1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Powodzenia, Leo Grande”, „W trójkącie” i inne świetne produkcje – grudniowe nowości Canal+, które polecamy

Kadr z filmu „Powodzenia, Leo Grande” (Fot. materiały prasowe Canal+ online)
Kadr z filmu „Powodzenia, Leo Grande” (Fot. materiały prasowe Canal+ online)
Grudzień jest od spędzania długich wieczorów z dobrymi serialami i filmami. Platforma Canal+ online przygotowała na ten miesiąc szereg doskonałych premier. Oto nasze polecenia.

Nowości Canal+ na grudzień 2023. Tytuły, które polecamy

Serial:

„Django”

Rok 1872 na Dzikim Zachodzie, siedem lat po zakończeniu wojny secesyjnej. Django, zniszczony życiem rewolwerowiec, przybywa do New Babylon – miejsca na teksańskim odludziu, gdzie wszystkie wyrzutki społeczeństwa, kobiety i mężczyźni, przedstawiciele różnych ras i wyzwań żyją wolni i równi. Mieszkańcy nazywają to miejsce „schronem przed demonami, które rządzą światem poza murami tego miasta”. Głównego bohatera do New Babylon pcha nadzieja na odnalezienie córki, którą dawno temu stracił. Na miejscu odkrywa, że jego Sarah – teraz 20-letnia kobieta, która nie chce mieć z ojcem nic do czynienia – ma poślubić założyciela miasta i byłego niewolnika Johna Ellisa, na którego drodze stoi bezwzględnie walcząca o wpływy w mieście Elizabeth Turman. Django, Sarah i John łączą siły, ale demony przeszłości będą ciążyć na tej relacji. „Django” to pełnokrwisty western, który wciąga od pierwszego wystrzału, redefiniując i uwspółcześniając elementy tego gatunku. W rolach głównych: Matthias Schoenaerts, Noomi Rapace, Nicholas Pinnock i Lisa Vicari.

Premierowe odcinki „Django” są już dostępna na Canal+ online.

Filmy:

„Trzej muszkieterowie: D'Artagnan”

Nowa ekranizacja pierwszego tomu słynnej muszkieterskiej trylogii Aleksandra Dumasa. D'Artagnan w drodze do Paryża staje w obronie młodej kobiety. Pokonany przez zamaskowanych napastników cudem uchodzi z życiem. Po przybyciu do stolicy postanawia odnaleźć sprawców i wymierzyć im sprawiedliwość. Nie podejrzewa, że w ten sposób trafi w sam środek międzynarodowej intrygi zagrażającej bezpieczeństwu Francji. Wraz z nowymi przyjaciółmi, muszkieterami Atosem, Portosem i Aramisem próbuje udaremnić niebezpieczne machinacje kardynała Richelieu. Jednak to miłość do pięknej Konstancji Bonasiuex sprowadzi na niego prawdziwe niebezpieczeństwo. W roli D'Artagnana występuje młody, francuski gwiazdor Franςois Civil. W pozostałych rolach: Vincent Cassel wcielający się w Atosa, Eva Green grająca Milady de Winter, Louis Garrel w roli Króla Ludwika XIII, Romain Duris jako Aramis oraz Lyna Khoudri w roli Konstancji.

Premiera filmu „Trzej muszkieterowie: D'Artagnan” 26 grudnia na Canal+ online.

„W trójkącie”

Luksusowym jachtem płyną najbogatsi ludzie z całego świata. Wśród nich jest również instagramowa para młodych celebrytów. Nagły sztorm, a raczej kałszkwał, demoluje jacht i rozsadza całą społeczną hierarchię. Teraz rozbitkowie muszą trzymać się razem, aby przetrwać na bezludnej wyspie. „W trójkącie” to nagrodzona Złotą Palmą w Cannes komedia Rubena Östlunda, twórcy „The Square” i „Turysty”. Satyra na bogatych i metafora naszych czasów. Zdjęcia do filmu kręcono na wyspie Eubea i w Katakolo (Grecja) oraz Trollhättan (Szwecja).

Premiera filmu „W trójkącie” 9 grudnia na Canal+ online.

„Powodzenia, Leo Grande”

Nancy Stokes, emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć na nowo przygodę z młodym i przystojnym sex workerem, Leo Grande. W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć. W głównej roli wspaniała Emma Thompson, która zyskała za nią nominację do Złotego Globu.

Film „Powodzenia, Leo Grande” jest już dostępny na Canal+ online.

„Świat po pracy”

Film dokumentalny, który daje do myślenia. Co nam zostanie z etosu pracy, jeśli zastąpią nas maszyny? Jak się pracuje w różnych krajach świata? Czy praca jest tylko koniecznością, czy także sensem życia? Erik Gandini, mistrz kina dokumentalnego, przygląda się Amerykanom, którzy masowo nie wykorzystują urlopów, Koreańczykom, tyrającym po kilkanaście godzin na dobę, uprzywilejowanym Kuwejtczykom zatrudnionym w sektorze publicznym oraz Włochom z bardzo bogatych rodzin i ich bezrobotnym rówieśnikom.

Premiera filmu „Świat po pracy” 11 grudnia na Canal+ online.

„Rodeo”

Coś dla miłośników kina akcji, którzy w filmach cenią również porządną dawkę emocji. Julia (Julie Ledru) to żądna wrażeń i zakochana w prędkości outsiderka. Prawdziwe szczęście odczuwa wtedy, gdy słyszy wokół siebie huk motorów, a w powietrzu unosi się woń spalanej benzyny. By zdobyć nową maszynę i trochę na niej pojeździć, dziewczyna nie cofnie się przed niczym, przez co zwraca na siebie uwagę lokalnego gangu motocyklowego. Julia desperacko chce dostać się do świata, który wydaje się przed nią zamknięty. Przepełniona złością na otaczającą rzeczywistość dziewczyna czuje, że to jedyne miejsce, gdzie będzie mogła być sobą. Wszystko ma jednak swoją cenę. „Rodeo” to wyróżniony w Cannes debiut Loli Quivoron.

Premiera filmu „Rodeo” 14 grudnia na Canal+ online.

Źródło: materiały prasowe Canal+ online

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze