1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Samotne święta mogą być przyjemnym relaksem

Dobrze czasem spędzić samotne święta, zgodne ze swoimi potrzebami. (fot. iStock)
Dobrze czasem spędzić samotne święta, zgodne ze swoimi potrzebami. (fot. iStock)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Bywa, że w święta jesteśmy sami, ale to nie oznacza, że musimy czuć się samotni. Skoncentruj się na spełnieniu swoich potrzeb, a będziesz zaskoczona, że święta tak szybko i miło minęły.

Czasem tak się układa, że w święta jesteśmy sami. Nie oznacza to jednak, że musimy czuć się samotni. To ma swoje plusy! Wykorzystaj ten czas dla siebie. Wreszcie masz go mnóstwo i możesz zdecydować, jak spędzisz ten czas. Takie święta miną Ci szybciej, niż myślisz.

Oto 6 sposobów, jak pozytywnie wykorzystać ten czas

Zadzwoń do kogoś, kogo lubisz

Wreszcie masz mnóstwo czasu na telefoniczne pogaduchy. Sprawdź, czy ktoś, z kim lubisz rozmawiać, ma trochę czasu w te święta i może z Tobą wreszcie pogadać do woli.

Bądź aktywna, ruszaj się

Wyjdź na zewnątrz pobiegać, wybierz się na spacer lub zorganizuj sobie swoją prywatną sesję jogi z instruktorką z Youtube.

Odpręż się

Zorganizuj sobie domowe SPA: relaksująca kąpiel, następnie peeling całego ciała i na koniec masaż ulubionym olejkiem, czy balsamem. Poczujesz się błogo, a wsunięcie się pod miły koc, z ulubioną lekturą, przeniosą Cię w inny wymiar. Możesz zapalić sobie świecę z naturalnego wosku, zaparzyć ulubioną wersję zimowej herbaty i delektować się spokojem, na który tak długo zapewne czekałaś.

Wykreuj swoje marzenia

Teraz, kiedy masz mnóstwo spokoju, nieograniczony czas dla siebie, nigdzie się nie spieszysz, poświęć trochę czasu na wykreowanie swoich marzeń. Bardzo pomaga przy tym słuchanie ulubionej muzyki. Nie ograniczaj się. Nie analizuj, jakie są szanse. Możesz marzyć dosłownie o wszystkim. Wyobrażaj sobie siebie w sytuacji, kiedy Twoje marzenie się spełnia i ciesz się tym, a może zrealizuje się szybciej niż myślisz.

Pomóż innym

Lubisz pomagać innym? Sprawdź w mediach społecznościowych, czy może jakieś stowarzyszenie czy fundacja organizują świąteczną pomoc dla osób starszych, dzieci w domach dziecka, w domach samotnej matki. Może potrzebne jest Twoje wsparcie?

Zafunduj sobie "nicnierobienie"

Jeśli nie masz chęci i motywacji niczego sobie planować czy organizować, idź za głosem chwili i rób to, na co masz ochotę w danym momencie. Wyśpij się do woli, czytaj książki, prasę, obejrzyj wszystkie zaległe filmy i seriale, ugotuj coś dobrego, zrób porządek w szufladzie, która od dawna "prosi Cię o to".

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze