1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wielki powrót „Legalnej blondynki”. Reese Witherspoon wróci jako Elle Woods w serialowym spin-offie i trzeciej części filmu

Wielki powrót „Legalnej blondynki”. Reese Witherspoon wróci jako Elle Woods w serialowym spin-offie i trzeciej części filmu

Kadr z filmu „Legalna blondynka” (Fot. Photo12/7e Art/MGM/BEW Photo)
Kadr z filmu „Legalna blondynka” (Fot. Photo12/7e Art/MGM/BEW Photo)
Mamy tu fanki i fanów „Legalnej blondynki”? Jeśli tak, to możecie odetchnąć. Elle Woods powróci bowiem nie tylko w trzeciej części filmu o przygodach blond prawniczki, lecz także w serialowym spin-offie, który ukaże się na Amazon Prime. W obu produkcjach główną rolę zagra – oczywiście – Reese Witherspoon.

„Legalna blondynka” powraca – prace nad 3 częścią filmu z Witherspoon i Coolidge w toku

„Legalna blondynka” – komedia na podstawie książki Amandy Brown pod tytułem „Prawnik Elle Woods” – zadebiutowała w 2001 roku i natychmiastowo stała się globalnym sukcesem. Nic dziwnego, Reese Witherspoon wcieliła się w nim w przyjazną, pewną siebie i piękną – choć nieco rozpuszczoną – blondynkę z amerykańskiego college’u. Gdy zrywa z nią chłopak, bohaterka postanawia dostać się na studia prawnicze, by mu zaimponować i go odzyskać. A przy okazji zerwać ze stereotypem „głupiej blondynki”.

Urocza Elle Woods bezkompromisowo zdobyła serca widzów i powróciła w drugiej części hitu, w której wyrusza do Waszyngtonu, by w kongresie walczyć o prawa zwierząt.

W 2018 roku sama Reese zapowiedziała, że przygody prawniczki zostaną domknięte w trzeciej części. Jej premiera miała się odbyć w 2021 roku, co niestety pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Później mówiono o maju 2022 roku, jednak i to się nie udało. Mimo tego twórcy uspokajają, że – choć z opóźnieniem – „Legalna blondynka 3” powstanie, a na ekranie z pewnością zobaczymy nie tylko Reese Witherspoon, lecz także Jennifer Coolige. Głównym wątkiem trzeciej odsłony będzie bowiem relacja Elle Woods z jej przyjaciółką Paulette Bonafonté. – Nie ma „Legalnej blondynki” bez Jennifer Coolige – wyznała Witherspoon, a my zdecydowanie się z nią zgadzamy.

Film to za mało. Powstaje serialowy spin-off „Legalnej blondynki”

O serialowym spin-offie „Legalnej blondynki” mówiono już w 2009 roku. Skończyło się jednak na jednym odcinku, który został wydany jako film „Legalne blondynki”. Teraz zaś – gdy Amazon przejął wytwórnię MGM z zamiarem odświeżenia wielu tytułów z biblioteki studia – ogłoszono, że serialowy spin-off rzeczywiście powstanie i pojawi się na platformie Prime Video.

Jego produkcją zajmie się firma Reese Witherspoon Hello Sunshine, którą wesprą twórcy „Plotkary”: Josh Schwartz i Stephanie Savage.

Szczegóły fabuły jak na razie nie są znane, jednak wierzymy, że już wkrótce dowiemy się czegoś więcej. Tymczasem odświeżamy sobie pierwszą i drugą część „Legalnej blondynki” i was zachęcamy do tego samego. PS pierwszą część znajdziecie na Apple TV+, drugą zaś na Prime Video i Premiery Canal+.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze