1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Dune: The Sisterhood” – wiemy, kto zagra w serialowym spin-offie „Diuny”

W serialu „Dune: The Sisterhood” zagra m.in. Emily Watson. (Fot. Vera Anderson/WireImage/Getty Images)
Po sukcesie filmowej „Diuny” w reżyserii Denisa Villeneuve'a prace nad serialowym spin-offem ruszają do przodu. Właśnie poznaliśmy pierwsze nazwiska z obsady.

O serialowym spin-offie „Diuny” po raz pierwszy usłyszeliśmy w połowie 2019 roku. Projekt pod tytułem „Dune: The Sisterhood” będzie prequelem skupiającym się na losach członkiń tajemniczego żeńskiego zakonu Bene Gesserit. Obdarzone niezwykłymi umiejętnościami kobiety sprawnie poruszają się zarówno w polityce feudalnej, jak i w dworskich intrygach, realizując własne plany. Działania te doprowadzają je na pustynną planetę Arrakis zwaną przez mieszkańców Diuną. Akcja serialu ma toczyć się 10 tysięcy lat przed wydarzeniami z pełnometrażowej „Diuny”.

Głównymi bohaterkami serialu będą siostry Harkonnen, w które wcielą się znane brytyjskie aktorki: Emily Watson wystąpi jako Valya Harkonnen, a Shirley Henderson – jako Tula Harkonnen. Są one ważnymi figurami w stowarzyszeniu, który rozwinie się we wspomniany wcześniej zakon Bene Gesserit. Emily Watson znana jest widzom z takich produkcji jak m.in. „Przełamując fale”, „Czerwony smok”, „Gosford Park”, „Lewy sercowy” i „Czarnobyl”, natomiast Shirley Henderson mogliśmy oglądać m.in. w filmach „Patrz jak kręcą”, „Brud”, „Harry Potter i Komnata Tajemnica” oraz „Dziennik Bridget Jones”.

Showrunnerką serialu jest Diane Ademu-John, twórczyni odpowiedzialna m.in. za „Pamiętniki wampirów” i „The Originals”. Wiadomo również, kto wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki – będzie to Johan Renck („Czarnobyl”). Nad produkcją mają też pracować spadkobiercy Franka Herberta, autora serii powieści „Kroniki Diuny”: syn pisarza Brian Herbert oraz Kevin J. Anderson, współautor ponad dziesięciu powieści osadzonych w książkowym uniwersum „Diuny”. Produkcją zajmuje się wytwórnia Warner Bros., a całość przygotowuje studio Legendary Television dla platformy HBO Max.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze