1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Co może oznaczać sen o dziecku?

Sen o dziecku. Interpretujemy najpopularniejsze sny o dziecku. (Fot. iStock)
Sen o dziecku. Interpretujemy najpopularniejsze sny o dziecku. (Fot. iStock)
Sny są wiadomością od podświadomości, niosą nasze wewnętrzne tajemnice, które chcą zostać odkryte. Tylko jak je zrozumieć? Jaką informację otrzymujemy, śniąc o dziecku? Przedstawiamy interpretacje najpopularniejszych snów o dziecku. Co oznacza według sennika dziecko dziewczynka, a co chłopiec?

Sen o dziecku. Interpretacje najpopularniejszych snów o dziecku

Sennik – dzieci

Sen o dziecku pokazuje, że potrzebujemy skontaktować się ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Najprawdopodobniej brakuje nam w życiu zaufania, radości, poczucia bezpieczeństwa, zabawy. Może czujemy się przeciążeni prozaicznymi obowiązkami i przytłoczeni odpowiedzialnością, a ta część naszej osobowości, która potrzebuje zaznać lekkości i beztroski życia, jest zaniedbana. Jeśli tak nie jest – w życiu doświadczamy obecnie dużo swobody, umiemy cieszyć się z drobiazgów i potrafimy poddawać się nurtowi życia – sen o dziecku oznacza, że czujemy się bezpiecznie, zwłaszcza w relacjach z innymi ludźmi. Jeśli to siebie widzimy jako dziecko, sennik może to interpretować w taki sposób, że czujemy się słabi, a nawet bezbronni i potrzebujemy wsparcia bliskich.

Sennik – małe dziecko

Sen o małym dziecku w senniku może wiązać się z naszą potrzebą wewnętrznego rozwoju – potrzebujemy poszerzyć swoją osobowość o wyparte aspekty. Najprawdopodobniej są one związane z radością życia, ale też kreatywnością i czymś, co dopiero się rozwija. Może jakiś nowy projekt, który dopiero zaczęliśmy, potrzebuje uwagi, a może pomocy, żeby mógł zaistnieć i pokazać się światu.

Sennik – niemowlę

Sen ten może oznaczać, że jesteśmy u progu nowego etapu w życiu. Pewien rozdział nieodwołalnie się kończy i czeka nas coś zupełnie świeżego – nowy projekt, nowa praca, nowy związek, nowy dom, nowe doznania. Niemowlę w senniku zawsze jest symbolem nowych początków. Reprezentuje kontynuację egzystencji człowieka i jej ewolucję.

Sennik – urodzić dziecko

Sen o porodzie oznacza, że kończy się czas oczekiwania lub dyskomfortu związanego z przygotowywaniem się do nowego etapu życia. Ten etap właśnie mija i czeka nas zupełnie nowy rozdział w życiu. Urodzić dziecko we śnie wiąże się też ze stresem, jaki odczuwamy, kiedy zaczynamy doświadczać czegoś nowego. Taki sen o dziecku to również zwiastun poszerzenia naszej osobowości – jakieś wyparte nieużywane dotąd części naszej tożsamości właśnie ujrzały światło dzienne. Zmieniamy się i jest to dobra wiadomość.

Sennik – dziecko na rękach

Sen, w którym widzimy trzymane na rękach dziecko, jest sygnałem od naszej podświadomości, że potrzebujemy, aby ktoś się nami zaopiekował. Czekamy na utulenie, zwrócenie na nas uwagi, odciążenie od przyziemnych obowiązków. Za dużo w naszym życiu zajmowania się sprawami materialnymi, od których chcemy się oderwać – na co wskazuje sen o dziecku na rękach. Możemy też potrzebować, żeby ktoś nas od tego odciążył. Ludzie z naszego otoczenia bardziej troszczą się o siebie niż o nas i nasze sprawy. Może nawet są egoistyczni i wykorzystujący. Oni potrafią poświęcać swój czas na odstresowanie i relaks, a my nie.

Sennik – dziecko chłopiec

Mały chłopiec odwiedzający nas w snach oznacza, że potrzebujemy eksplorować świat. Być może jesteśmy już znudzeni aktywnościami, które nas zajmują, i pragniemy czegoś nowego. Animus – nasz wewnętrzny mężczyzna – domaga się nowych podniet do działania i nowego kierunku rozwoju. Według sennika chłopiec we śnie zwiastuje nowe przedsięwzięcia i często nową pracę. Za chwilę podążymy za przygodą i zajmiemy się własnym rozwojem. Może wyruszymy w ekscytującą podróż.

Sennik – dziecko dziewczynka

Mała dziewczynka we śnie jest symbolem pomyślności – coś dobrego może nas niedługo spotkać. Zapowiada się dobry czas, w którym przyciągniemy do siebie to, czego pragniemy, i to bez większego wysiłku. Sen z dzieckiem dziewczynką pokazuje, że anima – wewnętrzna kobieta – jest w nas i domaga się uwagi. To jakość receptywna, biorcza – znak, że potrzebujemy nauczyć się przyjmować. Zostaniemy przetestowani, czy jest w nas przekonanie, że zasługujemy na piękne dary od losu.

Sennik – dziecko cudze

Jeśli we śnie odwiedza nas dziecko, które nie jest nasze, oznacza to, że świat szykuje dla nas jakąś niespodziankę. Dostaniemy zaskakującą szansę, przyjdą jakieś ważne informacje, które wywrócą świat do góry nogami, i będzie to ekscytujące. Sen o dziecku cudzym przypomina, że nie my za wszystko jesteśmy odpowiedzialni i wcale nie jest tak, że to my sami na wszystko musimy sobie zapracować. Inni ludzie, zewnętrzne okoliczności też mogą wkroczyć do naszego życia, żeby je zmienić na lepsze.

Sennik – dziecko cudze, chłopiec

Kiedy śnimy o chłopcu, który nie jest naszym synem lub którego po prostu nie znamy, mówi nam to o tym, że jesteśmy świadomi swoich celów. Nasze ambicje chcą być zrealizowane i tak się stanie. Nasze pomysły już dojrzały i nie mogą się doczekać, aż je urzeczywistnimy. Taki sen o dziecku chłopcu często zapowiada nową pracę lub rozszerzenie dotychczasowej działalności.

Sennik – dziecko cudze, dziewczynka

W senniku dziewczynka, która nie jest naszym dzieckiem, widziana we śnie, jest zapowiedzią szczęśliwego czasu w życiu – oto nadchodzą okoliczności, które wiele ułatwią. Najwyraźniej tęsknimy za beztroskim życiem, a przynajmniej okazjami do zabawy, i jest duża szansa, że właśnie tego doświadczymy. Czas pomyśleć o sobie i własnych przyjemnościach.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze