1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Joker: Folie à Deux” nadciąga. Oto nowe zdjęcia z planu. Joaquin Phoenix i Lady Gaga wyglądają zjawiskowo

Lady Gaga i Joaquin Phoenix w filmie „Joker: Folie à Deux”. Premiera widowiska zaplanowana jest na październik 2024 roku. (Fot. Warner Bros./Planet/Forum)
Lady Gaga i Joaquin Phoenix w filmie „Joker: Folie à Deux”. Premiera widowiska zaplanowana jest na październik 2024 roku. (Fot. Warner Bros./Planet/Forum)
Premiera drugiej części „Jokera” coraz bliżej. Jak prezentują się Joaquin Phoenix i Lady Gaga jako zakochali szaleńcy? W walentynki reżyser filmu Todd Phillips opublikował na Instagramie zupełnie nowe zdjęcia z planu produkcji.

Premiera „Jokera” była bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń kinowych 2019 roku. Produkcja odniosła ogromny sukces, przyciągnęła przed ekrany rekordową publiczność i zgarnęła masę nagród, w tym Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. Joaquinowi Phoenixowi zapewniła natomiast pierwszego w karierze Oscara. To historia Arthura Flecka, strudzonego życiem komika i człowieka zepchniętego na margines, który na oczach widzów popada w obłęd i przeistacza się w psychopatycznego i bezwzględnego Księcia Zbrodni. „Joker” to jednak nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

Obsypany nagrodami obraz z wybitną kreacją Phoenixa powróci na ekrany kin w 2024 roku. Podtytuł kontynuacji, czyli „Folie à deux”, to określenie zaburzenia psychicznego, które dotyka dwóch lub więcej osób. Opisujemy nim stan, w którym osoba blisko związana z chorym zaczyna bezkrytycznie traktować jej paranoiczne myśli. W nowym filmie pojawi się zatem nowa postać – znana fanom DC Harley Quinn, jedna z ważniejszych postaci z otoczenia Jokera. W komiksach była ona psychiatrką w Arkham Asylum, która zakochała się w Jokerze i stała się jego partnerką w zbrodni. W roli pomocnicy psychopatycznego mordercy z Gotham City zobaczymy gwiazdę muzyki i kina Lady Gagę („American Horror Story”, „Narodziny gwiazdy”, „Dom Gucci”).

Za scenariusz filmu „Joker: Folie à Deux” odpowiadają twórcy pierwszej części – Todd Phillips i Scott Silver. Szczegóły dotyczące fabuły wciąż owiane są tajemnicą. Wiadomo tylko tyle, że nowy „Joker” będzie utrzymany w konwencji musicalowej, a kluczowym wątkiem będzie romans między tytułowym bohaterem a graną przez Lady Gagę Harley Quinn. W filmie wystąpią również Brendan Gleeson („Duchy Inisherin”), Zazie Beetz („Joker”), Jacob Lofland („Uciekinier”) i Catherine Keener („40-letni prawiczek”). Zupełnie nowe zdjęcia z planu, na których możemy zobaczyć głównych bohaterów, w walentynki zaprezentował fanom na Instagramie reżyser filmu Todd Phillips.

Premiera filmu „Joker: Folie à deux” zaplanowana jest na 4 października 2024 roku. Zwiastun widowiska zostanie zaprezentowany widzom prawdopodobnie w okolicach połowy kwietnia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze