1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Rozpoczyna się Brave Kids 2017

mat.pras. Brave Kids
mat.pras. Brave Kids
17 czerwca rozpocznie się 8 odsłona Brave Kids. W festiwalu, który potrwa do 2 lipca w Białymstoku, Koszycach na Słowacji, Przemyślu, Wałbrzychu, Warszawie i Wałbrzychu weźmie udział 164 młodych artystów z 17 krajów.

Uzdolnione dzieci ze slumsów w Kenii, z koszyckiego romskiego blokowiska, czy sąsiedzi z warszawskiej Pragi – to trzy niezwykłe dziecięce artystyczne grupy, które wystąpią podczas Brave Kids 2017. Odważne dzieci z Kenii W ramach tegorocznej edycji projektu Brave Kids do Wrocławia przyjedzie kenijska grupa Kainonia, którą stanowią dzieci mieszkające na co dzień w afrykańskich slumsach. Zespół ten jest częścią organizacji wspierającej rozwój lokalnej społeczności i promującej pokój, która skupia się szczególnie na najmłodszych w trudnej sytuacji życiowej, wykluczonych i prześladowanych. - Kainonia bardzo skutecznie wspiera edukację i rozwijanie talentów tych dzieci oraz indywidualnego potencjału każdego z nich – mówi Justyna Warecka, producent wykonawczy projektu Brave KidsDzięki działaniom organizacji wiele dzieci z ubogich środowisk zostało nie tylko pracownikami socjalnymi, technikami komputerowymi, ale również uznanymi aktorami, piosenkarzami, akrobatami, cyrkowcami, mimami, tancerzami i bębniarzami. W Kenii programy tej organizacji obejmują całe rodziny oraz lokalną społeczność.

Prosto z największego romskiego getta Europy Do Białegostoku przyjedzie natomiast grupa prowadzona przez Fundację Good Romani Fairy Kesaj na Słowacji, która zaprezentuje spektakl muzyczny prezentujący język, kulturę i tradycję romską. Grupa skupia dzieci z koszyckiego blokowiska Lunik IX, zwanego „największym romskim gettem w Europie". – Dzieci te mają ekstremalnie trudne dzieciństwo – mówi Justyna Warecka. – Bieda i bardzo złe warunki życiowe niestety są ich codziennością. Ich rodziny często są zadłużone, żyją bez wody, ogrzewania i nadziei na zmiany. Dzięki działalności artystycznej mają szansę odmienić swoje życie. W tym roku już po raz drugi wezmą udział w Brave Kids. Po ostatnim pobycie  zyskały mnóstwo energii i wiary w to, że dzięki pracy i pielęgnowaniu talentu, mogą odmienić swoje życie.

Przyłączają się również dzieci z warszawskiej Pragi W programie festiwalu znalazły się również występy polskich dzieci, które na co dzień muszą borykać się z różnymi trudnościami życiowym i problemy w środowisku. Tacy są właśnie członkowie grupy artystycznej z warszawskiej Pragi - Hope4Street, która powstała pięć lat temu w społeczno-terapeutycznym ośrodku „Mały Książę”, przeznaczonym dla dzieci z trudnych i ubogich rodzin. Celem grupy jest zorganizowanie wolnego czasu młodych ludzi w  taki sposób, by mogły się rozwijać i pozytywnie zmieniać. Taniec, w szczególności break dance, pozwala im rozwijać empatię i serdeczność wobec innych, wytrwałość i dyscyplinę, uczyć pracy w zespole i szacunku do kolegów. Grupa wystąpi w Przemyślu, na festiwal przyjeżdża już po raz 5.

progam festiwalu na stronie

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze