1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Oto pierwsze zdjęcia zwiastujące finałowe odcinki „The Crown”

Ed McVey jako książę William w serialu „The Crown” (Fot. materiały prasowe)
Ed McVey jako książę William w serialu „The Crown” (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 9 Zdjęć
Nadszedł czas pożegnania z ikonicznym serialem o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Druga część finałowego sezonu „The Crown” skupi się na dorastaniu książąt po śmierci matki, Złotym Jubileuszu królowej Elżbiety II, hucznym ślubie Karola i Camilli, a także początkach bajkowej relacji Williama i Kate.

Po sześciu sezonach, siedmiu latach i trzech obsadach, jeden z najpopularniejszych serialu Netflixa powoli dobiega końca. Streamingowy gigant opublikował właśnie pierwsze zdjęcia zwiastujące drugą połowę finałowej odsłony hitowej produkcji opowiadającej o losach brytyjskiej rodziny królewskiej. Inspirowany faktami serial „The Crown” przedstawia przede wszystkim fabularyzowaną historię życia i panowania Elżbiety II oraz politycznych i osobistych wydarzeń, które ukształtowały jej panowanie. Produkcja stała się absolutnym przebojem platformy, a po śmierci królowej sięgnęło po nią jeszcze więcej widzów. Serial docenili również krytycy – tytuł ma na koncie m.in. jedenaście nagród Emmy, siedem Złotych Globów i masę innych wyróżnień.

„The Crown” dobiega końca. O czym opowiedzą finałowe odcinki?

W przeciwieństwie do pierwszej połowy sezonu akcja ostatniego rozdziału będzie rozgrywała się na przestrzeni kilku lat i skupia się na wydarzeniach z lat 1997-2005. Zobaczymy w nim jak książę William próbuje wrócić do życia w Eaton po śmierci matki, a rodzina królewska musi zmierzyć się z reakcją opinii publicznej. Zbliżający się Złoty Jubileusz skłania królową Elżbietę II (Imelda Staunton) do refleksji nad przyszłością monarchii w związku ze ślubem Karola (Dominic West) i Camilli Parker Bowles (Olivia Williams) oraz związkiem Williama i Kate Middleton, który zapowiada się niczym opowieść z bajki. W ostatniej odsłonie serialu obok dotychczasowej obsady pojawią się też zupełnie nowi aktorzy: Ed McVey (książę William), Meg Bellamy (Kate Middleton) i Luther Ford (książę Harry).

„The Crown” (Fot. materiały prasowe)
„The Crown” (Fot. materiały prasowe)

„The Crown” (Fot. materiały prasowe)

„The Crown” (Fot. materiały prasowe)

Druga część szóstego serialu „The Crown” składająca się z sześciu odcinków zadebiutuje na platformie Netflix 14 grudnia. Wszystkie zdjęcia zwiastujące finał zobaczycie w naszej galerii.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze