1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Mała doboszka”, „Zbrodnie po sąsiedzku”, „Czarny ptak” – seriale, które warto zobaczyć

„Mała doboszka”, „Zbrodnie po sąsiedzku”, „Czarny ptak” – seriale, które warto zobaczyć

„Mała Doboszka” (Fot. materiały prasowe)
„Mała Doboszka” (Fot. materiały prasowe)
Widzieliście te produkcje? Jeśli nie, to warto to nadrobić!

„Mała Doboszka” – HBO z nowym serialem. Ile ma odcinków i jaka jest jego obsada?

Koreański reżyser Park Chan-wook wziął na warsztat klasyczny thriller Johna le Carrégo. Tak powstał serial, który pokazuje szpiegostwo jako sztukę uwodzenia.

Charlie to młoda Brytyjka, gra w niezależnych teatrach, buntuje się przeciw systemowi i sympatyzuje z radykałami. Jej polityczne sympatie, atrakcyjność i zdolności aktorskie sprawiają, że izraelski kontrwywiad postanawia ją zwerbować. Tak w jej życiu pojawia się magnetyczny i nieco wycofany agent Gadi Becker, który z marszu zdobywa jej serce, bo jak oprzeć się mężczyźnie, który organizuje nocną randkę na Akropolu?! Gadi uczy Charlie udawać, że była kochanką i wspólniczką palestyńskiego terrorysty. Wszystko po to, żeby mogła przeniknąć do siatki antysyjonistów i powstrzymać zamachy bombowe. Nieustanne odgrywanie ról zaciera granice między prawdą a iluzją, agenta i jego uczennicę zaczyna łączyć coś więcej niż zauroczenie. Polityka schodzi na dalszy plan. Obie strony konfliktu mają swoje racje, ale nikt tu nie ma złudzeń co do niewinności którejś z nich. Śledzimy rozwijające się uczucie, a szpiegowski thriller zmienia się w melodramat, bo im skuteczniej Charlie czaruje spotkanych na swojej drodze ekstremistów, tym bardziej naraża życie i oddala się od ukochanego.

„Mała doboszka”, 8 odcinków, HBO Max

„Czarny ptak” – więzienny eksperyment

Jimmy, zaradny i trochę bezczelny handlarz narkotyków, dogadał się z prokuratorem, ale coś poszło nie tak i zamiast obiecanych pięciu dostał dziesięć lat za kratkami. Teraz jedyną szansą na skrócenie wyroku jest udział w specjalnej misji FBI. Decyduje się więc na przenosiny do więzienia o zaostrzonym rygorze, gdzie oprócz wszelkiej maści zbirów i przekupnych strażników czeka na niego oskarżony o serię morderstw Larry. Zadaniem Jimmy’ego jest oczywiście wkraść się w jego łaski i zdobyć dowody, że tamten jest nie mitomanem nieudacznikiem, na jakiego pozuje, ale seryjnym mordercą. A czasu jest niewiele, bo sąd chce wypuścić Larry’ego na wolność.

„Czarny ptak” , 6 odcinków, Apple TV

„Czarny ptak” – serial na Apple TV (Fot. materiały prasowe) „Czarny ptak” – serial na Apple TV (Fot. materiały prasowe)

„Zbrodnie po sąsiedzku” – serial. Gdzie można go obejrzeć?

Przebrzmiałą gwiazdę telewizji Olivera, narcystycznego, choć zapomnianego reżysera Charlesa i Mabel, tajemniczą 30-latkę o artystycznych ambicjach, łączy adres – apartamentowiec Arconia w Nowym Jorku – ale też słabość do kryminałów i samotność. W pierwszym sezonie nawiązali przyjaźń, rozwiązali tajemnicę śmierci sąsiada i nagrali o tym podcast. Teraz trupem pada zarządczyni ich budynku, więc czas na kolejną odsłonę audycji. Nie przeszkodzi im przecież to, że znaleźli się na szczycie policyjnej listy podejrzanych. Dodatkową atrakcją tego kryminału w komediowej konwencji są goście specjalni, tym razem między innymi sama Shirley MacLaine w roli matki ofiary.

„Zbrodnie po sąsiedzku”, sezon 2, 10 odcinków, Disney+

„Zbrodnie po sąsiedzku” – serial na Disney+ (Fot. materiały prasowe) „Zbrodnie po sąsiedzku” – serial na Disney+ (Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze