1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jakie wnętrza będę modne w 2018?

Jakie wnętrza będę modne w 2018?

123rf.com
123rf.com
Czerwony kolor, orientalne inspiracje, motywy kwiatowe. Między innymi te rzeczy znajdziemy w prognozowanych trendach wystroju wnętrz na 2018 rok. Czym jeszcze będziemy się inspirować podczas urządzania mieszkania?

Minimalizm nadal w cenie

Trend tworzenia coraz mniejszych apartamentów jest widoczny od kilku lat. Wiąże się to między innymi z aktualnie preferowanym stylem życia, który bardziej stawia na indywidualizm. To odbije się między innymi na sektorze meblarskim, który musi dostosowywać się do nowych wymagań kupujących. Meble muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne i innowacyjne. – Pod tym względem rynek dopasował się do potrzeb klientów. Cały czas powstają rozwiązania, które są nastawione nie tylko na design, ale też na oszczędzanie miejsca – mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych Häfele. – Przykładem jest system Tavoletto, który pozwala z biurka zrobić łóżko. I to dosłownie. Materac obraca się i zaczepia o tylną ścianę biurka. Dzięki temu nie musimy z niego ściągać notatek czy książek – dodaje. Jeśli chodzi o wykończenie mebli – w tej kwestii królować może metal. Zawsze popularne drewno i tym razem nie straci, natomiast od łask całkowicie zostanie odsunięty plastik.

Światło

Jeżeli chodzi o oświetlenie, modne będą klasyczne i eleganckie kształty. Trend skandynawski nadal będzie widoczny głównie poprzez zastosowanie odcieni szarości, czerni i bieli, które razem dają więcej elegancji i klasyki. W kwestii materiałów nadal będziemy stawiać na naturę. Drewno, beton, marmur czy miedź. To będą bardzo popularne rozwiązania. Jako źródło światła dominuje technologia LED. Ta ma do zaoferowania wiele tak, jak systemy jak LED LOOX. Można je łatwo wbudować w zabudowę meblową. Niezmienną popularnością będą cieszyły się lampy stojące, które niezmiennie zajmują wysokie miejsca na listach sprzedaży.

Smart Home

W dobie wszechobecnej cyfryzacji i wygody, którą sobie cenimy, nawet domy muszą być smart. Przejawia się to w wielu aspektach, których wspólnym elementem jest zazwyczaj smartfon. Może on służyć na przykład do sterowania poziomem oświetlenia w pomieszczeniu, zasuwania i podnoszenia rolet, regulacji fotela i wielu innych funkcji. Wśród nich znajdziemy też te mniej oczywiste, jak regulacja światła LED na brzegach telewizora, które stanowi swoiste przedłużenie ekranu. Ponieważ Polacy pokochali smartfonowe innowacje (takie jak płacenie telefonem itp.) sprawa popularyzacji smart domów jest kwestią czasu.

Nowe kolory

W nadchodzącym roku kolorystyka będzie bardzo urozmaicona. Nadal w modzie pozostaną perłowe szarości czy kolory lnu, a to ze względu na dobry wpływ tych barw na nasze samopoczucie. Są bardziej relaksujące i odprężające niż inne. Dotyczy to jednak głównie ścian. Jeżeli chodzi o meble, będziemy się decydować na odmienne barwy. Na targach wnętrzarskich, które są wyznacznikami trendów, króluje czerwień. Zwłaszcza jeśli chodzi o meble wypoczynkowe takie jak sofy. Na tkaninach i dodatkach będziemy mogli zauważyć barwę miodową. Ożywi ona każde pomieszczenie i nada mu nowego kolorytu.

Wabi-Sabi – orientalna przestrzeń

Jak prognozują eksperci, rok 2018 może być przełomowym dla japońskiego stylu wabi-sabi. Hołduje on prostocie i wbrew obecnym trendom dopuszcza możliwość bycia nieidealnym. W jego zakresie mieszczą się parkiety z popękanym drewnem, lniane poszewki i inne dekoracje, które noszą znamiona upływu czasu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze