1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seriale
  4. >
  5. Nie tylko „Fleabag”. Najlepsze seriale w historii Prime Video – ranking top 9

Nie tylko „Fleabag”. Najlepsze seriale w historii Prime Video – ranking top 9

Kadr z serialu „Wspaniała Pani Maisel” (Fot. materiały prasowe Prime Video)
Kadr z serialu „Wspaniała Pani Maisel” (Fot. materiały prasowe Prime Video)
Genialne kryminały, zachwycające seriale fantasy i produkcje na podstawie bestsellerowych powieści. W bibliotece Prime Video kryją się prawdziwe serialowe perełki, które warto nadrobić. By ułatwić wam wybór, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych seriali w historii Prime Video – nasz ranking TOP 9 tytułów równie dobrych, co „Fleabag”.

„Fleabag”

Nie da się zacząć tego zestawienia od innego tytułu. „Fleabag” to bezapelacyjnie jeden z najlepszych seriali ostatnich lat, który powstał na podstawie.... monodramu autorstwa Phoebe Waller-Bridge. W 2013 roku twórczyni napisała, wyreżyserowała, a następnie samodzielnie wystawiła na deskach londyńskiego teatru monodram, będący zabawnym i boleśnie szczerym monologiem kobiety próbującej poukładać swoje życie po niedawno przeżytej traumie. Spektakl odniósł ogromny sukces, dlatego Phoebe postanowiła przepisać go na serial, a do tego zagrać w nim główną rolę. O czym jest serial? „Fleabag” to brawurowy, wyrazisty i przezabawny portret współczesnej młodej kobiety, która prowadzi nieustanne przepychanki z rzeczywistością. Pod płaszczem pewności siebie skrywa traumę i ogromne pokłady rozpaczy, a rozmaite braki rekompensuje seksualnymi przygodami. Ciągle szuka szczęścia, ale na każdym kroku ponosi porażkę.

„The Boys”

To serial z kategorii tych, które samym opisem zachęcą do obejrzenia raczej wąską grupę odbiorców. Gwarantujemy jednak, że jest to produkcja, do której warto się przekonać, by już po kilku odcinkach wsiąknąć do reszty. „The Boys” to nonszalanckie spojrzenie na to, co dzieje się z superbohaterami, gdy stają się równie popularni co celebryci, tak samo wypływowi jak politycy i tak boscy jak bogowie, i gdy nadużywają swych mocy, zamiast wykorzystać je w słusznym celu. Zupełnie nieszablonowa produkcja, pełna odniesień do współczesnego świata, prawdziwych emocji i świetnych zwrotów akcji. Szczególnie warto obejrzeć dwa pierwsze sezony.

„Fallout”

Prawdziwa perełka pośród seriali Prime Video z tego roku. „Fallout” to serial oparty na jednej z najlepszych gier wideo wszech czasów. Opowiada o doli i niedoli w świecie, w którym niemal nic już nie zostało. Od apokalipsy minęło 200 lat, a dobrotliwi mieszkańcy luksusowych schronów nazywanych kryptami są zmuszeni do powrotu do niezwykle złożonego, radośnie dziwacznego i skrajnie brutalnego świata, który czeka na powierzchni. W rolach głównych: Ella Purnell, Walton Goggins i Aaron Moten. Co ciekawe – jedna z postaci serialu mówi gwarą przypominającą... śląską.

Czytaj także: Ella Purnell – kim jest odtwórczyni roli Lucy z serialu „Fallout”?

„Wspaniała Pani Maisel”

Uważnie, cierpliwie, zabawnie, samokrytycznie, socjologicznie, feministycznie, brawurowo, zmysłowo, mądrze, ponadczasowo, energetycznie, ciepło, groteskowo” – napisał o tym serialu Tomasz Raczek. Akcja „Wspaniałej Pani Maisel” dzieje się w 1958 roku w Nowym Jorku. Życie Midge Maisel układa się świetnie – mąż, dzieci, wystawne kolacje w eleganckim mieszkaniu. Gdy jej świat staje nagle na głowie, Midge musi szybko zdecydować, do czego się nadaje. Okazuje się, że ma niebywały talent do stand-upu. Wystarczy tylko, że w siebie uwierzy.

„Wszystkie kwiaty Alice Hart”

Debiutancka powieść Holly Ringland, na podstawie której powstał serial „Wszystkie kwiaty Alice Hart”, stała się międzynarodowym bestsellerem i to być może przyciągnęło jedną z najwybitniejszych aktorek, Sigourney Weaver, do przyjęcia roli w jej ekranizacji i wykreowania jej tak, że jest bezapelacyjnie jedną z najciekawszych w jej karierze. I to nie koniec zalet, które kryje w sobie produkcja w reżyserii Glendyna Ivina. W serialu poznajemy burzliwą historię życia tytułowej bohaterki. Po tym jak Alice w wieku 9 lat tragicznie traci rodziców w tajemniczym pożarze, zostaje zabrana do swojej babci June na farmę kwiatów Thornfield. Tam dowiaduje się, że przeszłość jej rodziny skrywa wiele tajemnic. Zmuszona jest uciec, by zbudować nowe życie, ale bolesne tajemnice z przeszłości nie dają jej o sobie zapomnieć. Pod historią głównej bohaterki „Wszystkie kwiaty Alice Hart” skrywają tak naprawdę opowieść o przemocy mężczyzn względem kobiet i różnorodnym wyrządzaniu im krzywd. Farma kwiatów jest bowiem schroniskiem dla kobiet. Przemoc domowa to jeden z najważniejszych i najbardziej poruszających wątków serialu – jest w nim ukazana jako terroryzm. Za muzykę w serialu „Wszystkie kwiatu Alice Hart” odpowiada polska pianistka i kompozytorka Hania Rani co jest kolejnym powodem, dla którego warto obejrzeć ten serial.

„Jack Ryan”

To jeden z lepszych seriali szpiegowskich w historii kina. Akcja skupia się na tytułowym Jacku Ryanie, bohaterze stworzonym przez pisarza Toma Clancy’ego. Mężczyzna jest młodym analitykiem CIA i wraz ze swoim szefem Jamesem Greerem idą tropem podejrzanych transakcji i odkrywają system komunikowania się terrorystów. Tym samym wplątują się w groźną zabawę w kotka i myszkę z zyskującym poparcie przywódcą terrorystów przygotowującym się do potężnego ataku na Stany Zjednoczone i ich sojuszników.

„Carnival Row”

Mamy tu miłośniczki lub miłośników Orlando Blooma? W serialu fantasy „Carnival Row” brytyjski aktor wciela się w jedną głównych ról i jest to jedno z jego ciekawszych aktorskich wcieleń. Serial osadzony jest w fantastycznym, wiktoriańskim świecie, który zamieszkują mityczne stworzenia. Ludzie się ich boją, nie wolno im żyć, kochać i latać na wolności. Pojawia się jednak nadzieja – detektyw i jedna z dusz zakochują się w sobie. Niestabilny pokój w mieście kończy się, kiedy seria morderstw ujawnia potwora, jakiego nikt sobie nie wyobrażał.

„Bosch”

Serial uznawany przez widzów i krytyków za jeden z najlepszych kryminałów wszech czasów. „Bosch” to historia inspirowana powieścią Michaela Connely'ego, której głównym bohaterem jest Harry Bosch – detektyw pracujący dla wydziału zabójstw. Mężczyzna zostaje oskarżony o zabicie podejrzanego w jednej ze spraw, jednak jest przekonany o swojej niewinności. Nie chce rezygnować z pracy w policji, dlatego otwiera głośne śledztwo w sprawie zamordowania 13-letniego chłopca. W tym samym czasie musi zmierzyć się ze swoją przeszłością.

„Homecoming”

„Homecoming” opowiada historię Heidi Bergman (w tej roli Julia Roberts), byłej pracownicy ośrodka Homecoming, pomagającego byłym żołnierzom powrócić do normalnego życia. Wiele lat później zaczyna nowe życie, a Departament Obrony zastanawia się, dlaczego opuściła Homecoming. W toku przesłuchać Heidi zdaje sobie sprawę, że za historią, którą sobie wmawia, kryje się zupełnie inna. Serial jest adaptacją podcastu o tym samym tytule autorstwa Eli Horowitz i Micah Bloomberg.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze