1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Muzyka do „Chłopów” wciąż zachwyca. Kayah: „Takich rzeczy nie robi się z myślą o nagrodach, robi się z potrzeby serca”

Kadr z filmu „Chłopi” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Chłopi” (Fot. materiały prasowe)
Już w zeszłym tygodniu „Chłopi” w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana zebrali w kinach ponad milionową widownię. Widzowie pokochali film kompleksowo – nie tylko za kultową historię, ale też za warstwę wizualną i ścieżkę dźwiękową, która ma szansę powalczyć o Oscara. O swoich wrażeniach w programie Dzień Dobry TVN opowiedzieli: twórca muzyki do filmu – Łukasz L.U.C. Rostkowski oraz Kayah, która wykonuje jeden z utworów promujących obraz.

Kto widział film „Chłopi”, ten z pewnością potwierdzi, że podczas oglądania – zaraz po zachwycie niezwykłą formą wizualną – przychodzi fascynacja doskonałą ścieżką dźwiękową. Nic więc dziwnego, że film poza szansą na nominację do Oscara jako najlepszy film międzynarodowy może również powalczyć o niego w kategorii „najlepsza muzyka filmowa”.

– Przez 4 lata pracy nad „Chłopami” Hugh i DK często mówili: „L.U.C. za tę muzykę dostaniesz Oscara”. Myślałem, że to mówią na zasadzie, żeby mnie pocieszyć w tej całej trudnej przeprawie. Okazało się, że kiedy zostaliśmy kandydatem polskim do Oscara, to faktycznie postanowili zgłosić też muzykę, co było dla mnie kompletnym szokiem – przyznał kilka dni temu Łukasz L.U.C. Rostkowski, producent i kompozytor, w wywiadzie dla programu Dzień Dobry TVN.

W programie towarzyszyła mu Kayah, której wokal możemy słyszeć w utworze „Jesień – Tańcuj”. To pierwszy z czterech singli autorstwa L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra promujących film, który od momentu premiery bije rekordy popularności (ponad 2,7 miliona odtworzeń w serwisie You Tube, 3,5 miliona w serwisie Spotify). – Dla mnie to jest totalny zaszczyt. Po pierwsze, dziękuję, że L.U.C. pomyślał o mnie. Nagrywaliśmy to u mnie w domu, w piwniczce. Trzeba sobie powiedzieć, że takich rzeczy nie robi się z myślą o nagrodach, robi się z potrzeby serca. To, co po tym następuje, jest po prostu bardzo miłym dodatkiem. Bardzo bym się cieszyła, gdybyś L.U.C. miał takiego Oscara w swoim CV – mówiła Kayah.

Całej ścieżki dźwiękowej do filmu „Chłopi” można posłuchać na wyjątkowym wydaniu płyty CD z ludowymi wycinankami i dodatkowymi utworami, którą można już kupić w sklepach muzycznych w całej Polsce. Występują na niej, pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego, topowi artyści: Kayah, Ralph Kamiński, Laboratorium Pieśni, Dagadana, Małgorzata Kożuchowska, Julia Wieniawa i wielu innych. W zeszłym tygodniu swoją premierę miał najnowszy singiel „Koniec lata”, który powstał w kolaboracji z Kwiatem Jabłoni, Karoliną Skrzyńską i Belą Komoszyńską z Sorry Boys.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze