1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Co obejrzeć w grudniu na HBO Max? Oto seriale i filmy, które polecamy

Kadr z filmu „Osiem gór” (Fot. materiały prasowe M2 Films)
Kadr z filmu „Osiem gór” (Fot. materiały prasowe M2 Films)
Pierwsza połowa grudnia w HBO Max to prawdziwa filmowa uczta. Na platformie pojawią się świetne produkcje z ostatnich lat, doskonałe klasyki oraz wartościowe dokumenty, między innymi nagradzana produkcja dokumentalna „Apolonia, Apolonia”, która zdobyła nagrodę Grand Prix podczas 20. edycji Festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Oto nasz wybór filmów i seriali, które trafią na platformę HBO Max w pierwszej połowie grudnia 2023 i są warte obejrzenia.

Nowości HBO Max na pierwszą połowę grudnia 2023. Tytuły, które polecamy

Serial:

„Dzieci zła”

Serial, który docenią przede wszystkim miłośnicy kryminalnych historii i niepokojących thrillerów. Akcja „Dzieci zła” rozgrywa się w Belgradzie, gdzie w domu w dzielnicy Dedinje dochodzi do dramatycznego morderstwa polityka. Zamaskowany zabójca zostawia w jego dłoni zakrwawionego dukata, co otwiera serię pytań i wydarzeń, które muszą zostać rozwiązane. Poszukiwania zabójcy wprowadzają w świat pełen zbrodni namiętności, zemsty, ostrzeżeń i symboliki.

Premiera serialu „Dzieci zła” 14 grudnia na HBO Max.

Filmy:

„Wszystkie stare noże”

Film na podstawie książki Olena Steinhauera o tym samym tytule. „Wszystkie stare noże” to współczesny thriller szpiegowski, w którym śledzimy losy Henry'ego (Chris Pine) podczas śledztwa w sprawie Celii (Thandiwe Newton). Parę w przeszłości łączył romans, a teraz Celia jest podejrzana o bycie podwójnym agentem. Film scena po scenie odsłania warstwy ich dawnego romansu i ujawnia prawdę stojącą za niszczycielskim atakiem terrorystycznym, którego nie byli w stanie powstrzymać.

Premiera filmu „Wszystkie stare noże” 1 grudnia na HBO Max.

„Fargo”

Film, który w 1997 roku zdobył dwa Oscary: dla Frances McDormand jako najlepszej aktorki pierwszoplanowej oraz za najlepszy scenariusz oryginalny dla Ethana Coena i Joela Coena. „Fargo” to historia Jerry'ego (w tej roli William H. Macy), który jest drobnym sprzedawcą samochodów z Minnesoty i popadł w kłopoty finansowe. Ma jednak plan. Zamierza wynająć dwóch zbirów, by porwali jego żonę i zażądali od jego bogatego teścia dużego okupu. Wszystko ma przebiec gładko i łatwo, nikt nie ucierpi. Jednak z czasem sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli i zaczynają ginąć ludzie. Za dochodzenie bierze się komendantka lokalnego posterunku policji, Marge Gunderson (Frances McDormand), uzależniona od kawy, nosząca parkę i... będąca w zaawansowanej ciąży.

Premiera filmu „Fargo” 1 grudnia na HBO Max.

„Blue Jean”

Choć akcja „Blue Jean” dzieje się w Anglii w 1988 roku, historia w nim ukazana wciąż w wielu środowiskach jest boleśnie aktualna. Zatroskany o młodzież rząd Margaret Thatcher zakazuje „promowania homoseksualizmu”, a główna bohaterka, nauczycielka WF-u Jean, codziennie trenuje ukrywanie swojej orientacji. Wychodzi z szafy dopiero w lesbijskim barze, dokąd zagląda ze swoją dziewczyną. Napięcie, w jakim żyje zmuszona do prowadzenia podwójnego życia Jean, sięga zenitu, gdy w jej szkole pojawia się nowa uczennica.

Premiera filmu „Blue Jean” 1 grudnia na HBO Max.

„Kapitan Phillips”

„Kapitan Phillips” to wielowarstwowy obraz opowiadający historię porwania przez somalijskich piratów amerykańskiego kontenerowca Maersk Alabama, do którego doszło w 2009 roku. Film jest jednocześnie przyspieszającym bicie serca thrillerem i złożonym portretem przedstawiającym skutki globalizacji. „Kapitan Phillips” skupia się na relacji kapitana kontenerowca Richarda Phillipsa (w tej roli Tom Hanks) i dowódcy piratów Muse'a (Barkhad Abdi), który bierze go jako zakładnika. Kiedy Muse i jego ludzie obierają za cel nieuzbrojony statek Phillipsa, między mężczyznami dochodzi do starcia. W odległości 145 mil od wybrzeża Somalii zostają oni pozostawieni na pastwę sił, nad którymi nie mają kontroli.

Premiera filmu „Kapitan Phillips” 9 grudnia na HBO Max.

„Filadelfia”

Jeden z najmocniejszych i najlepiej przyjętych przez krytykę obrazów naszych czasów. Doskonale zapowiadający się młody prawnik, Andrew Beckett (Tom Hanks), właśnie został wyrzucony z pracy w prestiżowej firmie prawniczej. Pracodawca twierdzi, że się nie sprawdził. On jednak wie, że prawdziwym powodem jest jego choroba – AIDS. Zmuszony do obrony swej zawodowej reputacji, Andrew wynajmuje zaangażowanego, niezwykle błyskotliwego adwokata Joe Millera (Denzel Washington), by pozwać swych byłych pracodawców za nieuzasadnione zwolnienie. Joe z początku niechętnie podchodzi do propozycji zajęcia się tą sprawą. Z własnego doświadczenia wiedział, jak krzywdzące są ludzkie uprzedzenia i nietolerancja, nigdy jednak nie miał okazji skonfrontować swych własnych uprzedzeń z problemem homoseksualizmu i AIDS do czasu. Jeden człowiek walczy o swą reputację, sprawiedliwość i własne życie. Drugi zmaga się zarówno z własnymi, jak również społecznymi lękami i ignorancją. W filmie „Filadelfia” występują także Antonio Banderas, Jason Robards i Mary Steenburgen.

Premiera filmu „Filadelfia” 9 grudnia na HBO Max.

„Milczenie owiec”

Absolutny filmowy klasyk, który absolutnie warto sobie przypomnieć. Psychopata porywa i morduje młode kobiety na środkowym zachodzie. Wierząc, że w ujęciu tego mordercy dopomoże tylko inny przestępca, FBI wysyła agentkę Clarice Starling (Jodie Foster) na wywiad z obłąkanym więźniem, który może dostarczyć psychologicznych przesłanek i tropów do kolejnych działań zabójcy. Więzień, psychiatra, dr Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) jest genialnym mordercą-ludożercą, który pomoże agentce Starling, jeżeli ona będzie karmić jego chorą ciekawość detalami ze swojego skomplikowanego życia. Ta relacja zmusza Starling nie tylko do konfrontacji z jej psychicznymi demonami, ale doprowadza ją również do spotkania twarzą w twarz z szalonym mordercą, wcieleniem zła tak mocnym, że nie będzie miała odwagi i siły by go zatrzymać.

Premiera filmu „Filadelfia” 11 grudnia na HBO Max.

„Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”

Podrzędni zabójcy po zepsutej robocie uciekają na przymusowe wakacje do Brugii. Podczas gdy Ken korzysta z okazji i rozkoszuje się pięknymi plenerami, porywczy i nieroztropny Ray wyrusza na poszukiwanie przygód. Wdaje się w spór z przejeżdżającymi turystami, rozpoczyna romans z miejscową pięknością (Clémence Poésy) jednocześnie walcząc z jej byłym chłopakiem – skinheadem, imprezuje z opryskliwym, kręcącym surrealistyczny film karłem z Ameryki. Wyprawa obydwu mężczyzn staje się jeszcze dziwniejsza, gdy Ray orientuje się że Harry chce się go pozbyć, a o wykonanie tego zadania poprosił… Kena. Za rolę w „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” Colin Farrel został nagrodzony Złotym Globem dla najlepszego aktora w komedii lub musicalu.

Premiera filmu „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” 15 grudnia na HBO Max.

„Osiem gór”

Przepiękna ekranizacja bestsellerowej powieści Paola Cognettiego w reżyserii twórcy „Mojego pięknego syna” – Felixa Cana Groeningena oraz Charlotte Vandermeersch. Film opowiada historię 30-letniego Pietro, który decyduje się zostawić za sobą życie w zatłoczonym dużym mieście i wyjechać w niepoznane włoskie góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić, czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie, a szczególnie jedna, staną się ścieżką do odnalezienia siebie.

Premiera filmu „Osiem gór” 15 grudnia na HBO Max.

Dokument:

„Apolonia, Apolonia”

Na film złożyły się ujęcia z 13 lat wspólnej pracy reżyserki, Lei Glob oraz portretowanej artystki, Apolonii Sokol. Granica między sztuką filmową, a bohaterką filmu zaciera się, a z synergii dwóch twórczych kobiet powstał portret życia, portret epoki, portret artystycznej bohemy. Apolonia urodziła się w środowisku artystycznym, studiowała na prestiżowej the Beaux-Arts de Paris. Szuka twórcza drogi w świecie, w którym ciągle jeszcze artystka znaczy mniej niż artysta, ale też kreator znaczy mniej niż jego-jej dzieło.

Premiera filmu „Apolonia, Apolonia” 10 grudnia na HBO Max.

Źródło: materiały prasowe HBO Max

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze