1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Tom Cruise i Brad Pitt po 30 latach znowu zagrają razem. Pojawią się w ostatnim (?) filmie Tarantino „The Movie Critic”

(Fot. Francois Duhamel/Sygma via Getty Images)
(Fot. Francois Duhamel/Sygma via Getty Images)
Dwie legendy Hollywoodu – Tom Cruise i Brad Pitt – już niebawem spotkają się na planie zapowiadanego od lat filmu „The Movie Critic”. Obraz ma być ostatnim dziełem Quentina Tarantino, wieńczącym jego reżyserską karierę. Także dla Pitta i Cruise’a będzie to wspaniała klamra w życiorysie, jako że obaj aktorzy mieli okazję zagrać ze sobą 30 lat temu w „Wywiadzie z wampirem” – horrorze, który usankcjonował ich gwiazdorski status na kolejne dekady.

Ekscytującym newsem podzielił się z odbiorcami Jeff Snider, krytyk filmowy i hollywoodzki insider. Według jego informacji Tom Cruise dołączył do obsady „The Movie Critic” obok Brata Pitta. Gwiazdor „Mission Impossible” miał nawet całkowicie przeorganizować swój zawodowy grafik, żeby móc wziąć udział w zdjęciach do nowego filmu.

Tom Cruise po raz pierwszy zagra u Tarantino

Determinacja Cruise’a jest zrozumiała – 61-letni aktor już raz miał współpracować z legendarnym amerykańskim reżyserem, ale ostatecznie nie pojawił się w ani jednym jego filmie. Kilka lat temu twórca „Pulp Fiction” chciał obsadzić odtwórcę roli Mavericka w swoim ostatnim obrazie: „Dawno temu w Hollywood”. Co ciekawe, Cruise miał zagrać tam Cliffa Bootha, w którego ostatecznie wcielił się… Brad Pitt. I choć pięć lat temu aktorzy zawodowo się minęli, tym razem mają wystąpić obok siebie w jednej produkcji.

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, w jakich rolach aktorzy zostaną obsadzeni w „The Movie Critic”. Mając jednak w pamięci ich genialny występ w „Wywiadzie z wampirem” z 1994 roku, fani obu mężczyzn mogą ostrzyć sobie zęby. W ekranizacji powieści Anne Rice Cruise i Pitt mieli na ekranie świetną chemię, więc i tym razem spodziewamy się, że ich duet będzie gwarantem smakowitej filmowej uczty.

O czym będzie „The Movie Critic”?

Quentin Tarantino zapowiada, że „The Movie Critic” będzie ostatnim nakręconym filmem w jego karierze – choć wielu znawców kina nie daje temu wiary i traktuje deklaracje reżysera z przymrużeniem oka. Na ten moment znany jest wstępny zarys scenariusza. Głównym bohaterem produkcji ma być krytyk filmowy piszący dla magazynu pornograficznego z lat 70. Tarantino pomysł na tę postać zaczerpnął z życia, jako że w przeszłości zaczytywał się w tekstach nieznanego twórcy recenzji. Ponoć tytułowy krytyk nigdy nie zyskał szerszego rozgłosu, a mimo to jego talent był dla Quentina niepodważalny i miał duży wpływ na kształtowanie się gustu reżysera. Autor „Wściekłych psów” zapowiedział również, że główną rolę w obrazie powierzy mało znanemu aktorowi około 35. roku życia – na pewno nie zagrają go Pitt ani Cruise, choć obaj pojawią się w filmie.

Zdjęcia do „The Movie Critic” miały rozpocząć się jesienią 2023 roku, jednak strajk scenarzystów w Hollywood pokrzyżował plany twórców. Ostatecznie aktorzy wejdą na plan prawdopodobnie w 2025 roku, a film będzie miał premierę rok później.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze