „Lekomania” (Fot. materiały prasowe) Kadr z serialu „Lekomania” (Fot. materiały prasowe)

Twórcy serialu pokazują, jak z dumą obwieszczony przez Purdue Pharma „koniec epidemii bólu” okazał się początkiem epidemii uzależnień. Snują wielowątkową fabułę z różnych perspektyw. Zwykłych pacjentów, którym oxycontin, sztandarowy lek koncernu, zrujnował, a często odebrał życie. Stawiających się ponad prawem właścicieli firmy farmaceutycznej, którzy dla zysku stosują najpaskudniejsze sztuczki. Ale też urzędników, którzy wypowiadają im wojnę. W pamięci na długo pozostaje kreacja Michaela Keatona grającego lekarza rodzinnego. Oxy odbiera mu pacjentów, prawo do wykonywania zawodu, a w końcu godność. Już nigdy nie sięgnę po mocne leki przeciwbólowe bez namysłu.

„Lekomania”, 8 odcinków, Disney+.

„Pam i Tommy” – anatomia skandalu

Kadr z serialu „Pam i Tommy” (Fot. materiały prasowe) Kadr z serialu „Pam i Tommy” (Fot. materiały prasowe)

Komedia, love story i antydyskryminacyjne przesłanie w jednym. A do tego zmieniona nie do poznania Lily James w brawurowej roli Pameli Anderson. Rand, eksaktor porno i nieudacznik, zostaje wylany z pracy przy remoncie domu perkusisty metalowego zespołu Mötley Crüe i seksownej gwiazdy serialu „Słoneczny patrol”. Tommy Lee nie tylko mu nie płaci, ale jeszcze grozi bronią, gdy ten chce zabrać własne narzędzia. Rand postanawia pomścić swoje krzywdy i kradnie z posesji wielki sejf, a w nim pośród biżuterii i kolekcji broni znajduje kasetę wideo z nagraniem miłosnych igraszek świeżo upieczonych małżonków. Tak zaczyna się historia wielkiego seksskandalu lat 90., który przypadł na początek popularności technologicznej nowinki – Internetu – i na zawsze zmienił sposób, w jaki patrzymy na celebrytów. Wbrew pozorom serial to nie tylko przerysowana komedia; zwraca uwagę na to, że choć najntisy są dziś kultowe, to nie najlepiej traktowano wtedy kobiety. Choć i Tommy Lee, i Pamela Anderson są na skandalizującym filmie, który obejrzał cały świat, ma to dla nich diametralnie różne skutki. On ugruntował swój wizerunek niegrzecznego chłopca, ona stała się celem slut-shamingu. Dla niego film był kłopotliwym incydentem, dla niej oznaczał koniec aktorskich ambicji i ostateczną porażkę w walce o podmiotowe traktowanie.

„Pam i Tommy”, 8 odcinków, Disney+.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze