1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Nowe horrory 2023 roku – 7 filmów do obejrzenia online

Nowe horrory 2023 roku – 7 filmów do obejrzenia online

Kadr z filmu „Krzyk 6” (Fot. Image Capital Pictures / Film Stills / Forum)
Kadr z filmu „Krzyk 6” (Fot. Image Capital Pictures / Film Stills / Forum)
Ponura i chłodna jesień zdecydowanie sprzyja oglądaniu filmów – zwłaszcza horrorów. Szczególnie w okolicach Halloween. Jeśli zastanawiacie się, co obejrzeć, mamy dla was 7 nowych tytułów. Miłego – a właściwie strasznego – seansu!

Nowe horrory 2023 roku – 7 tytułów

„M3GAN”

Kategorię „nowe horrory 2023” otwiera film z początku roku, czyli „M3GAN”. Tytułowa M3GAN to… lalka. Jednak nie byle jaka lalka, a zabawka zaprogramowana z wykorzystaniem sztucznej inteligencji przez znakomitą programistkę Gemmę. M3GAN ma być najwspanialszą towarzyszką dziecka i największym sojusznikiem rodzica. Gdy Gemma niespodziewanie musi zaopiekować się swoją osieroconą siostrzenicą, postanawia skorzystać z pomocy prototypu M3GAN. Decyzja ta przyniesie jednak niewyobrażalne konsekwencje.

Film „M3GAN” można obejrzeć m.in. na: SkyShowtime, Rakuten TV, Prime Video, Apple TV.

„Naznaczony: Czerwone drzwi”

Kolejna na liście „horrory 2023” (a właściwie „najstraszniejsze horrory 2023”) jest piąta część z cyklu „Naznaczony”, czyli „Naznaczony: Czerwone drzwi”, w której ponownie spotkamy się z rodziną Lambertów. Aby w pełni rozkoszować się filmem, niezbędny będzie seans czterech poprzednich części, do czego bardzo zachęcamy, ponieważ „Naznaczony” nie tylko trzyma w napięciu, lecz także oferuje bardzo ciekawą historię. W piątej części Josh (Patrick Wilson, który odpowiada także za reżyserię filmu) i jego syn Dalton (Ty Simpkins), aby raz na zawsze pozbyć się demonów, muszą zmierzyć się z mroczną przeszłością swojej rodziny oraz mnóstwem nowych i jeszcze bardziej przerażających strachów, które czyhają za czerwonymi drzwiami.

Film „Naznaczony: Czerwone drzwi” można obejrzeć m.in. na: Polsat Box Go, Rakuten TV, Chili, Prime Video, Apple TV, Premiery Canal+ czy Player.

„Zakonnica 2”

Rok 2023 filmowo obfituje w wiele sequeli, ale to dobrze – oznacza to bowiem więcej filmów do obejrzenia, jeśli nie widzieliście poprzednich części. „Zakonnica 2” to kontynuacja historii siostry Irene (Taissa Farmiga), która raz jeszcze staje twarzą w twarz z Valakiem, demoniczną zakonnicą (Bonnie Aarons), po tym, jak pewien ksiądz zostaje zamordowany, a zło rozprzestrzenia się po świecie. Fabuła rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach z filmu „Zakonnica”. P.S. Postać demona Valaka możecie kojarzyć także z filmów „Annabelle: Narodziny zła” oraz „Obecność 2”, a jeśli ich nie oglądaliście, to rekomendujemy nadrobić zaległości.

Film „Zakonnica 2” będzie można obejrzeć już wkrótce na Player (od 23.10.) oraz HBO Max (od. 27.10.). Jeśli jednak nie możecie się doczekać seansu, produkcja nadal jest grana w kinach.

„Martwe zło: Przebudzenie”

„Martwe zło: Przebudzenie”, w reżyserii Lee Cronina, opowiada historię dwóch sióstr: Ellie (Alyssa Sutherland), którą niedawno zostawił mąż, oraz Beth, która po latach nieutrzymywania kontaktu z siostrą nagle pojawia się w jej drzwiach z prośbą o pomoc. Problemy kobiet będą jednak musiały zejść na dalszy plan, gdy syn Ellie, Danny, znajdzie zapieczętowaną księgę z płytami winylowymi, a włączając je, uwolni przerażające demony. Tak rozpocznie się brutalna walka o przetrwanie. „Martwe zło: Przebudzenie” to już piąty film z serii „Martwe zło”. Trzy pierwsze części, wyreżyserowane przez Sama Raimiego, są ze sobą fabularnie powiązane, natomiast czwarta, w reżyserii Fede Alvareza, stanowi remake pierwszego filmu. Piąta część miejscami nawiązuje do wcześniejszych, ale bez problemu możecie ją obejrzeć, nawet jeśli nie widzieliście poprzednich.

Film „Martwe zło: Przebudzenie” można obejrzeć m.in. na: HBO Max, Player, Premiery Canal+, Prime Video, Rakuten TV oraz Apple TV.

„Krzyk VI”

Pora na kategorię „horrory Netflix 2023” i horrorowy klasyk, czyli „Krzyk”, a właściwie jego szóstą część. Nie jest to może najstraszniejszy horror na liście, ale czy jest lepszy sposób na spędzenie Halloween niż z Ghostface'em? Po brutalnych zabójstwach, które po raz kolejny wstrząsnęły ich rodzinnym miasteczkiem, ocalali bohaterowie opuszczają legendarne Woodsboro. Chcąc rozpocząć nowy rozdział życia, przeprowadzają się do Nowego Jorku, który ma im pomóc nie myśleć o mrocznej przeszłości. Jednak Ghostface nie da o sobie tak łatwo zapomnieć… Na ekranie zobaczymy m.in. Jennę Ortegę, Courtney Cox oraz Dermota Mulroneya.

Film można obejrzeć na platformie Netflix.

„Proces diabła”

Na listę „Netflix horrory 2023” trafia także „Proces diabła”, czyli mroczny dokument, który opowiada o pierwszym i jedynym przypadku, gdy opętanie przez demona zostało oficjalnie wykorzystane jako linia obrony w procesie o morderstwo w USA. Co ciekawe, sprawa dotyczy małego chłopca. Film zawiera relacje z pierwszej ręki – takie horrory 2023 lubimy!

Film „Proces diabła” można obejrzeć na platformie Netflix.

„Boogeyman”

Listę „najstraszniejsze horrory 2023” zamyka nowa wersja „Boogeymana”, w reżyserii Roba Savage'a, która jest adaptacją bestsellerowej powieści Stephena Kinga. Will (Chris Messina) wychowuje samotnie dwie córki po śmierci żony: nastoletnią Sadie (Sophie Thatcher) i 10-letnią Sawyer (Vivien Lyra Blair). Mężczyzna pracuje jako psycholog, a pacjentów przyjmuje w swoim domu. Pewnego razu w jego gabinecie pojawia się Lester (David Dastmalchian), który opowiada makabryczną historię śmierci swoich dzieci. Od tej pory rodzinę zaczyna nękać przerażająca nadprzyrodzona istota, która atakuje tylko w ciemności… Przygotujcie się na liczne jump scare’y!

Film „Boogymen” można obejrzeć m.in. na: Disney+, Rakuten TV, Premiery Canal+, Player, Prime Video czy Apple TV.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze