1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Transpłciowy nastolatek bohaterem nowej polskiej produkcji Netflixa. Zobacz zwiastun filmu „Fanfik”

Alin Szewczyk jako Tośka/Tosiek w filmie Netflixa „Fanfik” (Fot. materiały prasowe)
Alin Szewczyk jako Tośka/Tosiek w filmie Netflixa „Fanfik” (Fot. materiały prasowe)
Netflix prezentuje zwiastun nowego polskiego filmu z gatunku coming-of-age. „Fanfik” na podstawie bestsellerowej powieści Natalii Osieńskiej to chwytająca za serce historia o miłości, dorastaniu i odnajdywaniu siebie.

Nowy polski film Netflixa zatytułowany „Fanfik” zapowiadany jest jako pełna empatii i ciepła opowieść o miłości, dojrzewaniu, poznawaniu samego siebie i oswajaniu świata, a także szczęściu, jakie może dawać życie w zgodzie ze sobą. Obraz, którego bohaterem jest transpłciowy nastolatek, zrealizowany został na podstawie bestsellerowej książki Natalii Osińskiej.

„Fanfik” – o czym opowiada film?

Tosia to młoda osoba mierząca się z rolą, jaką narzuca jej otoczenie. Przez rówieśników postrzegana jest jako outsiderka. Jej sposobem na ucieczkę od świata, w którym czuje się zagubiona, jest pisanie internetowych opowieści – fanfików. Gdy w szkole pojawia się nowy uczeń o imieniu Leon, w Tośce zaczynają rodzić się nieznane dotąd uczucia. W miarę odkrywania siebie i swojej prawdziwej tożsamości zaczyna rozumieć, że jest chłopcem, Tośkiem.

– W tej historii jest dużo nadziei i czułości, bo zależało nam na tym, żeby stworzyć w „Fanfiku” świat, w którym można poczuć się dobrze i bezpiecznie. Trochę w opozycji do tego, z czym możemy się mierzyć w rzeczywistości – podkreśla Marta Karwowska, reżyserka i współscenarzystka filmu. – Tośka poznajemy w momencie, w którym nie jest świadomy swojej tożsamości, więc żyje w ciągłym poczuciu zagubienia. Gdy w końcu odważa się otworzyć na ludzi dookoła, w odpowiedzi dostaje wsparcie i zrozumienie. To nie jest historia o cierpieniu. To jest historia o świecie, w którym chcielibyśmy żyć – dodaje twórczyni.

„Fanfik” – obsada i twórcy

Główną rolę w filmie „Fankfik” gra Alin Szewczyk (Tośka/Tosiek). Na ekranie zobaczymy również Dobromira Dymeckiego (Marcin – tata Tośka), Jana Cięciarę (Leon), Ignacego Lissa (Maks), Maję Szopę (Emilia), Agnieszkę Rajdę (Roksana) oraz Krzysztofa Oleksyna (Konrad). Reżyserką i scenarzystką filmu jest Marta Karwowska, twórczyni hitów dla dzieci i młodzieży („Tarapaty”, „Tarapaty 2”). Drugim autorem scenariusza jest Grzegorz Jaroszuk. Za produkcję odpowiada natomiast Orphan Studio.

„Fanfik” – zwiastun i data premiery

Premiera filmu „Fanfik” zaplanowana jest na 17 maja 2023 roku. Obraz będzie można obejrzeć na platformie Netflix. Poniżej prezentujemy pierwszy oficjalny zwiastun produkcji.

Źródło: materiały prasowe Netflix

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze