1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Świąteczne filmy i seriale na Netflixie, HBO Max, Prime Video i Disney+ – nowości, które polecamy

Kadr z filmu „Świąteczna aleja” (Fot. materiały prasowe Prime Video)
Kadr z filmu „Świąteczna aleja” (Fot. materiały prasowe Prime Video)
Filmy świąteczne dla wielu są nieodłącznym elementem grudnia. Nic bowiem tak jak one nie pomaga wprawić się w bożonarodzeniowy nastrój i poczuć magię świąt. Dla wszystkich, którzy szukają świątecznych filmowych i serialowych inspiracji, zebrałyśmy najnowsze tytuły z platform streamingowych.

Filmy świąteczne na HBO Max:

„Magiczne pierniki”

Lubicie świąteczne filmy romantyczne? „Magiczne pierniki” to film, który pobudzi wasze zmysły. Jego główną bohaterką jest Maya (Merritt Patterson) – niezależna prawniczka, która mieszka nad garażem rodziców. Od kilku lat prowadzi swoje biuro w meksykańskiej piekarni Casillas Panadería. Kobieta ma sentyment do tego miejsca, gdyż pracowała tam jako nastolatka wraz ze swoim ukochanym z liceum, Alexem (Jon-Michael Ecker), przystojnym siostrzeńcem właściciela. Gospodarz prosi Mayę o pomoc w sprzedaży piekarni. Alex postanawia wrócić do domu, by świętować tam ostatnie Boże Narodzenie i znaleźć odpowiedniego kupca. Czy uda jej się tego dokonać?

Film „Magiczne pierniki” jest już dostępny na HBO Max.

„Miłość na nowo”

Choć Boże Narodzenie stanowi w filmie „Miłość na nowo” tło, jest to bezapelacyjnie świetna produkcja do obejrzenia w grudniowe wieczory. To komedia romantyczna, opowiadająca historię Miry Ray (Priyanka Chopra), która radząc sobie z utratą narzeczonego wysyła serię romantycznych SMS-ów na jego stary numer telefonu... nie zdając sobie sprawy, że numer został przypisany nowemu właścicielowi – Robowi Burnsowi (Sam Heughan). Rob, dziennikarz, jest urzeczony szczerością pięknych smsów. Kiedy otrzymuje nowe zlecenie, napisania profilu mega-gwiazdy Céline Dion (grającej samą siebie w swojej pierwszej roli filmowej), prosi ją o pomoc w wymyśleniu sposobu na spotkanie z Mirą... i zdobycie jej serca.

Film „Miłość na nowo” jest już dostępny na HBO Max.

Filmy i serial świąteczny na Netflix:

„Święta jak zwykle”

Filmy świąteczne z bohaterami pochodzącymi z zupełnie różnych krajów i kultur? Jesteśmy na tak! Przykładem takiej produkcji jest film „Święta jak zwykle”. Jego główną bohaterką jest Thea, która po zaskoczeniu swojej norweskiej rodziny nowym – pochodzącym z Indii – chłopakiem, musi wciągnąć go w świętowanie Bożego Narodzenia. Aby zgrać barwne bollywoodzkie klimaty z mroźną norweską zimą, trzeba mocno nagiąć wielowiekowe tradycje. Zakończy się to happy endem czy ogromną katastrofą? W rolach głównych Ida Ursin-Holm, Kanan Gill oraz Marit Adeleide Andreassen.

Film „Święta jak zwykle” jest już dostępny na Netflix.

„Rodzinne zamiany”

Komedie świąteczne to najlepszy wybór, by wprawić się w bożonarodzeniowy nastrój, a jednocześnie poprawić sobie humor. Film „Rodzinne zamiany” będzie do tego wręcz idealną propozycją. Jess i Bill Walkerowie starają się utrzymać silne więzi rodzinne, podczas gdy ich dzieci dorastają, stają się niezależne i coraz bardziej się od nich oddalają. Pewnego dnia dają sobie powróżyć, a po przebudzeniu w najważniejszym dniu życia każdego z nich odkrywają, że zamienili się ciałami. Czy rodzinie Walkerów uda się zjednoczyć, aby starania o awans, przyjęcie do college’u, podpisanie umowy i kwalifikację do drużyny piłkarskiej zakończyły się sukcesem? W rolach głównych występują Jennifer Garner, Ed Helms, Emma Myers i Brady Noon. Film powstał na podstawie książki „Bedtime For Mommy” autorstwa Amy Krouse-Rosenthal.

Film „Rodzinne zamiany” jest już dostępny na Netflix.

„Nienawidzę świąt”

Drugi sezon pierwszego włoskiego serialu świątecznego Netflix z Pilar Fogliati w głównej roli. Kto zadzwonił do drzwi Gianny w Wigilię? W końcu nadszedł czas, aby się tego dowiedzieć. Od tamtego pamiętnego wieczoru minął rok. Okazuje się, że nasza Gianna nie jest już singielką. Po raz pierwszy zbliżające się święta Bożego Narodzenia zdają się być jej przychylne, bo przecież to czas dla par, prawda? Niestety, Boże Narodzenie, jak zawsze, wszystko zepsuje i sprawi, że Gianna popełni niewybaczalny błąd, a jej związek się rozpadnie. Gdy się wydawało, że wszystko jest już na swoim miejscu, rozpoczyna się nowe odliczanie. Gianna wie, że tylko magia świąt pozwoli jej ponownie zejść się z byłym, dlatego pokłada swoje nadzieje w kolacji wigilijnej – posiłku, który według Belottisów wszystko naprawia.

Premiera drugiego sezonu serialu „Nienawidzę świąt” 7 grudnia na Netflix.

Film i serial świąteczny na Disney+:

„Śnięty Mikołaj”

Drugi sezon serialu nawiązującego do uwielbianej przez miłośników świątecznych produkcji trylogii filmowej „Śnięty Mikołaj”. Tym razem rodzina Calvinów wraca z obchodów bożonarodzeniowych, zostawiając wszystkim magiczną śnieżną kulę pod choinką. Podczas gdy magia świąt osiągnęła najwyższy poziom, Scott skupia się na przyszłości i mianuje Cala kolejnym Mikołajem. Ale nie tylko Cal jest częścią dziedzictwa Bieguna Północnego. Carol i Sandra mają do odegrania ważną rolę, gdy Scott przekształca Święta Bożego Narodzenia w pełnoprawną firmę rodzinną. Nieświadomy sytuacji na Biegunie Północnym Magnus Antas, znany również jako „Zły Mikołaj”, zostaje przypadkowo uwolniony i zbliża się, by pokonać Scotta Calvina.

Premiera drugiego sezonu serialu „Śnięty Mikołaj” 13 grudnia na Disney+.

„Pasterz”

Tę produkcję z pewnością docenią miłośnicy klasycznych filmów disneyowskich sprzed lat. Fabuła filmu „Pasterz” dzieje się w wigilię Bożego Narodzenia 1957 roku, gdy młody pilot RAF-u Freddie wraca z Niemiec do rodzinnej Anglii. Gdzieś nad Morzem Północnym w jego samolocie awarii ulega radio oraz zasilanie. Mężczyzna może więc liczyć wyłącznie na siebie. Kiedy zaczyna brakować paliwa, a szczęście zdaje się go całkowicie opuszczać, tajemniczy dobry samarytanin pomaga mu bezpiecznie wylądować. W rolach głównych Ben Radcliffe, John Travolta i Steven Mackintosh.

Film „Pasterz” jest już dostępny na Disney+.

Filmy świąteczne na Prime Video:

„Your Christmas or Mine 2”

Sequel świątecznego filmu „Your Christmas or Mine” z zeszłego roku, w którym w głównej roli zobaczymy Asa Butterfielda, znanego z serialu „Sex Education”. Tym razem ojciec Jamesa zaprosił Taylorów do luksusowego ośrodka narciarskiego w austriackich Alpach, by razem spędzili Święta Bożego Narodzenia i przy okazji mogli poznać jego nową amerykańską dziewczynę. Jednak ojciec Hayley, Geoff, nalegał, by to jego rodzina zajęła się rezerwacją i coś najwyraźniej poszło nie tak. Po zamieszaniu z transportem na lotnisku, dwie rodziny lądują w swoich kwaterach, po różnych stronach doliny i na przeciwnych końcach skali ocen w aplikacji Tripadvisor. Czy związek Hayley i Jamesa przetrwa kolejne burzliwe rodzinne Święta Bożego Narodzenia?

Premiera filmu „Your Christmas or Mine” 8 grudnia na Prime Video.

„Świąteczna aleja”

Film świąteczny z Eddiem Murphym w roli głównej, który jest niemal gwarancją doskonałej komedii. „Świąteczna aleja” opowiada historię o mężczyźnie, który postawił sobie za cel wygranie corocznego konkursu na świąteczną dekorację domu w sąsiedztwie. Chris (Eddie Murphy) nieumyślnie zawiera umowę z psotnym elfem o imieniu Pepper (Jillian Bell), aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Pepper rzuca magiczne zaklęcie, które ożywia 12 dni Bożego Narodzenia i sieje spustoszenie w całym mieście. Ryzykując zrujnowanie swoich rodzinnych świąt, Chris, jego żona Carol (Tracee Ellis Ross) i trójka ich dzieci muszą ścigać się z czasem aby odwrócić zaklęcie Pepper, walczyć z przebiegłymi magicznymi postaciami i uratować Boże Narodzenie dla wszystkich.

Film „Świąteczna aleja” jest już dostępny na Prime Video.

Źródło: materiały prasowe Netflix, HBO Max, Prime Video i Disney+.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze