1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Seriale o stalkerach. Co obejrzeć po „Baby Reindeer”?

Seriale o stalkerach. Co obejrzeć po „Baby Reindeer”?

„Ty” to serial Netflixa oparty na bestsellerowej powieści, której główny bohater traci głowę dla początkującej pisarki. (Fot. materiały prasowe Netflix)
„Ty” to serial Netflixa oparty na bestsellerowej powieści, której główny bohater traci głowę dla początkującej pisarki. (Fot. materiały prasowe Netflix)
Serial „Reniferek”, w którym szkocki komik Richard Gadd opowiada o tym, jak stał się ofiarą bezwzględnej stalkerki, wciąż utrzymuje się w czołówce najchętniej oglądanych tytułów na Netflixie. Jeśli interesują was podobne historie, sprawdźcie nasze zestawienie. Oto 4 wciągające seriale o stalkerach, które warto znać.

„Obserwator”

Dean i Nora Brannock właśnie kupili wymarzony dom. Po domknięciu transakcji okazało się jednak, że okolica jest dużo mniej przyjazna, niż im się wydawało. Wśród sąsiadów są m.in. zdziwaczała staruszka z synem, który zakrada się do ich domu; dawna znajoma Nory, która sprawia, że nie czują się mile widziani; oraz wścibscy Mitch i Mo, którzy nie rozumieją pojęcia „teren prywatny”. Chłodne powitanie szybko przeradza się w piekło, gdy tajemniczy obserwator doprowadza parę na skraj wytrzymałości.

„Ty”

Serial oparty na bestsellerowej powieści Caroline Kepnes pod tym samym tytułem. Zastanawialiście się kiedyś, co można zrobić z miłości? Bystry księgarz, który traci głowę dla początkującej pisarki, udowadnia, że wszystko. Wykorzystując Internet i media społecznościowe, zbiera masę prywatnych informacji na jej temat, by tylko się do niej zbliżyć. Zauroczenie szybko zmienia się w obsesję, a mężczyzna z rozmysłem i potajemnie usuwa każdą przeszkodę – i osobę – stojącą na drodze do ukochanej.

„Stalker”

Detektyw Jack Larsen zostaje przeniesiony z wydziału zabójstw w Nowym Jorku do departamentu policji w Los Angeles. Jego pewność siebie i silna osobowość, przez które często wpadał w kłopoty, okazują się przydatne w nowej pracy. Szefowa Jacka, detektywka Davis, jest natomiast wybitną ekspertką w swojej dziedzinie, która sama niegdyś padła ofiarą nękania. Razem z resztą zespołu, detektywami Benem Caldwellem oraz Janice Lawrence, rozwiązują sprawy prześladowań dla Jednostki Oceny Zagrożenia.

„Wyznania stalkerów”

Ośmioodcinkowy brytyjski serial dokumentalny „Wyznania stalkerów” zawiera serię wstrząsających wywiadów, w których skazani prześladowcy i ich ofiary opisują przypadki nękania, przemocy i innych zbrodni oraz dzielą się relacjami z pierwszej ręki na temat tego, co się wydarzyło. W kolejnych odcinkach poznajemy m.in. historię Daniela Thompsona, który prześladował trzy swoje partnerki, w tym swoją byłą żonę, oraz Deketrice Jackson, która popadła w obsesję na punkcie szeregu kobiet.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze