1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Outta Puff Daddys – Tańczący Tatusiowie szerzą radość i zmieniają myślenie o męskim zdrowiu psychicznym

Taniec może być nie tylko przyjemnością, ale także skuteczną terapią. (Fot. iStock)
Taniec może być nie tylko przyjemnością, ale także skuteczną terapią. (Fot. iStock)
Na parkiecie ruszają się jak gwiazdy teledysków, a filmiki z ich udziałem zyskują miliony odsłon. Są po czterdziestce, mają rodziny i „poważne” prace. Są też ojcami. Poznajcie Outta Puff Daddys – grupę tańczących tatusiów, którzy natychmiastowo wywołują uśmiech na twarzy każdego, kto ich zobaczy.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Outta Puff Daddys (@outta_puff_daddys)

Historia grupy zaczęła się w 2012 w Brighton. Grupa ojców regularnie odwoziła swoje dzieci na lekcje tańca. W oczekiwaniu aż ich pociechy skończą zajęcia, wpadli na niecodzienny pomysł. Zaczęli w tajemnicy uczyć się tańca, by zrobić na pokazie niespodziankę swoim dzieciom. Wkrótce okazało się, że wspólny ruch jest świetną zabawą, a także okazją do budowania więzi. Tańczący Tatusiowie zaczęli się wzajemnie wspierać w kwestiach, które podrzucało im życie: pracy, rozstaniach, problemach z dziećmi, zdrowiem. Taniec stał się dla nich nie tylko kolejną formą sportu, lecz także sposobem na rozładowanie napięcia i przede wszystkim dbałość o zdrowie psychiczne. Grupa zaś okazała się dla nich przestrzenią, w której pielęgnują braterstwo. Jeden z założycieli Outta Puff Daddys, Paul Jukes, przyznaje: „Na mężczyznach nadal niewątpliwie ciąży piętno, że nie mogą otwarcie rozmawiać, a tym bardziej płakać. Bez tej grupy nie miałbym koło siebie mężczyzn, z którymi mógłbym swobodnie pogadać na każdy temat”.

Tatusiowie na TikToku

Gdy wybuchła pandemia, Tańczący Tatusiowie spotykali się na zoomie. Dziś przyznają, że regularne spotkania pozwoliły im przetrwać trudny czas w izolacji. Kiedy restrykcje zelżały, zaczęli nagrywać swoje występy. Córka Paula Jukesa zasugerowała, że mogliby zrobić karierę w mediach społecznościowych. „Nie ma nikogo takiego jak wy!” – powiedziała. Postanowili jej posłuchać. Założyli konta na TikToku i Instagramie, na których regularnie publikowali swoje taneczne układy. Szybko zyskali szaloną popularność. Jeden z filmików zyskał 1,4 miliona odsłon. Dziś Outta Puff Daddies na Instagramie obserwuje 286 tysięcy osób, a na TikToku 176 tysięcy. Swoim tańcem wspierają ważne akcje. Budują świadomość konieczności dbania o zdrowie psychiczne czy regularnych badań prostaty. Szerzą radość – to ich najważniejsza misja! Zaraz obok mówienia o męskich emocjach, które nie są niczym wstydliwym ani oznaką słabości.

Na swoim koncie dzielą się sposobami na dobre samopoczucie i wspierają innych mężczyzn w tym samym. Mówią, że dbanie o siebie nie jest fanaberią, a sposobem na to, by żyć dobrze, głęboko i szczęśliwie.

Wszyscy zgodnie przyznają, że taniec zmienił ich życie. Dzięki niemu zbudowali bezpieczną przestrzeń męskiej wymiany, w której dzielą się przeżyciami i emocjami. A to wpływa na ich zdrowie, także psychiczne, relacje i resztę życia. Zobaczcie, jak wspaniale się poruszają!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze