1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seriale
  4. >
  5. „Sprawa matki Madzi” dostępna na Netflixie. Jak media wpłynęły na śledztwo?

„Sprawa matki Madzi” dostępna na Netflixie. Jak media wpłynęły na śledztwo?

Sprawa zniknięcia sześciomiesięcznej Madzi z Sosnowca wstrząsnęła całym krajem. Wiele osób włączyło się w poszukiwanie dziewczynki. (Fot. Selimaksan/Getty Images)
Sprawa zniknięcia sześciomiesięcznej Madzi z Sosnowca wstrząsnęła całym krajem. Wiele osób włączyło się w poszukiwanie dziewczynki. (Fot. Selimaksan/Getty Images)
W 2012 r. małej Madzi z Sosnowca szukała cała Polska. Serial o tej głośnej sprawie właśnie pojawił się na Netflixie. Jaka była w niej rola mediów?

Serial Agnieszki Olejnik „Sprawa matki Madzi” opowiada głośną historię zaginięcia sześciomiesięcznej Madzi z Sosnowca. W styczniu 2012 roku matka dziewczynki, Katarzyna W., zgłosiła na policję porwanie córeczki. Kilkanaście dni później wyznała, że dziecko wypadło jej z rąk wskutek nieszczęśliwego wypadku, jednak dalsze śledztwo wykazało, że kobieta je zamordowała.

Sprawa wzbudziła wielkie zainteresowanie w całym kraju, a poszukiwania małej Madzi relacjonowały media. I właśnie wpływu mediów na postrzeganie całego przypadku dotyczy wspomniana produkcja: „Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak media wpływają na kształtowanie naszych przekonań i wyobrażeń? »Sprawa Matki Madzi« to czteroodcinkowy serial dokumentalny, który rzuca światło na jedną z najbardziej kontrowersyjnych spraw kryminalnych w Polsce. To nie tylko historia zbrodni, ale również spojrzenie na rolę mediów w tym dramacie” – czytamy w opisie serialu.

Serial to polska odpowiedź na anglojęzyczne docuseries o wstrząsających historiach kryminalnych. Każdy odcinek opowiada o innym etapie sprawy i składa się z materiałów archiwalnych, scen inscenizowanych oraz wywiadów z ekspertami, dziennikarzami i przedstawicielami organów ścigania.

Ci, którzy liczyli na nowe informacje w sprawie, mogą czuć się rozczarowani – serial jest tylko rzetelnym studium przypadku, ale fani gatunku mogą dodać go do swojej listy.

Dokument jest dostępny w serwisie Netflix i na TVP VOD.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze