1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Premiera pierwszego polskiego programu o drag queens coraz bliżej. Kto zostanie królową sceny?

Premiera pierwszego polskiego programu o drag queens coraz bliżej. Kto zostanie królową sceny?

Jury programu „Czas na Show. Drag Me Out”: Andrzej Serweryn, Anna Mucha i Michał Szpak (Fot. materiały prasowe Warner Bros. Discovery)
Jury programu „Czas na Show. Drag Me Out”: Andrzej Serweryn, Anna Mucha i Michał Szpak (Fot. materiały prasowe Warner Bros. Discovery)
Takiego show w Polsce jeszcze nie było. Wiosną scenę przejmą najlepsze performerki sztuki drag nad Wisłą, które podejmą się nie lada wyzwania. Sześć mentorek będzie starało się wydobyć wewnętrzną królową ze znanych podopiecznych. Która z nich stworzy najlepszy duet ze swoim uczniem? O tym zadecyduje wymagające jury: Andrzej Seweryn, Anna Mucha i Michał Szpak. Oto wszystko, co warto wiedzieć o nowym programie TVN „Czas na Show. Drag Me Out”.

„Czas na Show. Drag Me Out” – uczestnicy i zasady programu

„Będzie kolorowo, cekinowo, brokatowo, po prostu wystrzałowo” – tak twórcy zapowiadają nowy program „Czas na Show. Drag Me Out”. To pierwszy tytuł w polskiej telewizji, który przybliży widzom barwny świat drag, artystycznego performance’u, oraz porwie w wir zabawy. Przez sześć tygodni będziemy towarzyszyć szóstce rozpoznawalnych mężczyzn – Tomaszowi Karolakowi, Michałowi Mikołajczakowi, Tadeuszowi Mikołajczakowi, Kamilowi Szymczakowi, Marcinowi Łopuckiemu i Dariuszowi Zdrójkowskiemu – w przygodzie ich życia, a także zobaczymy ich drugą twarz. Lżejszą, bardziej humorystyczną i pewną siebie.

Uczestnicy zderzą swoje męskie „ja” z barwnym i artystycznym światem drag queens. Każdy z nich dostanie do pomocy swoją mentorkę – zawodową performerkę drag, która nauczy ich sztuki spektakularnego makijażu oraz kreacji stroju scenicznego, a następnie pokaże, jak skupić na sobie wzrok publiczności. Krótko mówiąc: wydobędzie z nich prawdziwą królową sceny, która będzie musiała stanąć do ekscytującej „lip sync battle”. I tylko jedna para wyjdzie z niej zwycięsko. Team, który dotrwa do finału i zdobędzie nagrodę główną, otrzyma diademy królowych.

Co uczestnicy mówią o swoim udziale w programie? Tomasz Karolak ma nadzieje, że „Czas na Show. Drag Me Out” pomoże mu w lepszej samoakceptacji. Mój udział jest dla mnie po to, żeby zacząć siebie akceptować, bo jestem osobnikiem, który nie do końca się akceptuje – przyznał aktor. Z kolei Dariusz Zdrójkowski, ojciec aktorów Adama i Jakuba Zdrójkowskich, jest otwarty na poznanie nowego, zupełnie nieznanego sobie świata. Ja się w tym świecie poruszam, tak jakby ktoś dał mi taki telefon, którego w życiu nie widziałem i muszę go dopiero rozgryźć. Dla mnie jest to bardzo nowy temat – wyznał w jednym z wywiadów. Marcin Łopucki liczy natomiast na walkę ze stereotypami. – Wziąłem udział dlatego, że napiętnowanie występuje od lat w różnych przestrzeniach życiowych. „Blondynki są takie czy owakie”, „Drag queen jest taki czy owaki”, „Każdy kulturysta jest prymitywny, głupi i egoistyczny”. Może to, co się utarło, wcale nie jest prawdziwe, uczciwe i dobre – powiedział sportowiec.

„Czas na Show. Drag Me Out” – mentorki

W gronie mentorek, które będą przygotowywać uczestników i wspierać ich przed wyjściem na scenę, znalazły się najbardziej rozpoznawalne i popularne performerki drag w Polsce: Himera, Gąsiu, Shady Lady, Ciotka Offka, Adelon i Twoja Stara. Sztuka drag to dla nich sposób na wyrażenie siebie i ucieczkę od codzienności, która nie zawsze była usłana płatkami róż. Dodatkowo bohaterki od samego początku biorą czynny udział w tworzeniu odcinków, tj. doboru muzyki, strojów, dekoracji czy choreografii.

„Czas na Show. Drag Me Out” – jury i prowadzący

Zmagania uczestników i ich mentorek oceni trzyosobowe jury w składzie: Anna Mucha, Andrzej Seweryn i Michał Szpak, które z pewnością zwróci uwagę na każdy detal, począwszy od kostiumu, na całym występie kończąc. Z kolei prowadząca program, piosenkarka Mery Spolsky, rozgrzeje publiczność w studiu do czerwoności, a także wesprze uczestników i ich mentorki podczas przygotowań do występów. – Będzie dużo śmiechu. Myślę, że ten program dużo zmieni w Polsce – opowiedziała o programie Mery Spolsky. Każdy odcinek to jest prezentacja innych postaci, innych osobowości i to jest po prostu feeria barw, kolorów, życia. Wspaniała afirmacja i kobiecości i tego wszystkiego, co jest radością – skomentowała natomiast Anna Mucha.

– Przyszedł czas, żebyśmy pokazali inną twarz. Inną twarz naszego społeczeństwa, naszego świata. Jesteśmy naprawdę już inni niż 20 lat temu, niż nawet osiem lat temu, niż nawet przed 15 października. Ja myślę, że to jest bardzo piękna inicjatywa stacji i jestem dumny i szczęśliwy, że w towarzystwie Ani i Michała będę mógł oceniać pracę uczestników – dodał Andrzej Seweryn.

„Czas na Show. Drag Me Out” – premiera

Pierwszy odcinek nowego programu „Czas na Show. Drag Me Out” zobaczymy we wtorek 5 marca o godzinie 21.35 na antenie TVN.

Źródło: materiały prasowe Warner Bros. Discovery

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze