1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Ród smoka” powraca z nowymi odcinkami. Do sieci trafił teaser drugiego sezonu

Nowe odcinki bijącego rekordy popularności serialu „Ród smoka” zadebiutują na platformie HBO Max wczesnym latem 2024 roku. (Fot. materiały prasowe)
Nowe odcinki bijącego rekordy popularności serialu „Ród smoka” zadebiutują na platformie HBO Max wczesnym latem 2024 roku. (Fot. materiały prasowe)
Oficjalny teaser drugiego sezonu produkcji HBO „Ród smoka” właśnie trafił do sieci. Premiera ośmiu odcinków nowej serii została zaplanowana na lato 2024 roku.

Na tę wiadomość czekali wszyscy fani przygód rodu Targaryenów. O tym, że bijący rekordy popularności serial „Ród smoka” – pierwszy spin-off legendarnej „Gry o tron” – powróci z drugim sezonem, wiadomo już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz HBO podzieliło się z widzami pierwszym teaserem nowych odcinków. Ogłoszono również, że kolejna odsłona serialu zadebiutuje na platformie HBO Max wczesnym latem 2024 roku.

W nowym sezonie na ekranie ponownie pojawią się Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans, a także Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall i Matthew Needham. Do obsady dołączą także zupełnie nowi aktorzy: Clinton Liberty, Jamie Kenna, Kieran Bew, Tom Bennett, Tom Taylor oraz Vincent Regan. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w produkcji zobaczymy również: Abubakara Salima, Gayle Rankin, Freddie’ego Foxa oraz Simona Russella Beale’a.

– „Ród smoka” powraca. Jesteśmy zachwyceni możliwością pracy nie tylko z ekipą z poprzedniego sezonu serialu, ale także z nowymi utalentowanymi osobami, które pojawią się po obu stronach kamery. Już niedługo wasi ulubieni bohaterowie znów będą konspirować, maszerować ze swoimi armiami oraz ujeżdżać smoki. Nie możemy się doczekać, kiedy podzielimy się z wami tym, nad czym teraz pracujemy – powiedział Ryan Condal, współtwórca, showrunner i producent wykonawczy serialu.

Dla przypomnienia: zrealizowana w oparciu na książce George’a R.R. Martina „Ogień i krew” produkcja opowiada historię rodu Targaryenów, skupiając się na wydarzeniach, które miały miejsce 200 lat przed tymi przedstawionymi w oryginalnej serii.

„Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze! Fani pierwszych sezonów »Gry o tron«, miłośnicy fantasy, ale i mocnych filmowych opowieści mogą odetchnąć z ulgą. „Ród smoka”, prequel jednego z seriali wszech czasów, zaliczył bardzo dobre otwarcie i zapowiada się więcej niż obiecująco. Świetne zdjęcia i scenografia, bardzo współczesne w odbiorze wątki feministyczne, do tego odwieczna walka o władzę w obrębie rodziny (rodu Targaryenów) i fantastyczny Matt Smith w roli czarnego charakteru. Czego chcieć więcej?” – pisała w swojej recenzji pierwszego sezonu redaktorka naczelna miesięcznika „Zwierciadło” Joanna Olekszyk. Czy drugi sezon utrzyma poziom? Tego dowiemy się już niebawem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze