1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Rozrywki dobre dla umysłu

123rf.com
123rf.com
Z wiekiem pogarsza się nie tylko sprawność fizyczna, ale i umysłowa. To naturalne, ale mózg jest bardzo plastyczny, więc dzięki odpowiednim ćwiczeniom można ten proces spowolnić.

Aby trenować mózg, należy wybierać aktywności inne niż wykonywane zwyczajowo. Dobrym rozwiązaniem są na przykład zadania, które wymagają myślenia, uczenie się na pamięć, rozwiązywanie trudnych łamigłówek. Po jaką grę sięgnąć, by poćwiczyć umysł i rozwinąć pamięć?

Escape room Tajemniczy pokój zagadek to nowa zabawa, która cieszy się coraz większą popularnością
Jeden pokój, ukryte wskazówki i godzina na rozwiązanie zagadki, które pozwala opuścić pomieszczenie. Zadanie uczestników polega na znalezieniu obiektów i rozwiązaniu szyfrów pomagających wyjść. Każdy przedmiot w pokoju może mieć znaczenie, ale niektóre służą tylki zmyleniu graczy. To emocjonująca gra łącząca sprawność fizyczną, inteligencję, błyskotliwość i logiczne myślenie.„Każdy pokój skrywa w sobie zupełnie inną historię i stawia przed graczami wiele przeróżnych pytań. W przeciwieństwie do gier komputerowych emocje w Escape room są realne. Zabawa pozwala oderwać się od komputera i przenieść do realnego świata, jednocześnie wymagając od nas nie lada myślenia”, komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Labirynt luster
Pokój luster to kolejna okazja do pobudzenia szarych komórek. W pomieszczeniu znajduje sie 120 luster tworzących labirynt, która dzięki odpowiedniemu ustawieniu i oświetleniu tworzą iluzję nieograniczonej przestrzeni. Celem uczestnika jest odnalezienie wyjścia i wydostanie się z labiryntu - to zadanie tylko w teorii wydaje się łatwe!  W ciemności rozświetlonej jedynie kolorowymi światłami, w krętych korytarzach, ślepych zaułkach nietrudno zabłądzić. Dodatkowo dezorientuje odpowiednia muzyka. Wyjście z lustrzanego labiryntu wymaga kreatywności i pomysłowości.

Brydż - gra dla inteligentnych
Dla miłośników gier karcianych i logicznych świetną gimnastyka dla umysłu będzie brydż. Dzięki komputerom nie trzeba na siłę szukać partnerów do zielonego stolika i co więcej, można zasiąść do gry o dowolnej porze w towarzystwie osób znajdujących się w dowolnym miejscu na świecie. Brydż to emocjonująca gra towarzyska, ale również doskonały trening dla umysłu, który prowadzony regularnie zmniejsza ryzyko wystąpienia demencji. Pamiętajmy jednak, że brydż - jak każda gra -może uzależnić.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze