1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Teściowie” w gwiazdorskiej obsadzie – szalona komedia o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy

„Teściowie” w gwiazdorskiej obsadzie – szalona komedia o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy

Marcin Dorociński i Maja Ostaszewska w filmie „Teściowie” (Fot. materiały prasowe)
Marcin Dorociński i Maja Ostaszewska w filmie „Teściowie” (Fot. materiały prasowe)
Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Film „Teściowie” to komedia, jakiej jeszcze nie było. Jeśli jej nie znacie, warto nadrobić zaległości, bo wkrótce na ekrany trafi kontynuacja tego kinowego przeboju.

Nieprzewidywalny, przezabawny, ale i mądry zarazem – taki właśnie jest polski film „Teściowie”. Fabuła skupia się wokół dwóch rodzin, które różni dosłownie wszystko: pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Gdy ślub Weroniki i Łukasza zostaje odwołany, rodzice pana młodego i panny młodej, Małgorzata i Andrzej oraz Wanda i Tadeusz, początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba. Wtedy wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary. Jeśli macie ochotę na dobrą polską komedię w gwiazdorskiej obsadzie, koniecznie obejrzyjcie film „Teściowie”.

Marcin Dorociński i Maja Ostaszewska jako Małgorzata i Andrzej w filmie „Teściowie” (Fot. materiały prasowe) Marcin Dorociński i Maja Ostaszewska jako Małgorzata i Andrzej w filmie „Teściowie” (Fot. materiały prasowe)

Pierwowzorem literackim filmu „Teściowie” jest sztuka Marka Modzelewskiego pt. „Wstyd”. To iskrzący humorem i pełny zwrotów akcji komediodramat z fantastycznie napisanymi postaciami. Inteligentnie opowiada o relacjach, interesowności, kompleksach, lęku przed wstydem. Pokazuje, że najbardziej paskudny bohater może być wzruszający, a ktoś, kto – wydawałoby się – ma klasę, zachowuje się niedopuszczalnie. To kino, które nie obraża widza, lecz zaskakuje i daje do myślenia. Jest też ciekawie, intrygująco, lekko i z pomysłem. Jakie naprawdę jest wesele w „Teściach”, niech widzowie przekonają się sami – na pewno będzie dużo śmiechu, ale też chwila refleksji.

– W tym filmie śmiejemy się z nas samych, tak jak w kultowych komediach, które wszyscy kochamy – mówi Kuba Michalczuk, reżyser odpowiedzialny za film „Teściowie”. – Kontrast wojny i świetnej zabawy przeplata tu się w każdej scenie. Jest to oś narracji całego filmu, która wywołuje uśmiech za każdym razem, gdy te dwa żywioły na siebie wpadają – dodaje. Warto jednak zaznaczyć, że film „Teściowie” to nie kolejna komedia romantyczna, a słodko-gorzka opowieść o konfrontacji dwóch światów, która doprowadzi do łez nie tylko bywalców wesel.

Film „Teściowie 2” – kontynuacja komediowego przeboju

Jeśli jeszcze nie widzieliście filmu „Teściowie”, teraz jest na to najlepsza pora, bo już niebawem na ekrany kin wejdzie kontynuacja tego komediowego hitu. „Teściowie 2” to opowieść o małżeństwach z wieloletnim stażem i różnicy pokoleniowej w związkach, która wciąż wydaje się tematem tabu, oraz o tym, czy w ogóle warto wychodzić za mąż. Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz, niedoszła para młoda z pierwszej części, postanawiają dać sobie drugą szansę i zapraszają rodzinę na ślub oraz przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. W takich okolicznościach bohaterowie filmu coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski.

„Teściowie” i „Teściowie 2” – obsada

Film „Teściowie” to przede wszystkim gwiazdorska obsada. Tytułowych teściów zagrały dwa znakomite duety aktorskie: Maja Ostaszewska („Klangor”, „Magnezja”, „(Nie)znajomi”) i Marcin Dorociński („Pitbull. Ostatni pies”, „Gambit królowej”, „Róża”, „Jack Strong”) oraz Izabela Kuna („Nieobecni”, „Polot”, „Lejdis”) i Adam Woronowicz („Mayday”, „Diagnoza”, „Kamerdyner”). W filmie „Teściowie 2” obsada również zachwyca – na planie ponownie spotkali się Ostaszewska, Kuna i Woronowicz. Do grupy aktorów dołączył również Eryk Kulm jr („Filip”). Reżyserem pierwszej części jest Kuba Michalczuk, natomiast drugą wyreżyserowała Kalina Alabrudzińska. Za scenariusz obu części odpowiada z kolei Marek Modzelewski.

Iza Kuna i Adam Woronowicz jako Wanda i Tadeusz w filmie „Teściowie 2” (Fot. materiały prasowe) Iza Kuna i Adam Woronowicz jako Wanda i Tadeusz w filmie „Teściowie 2” (Fot. materiały prasowe)

„Teściowie 2” – kiedy premiera?

Kiedy „Teściowie 2” trafią do kin? Druga część komedii pojawi się na dużym ekranie już 15 września. – Polecam film „Teściowie 2” wszystkim, którzy oczekują od kina rozrywki na wysokim poziomie. Tym, którzy nie szukają w opowieści gagów, starych dowcipów i politycznych aluzji. Tym, którzy cenią sobie historie o ludziach takich jak my, trochę zagubionych, trochę śmiesznych, trochę słabych, po prostu prawdziwych – mówi wcielająca się w postać Wandy Izabela Kuna. Obejrzyjcie zwiastun!

Przed wyjściem do kina na film „Teściowie 2” warto zapoznać się z pierwszą częścią. Gdzie obejrzeć film „Teściowie”? Produkcja dostępna jest na platformach Netflix, Player, e-kinopodbaranami.pl oraz mojeekino.pl. Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun filmu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze