1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Joker 2” będzie musicalem. W filmie z Lady Gagą i Joaquinem Phoenixem usłyszymy co najmniej 15 przebojów

„Joker 2” będzie musicalem. W filmie z Lady Gagą i Joaquinem Phoenixem usłyszymy co najmniej 15 przebojów

Joaquin Phoenix jako Joker (Fot. James Devaney/GC Images/Getty Images)
Joaquin Phoenix jako Joker (Fot. James Devaney/GC Images/Getty Images)
To już pewne. „Joker 2” – a właściwie „Joker: Folie à deux” – będzie musicalem! Na ekranie Joaquin Phoenix, jako Joker, i Lady Gaga, jako Harley Quinn, będą tańczyć i śpiewać do co najmniej 15 znanych i lubianych piosenek. Co wiemy o jednym z najbardziej wyczekiwanych sequeli ostatnich lat?

„Joker: Folie à deux” – druga część światowego hitu będzie musicalem

Do premiery drugiej części „Jokera” – historii Arthura Flecka, strudzonego życiem komika i człowieka zepchniętego na margines, który na oczach widzów popada w obłęd i przeistacza się w psychopatycznego i bezwzględnego Księcia Zbrodni – coraz bliżej. W Internecie sukcesywnie pojawia się coraz więcej informacji na temat sequela produkcji z 2019 roku, która odniosła ogromny sukces i zgarnęła masę nagród.

Ostatnio zaś potwierdziło się to, co jeszcze niedawno było tylko plotką – że „Joker: Folie à deux” będzie muscialem. A właściwie jukebox musicalem, co oznacza, że twórcy nie stworzyli nowych piosenek na potrzeb filmu, a jedynie zinterpretowali znane i lubiane przeboje. Jak na razie wiadomo, że ma być ich co najmniej 15, a wśród nich znajdzie się utwór „That’s Entertainment” z musicalu „Wszyscy na scenę”.

Jest też spora szansa, że na ścieżkę dźwiękową trafią także dwie nowe piosenki. Na razie nie wiadomo, kto miałby je napisać i zaśpiewać, ale wielce prawdopodobne, że ich autorką będzie wcielająca się w Harley Quinn Lady Gaga.

Nad wszystkimi kompozycjami w filmie czuwa zaś Hildur Guðnadóttir, jedna z najbardziej cenionych współczesnych kompozytorek. Jest autorką muzyki m.in. do „Przysięgi”, „Tár”, serialu „Czarnobyl” czy właśnie do „Jokera”, który przyniósł jej szereg nagród.

„Joker: Folie à deux” – fabuła filmu i obsada

Przypomnijmy, że podtytuł kontynuacji, czyli „Folie à deux”, to określenie zaburzenia psychicznego, które dotyka dwóch lub więcej osób. Osoba bliska choremu zaczyna bezkrytycznie traktować jego paranoiczne myśli. W drugiej części więc poznamy historię związku Jokera z Harley Quinn, która w komiksach była psychiatrką w Arkham Asylum. To właśnie tam spotkała Jokera, w którym się bezgranicznie zakochała, a następnie stała się jego partnerką – także w zbrodni.

W filmie oprócz Joaquina Phoenixa i Lady Gagi pojawią się m.in.: Zazie Beetz (w roli znanej z części pierwszej Sophie Dumond), Brendan Gleeson, Catherine Keener, Jacob Lofland i Harry Lawtey.

Za reżyserię filmu „Joker: Folie à deux” ponownie odpowiada Todd Phillips, który jest także autorem scenariusza – po raz kolejny ze Scottem Silverem.

„Joker: Folie à deux” – data premiery

Światowa premiera filmu „Joker: Folie à deux” została zaplanowana na 2 października 2024 roku. Szykuje się potężne widowisko, szczególnie że budżet filmu wyniósł około 200 milionów dolarów, czyli ponad trzykrotnie więcej niż koszt produkcji części pierwszej. My już nie możemy się doczekać, a wy?

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze