1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Znaki zodiaku – kto jest realistą, a kto marzycielem?

Znaki zodiaku – kto jest realistą, a kto marzycielem?

(Ilustracja: iStock)
(Ilustracja: iStock)
Astrologia umożliwia wgląd w naszą osobowość, wskazując wiodące cechy charakteru i nasz temperament. Chociaż znak zodiaku nie gwarantuje sukcesów w osiągnięciu celów czy spełnianiu marzeń, pomaga w samopoznaniu, żeby odkryć swoje ambicje oraz naturalne predyspozycje.

Realiści – 6 najbardziej zdeterminowanych do osiągania celów znaków zodiaku

Stawiają sobie duże cele i nie szczędzą wysiłków, aby je samodzielnie osiągnąć.

Koziorożec: wytrzymały wspinacz

Ziemski znak rządzony przez Saturna – planetę dyscypliny i ciężkiej pracy – uosabia nieustanne dążenie do wszystkiego, co sobie zaplanuje, a planuje wiele i ambitnie. Koziorożec wyznacza wysokie standardy i z ogromną determinacją wspina się na szczyt. Jest nieugięty, by pokonywać trudności przy wspinaniu się po kolejnych szczeblach drabiny swoich wygórowanych aspiracji. Sukces osiąga dzięki samopoświęceniu i ogromnym pokładom cierpliwości w realizacji długoterminowych zamierzeń. Jego celem jest zdobycie prestiżu i zabezpieczenia materialnego.

Skorpion: nieustępliwy wizjoner

Znak wodny rządzony przez Plutona – planetę transformacji i wewnętrznej mocy – ma wrodzoną zdolność maksymalnej koncentracji na swoich celach. Jego determinacja jest intensywna i niezachwiana. Jeśli Skorpion się angażuje, to więcej niż na 100 procent i nie spocznie, jeśli nie osiągnie swojego celu. Do zdobywania najbardziej motywują go wyzwania, które wymagają jego osobistej przemiany i pokonywania wewnętrznych ograniczeń. Nie lęka się trudnych doświadczeń. Jego celem jest zdobycie pełnej kontroli nad sobą, by jeszcze bardziej uodpornić się psychicznie.

Baran: nieustraszony pionier

Znak ognia rządzony przez Marsa – planetę działania i przywództwa – kieruje się nieugaszonym pragnieniem bycia na czele peletonu lub wyrusza samotnie, by zdobyć swoje cele. Potrzebuje ich, by dać ujście odwadze i entuzjazmowi. To napełnia go siłą i motywacją do dalszego działania. Jego ambicje podsycane są chęcią bycia pierwszym i zrobienia czegoś od zera. Najlepiej, żeby obrany przez niego cel powszechnie był uznany za niemożliwy do zrealizowania. Baran lubi być cudotwórcą, ale takim, który wszystko – od A do Z – zawdzięcza jedynie sobie. Zawsze dąży do tego, by prześcignąć innych.

Lew: charyzmatyczny zdobywca

Znak ognia rządzony przez Słońce – źródło energii i siły woli – ma magnetyczny urok, który popycha go do osiągania celów ze swobodą i z klasą. Lew emanuje tak ugruntowaną pewnością siebie, że przyciąga innych do swoich wizji, ułatwiając im drogę do sukcesu. Lew działa w bardzo naturalny sposób, niemal bez wysiłku, napędzany swoją słoneczną niewyczerpaną energią. Jego cele muszą prowadzić go do namacalnych, mierzalnych efektów, by mógł za nie zgarnąć nagrodę i poklask. Pieniądze są dla niego efektem ubocznym. Dąży do tego, żeby nie żyć w cieniu.

Panna: metodyczna altruistka

Ziemski znak rządzony przez Merkurego – planetę komunikacji i intelektu – podchodzi do celów, skrupulatnie planując zamierzenia i dbając o szczegóły. Panna dokładnie wytycza swoją ścieżkę, stawiając na konsekwentne dążenie do mety, bo wyznaje zasadę, że nie ucieknie się od rzeczywistości. Jest realistką w sposobie działania, ale przyświecają jej wyższe idee – chce pomagać ludziom, niosąc wiedzę i przekazując praktyczne umiejętności. Jej zadaniem jest takie prowadzenie siebie i podopiecznych, żeby dotrzeć do sedna sprawy i uniknąć chaosu. Jej cel nie uświęca środków.

Byk: uparty budowniczy

Ziemski znak rządzony przez Wenus – planetę piękna, miłości i pieniędzy – ucieleśnia upór w dążeniu do celu. Byk zawsze koncentruje się na wymiernych osiągnięciach, pracując nad stworzeniem stabilnych podstaw. Celem życia Byka jest zapewnienie niezawodnej bazy sobie i otaczającym go ludziom. Jest niczym skała, na której inni mogą polegać, bo jest szczery i niezawodny. Najbardziej produktywny, kiedy działa na własnych warunkach, nie generując zbyt dużych zmian. Wymaga lojalności i uczciwości. Jego końcowym celem jest posiadanie, które daje mu bezpieczeństwo.

Marzyciele – 6 mniej zdeterminowanych do działania znaków zodiaku

Wolą marzyć, ufać nurtowi życia i receptywnie polegać na innych.

Ryby: intuicyjne misjonarki

Wodny znak rządzony przez Neptuna – planetę duchowości i bujania w obłokach – kieruje się w życiu swoją niezawodną intuicją, która podpowiada, żeby niczego nie planować, tylko podążać na nurtem wydarzeń. Do spełniania marzeń mobilizuje je świadomość, że wszyscy potrzebujemy empatii, życzliwości i wsparcia. Z natury są zmienne i eteryczne, więc często rzucają jedno zamierzenie kosztem drugiego, niemal tego nie zauważając i nie rozpatrując tego jako stratę. Ich życiową misją jest udowodnienie, że istnieje siła wyższa.

Rak: opiekun domowego ogniska

Wodny znak rządzony przez Księżyc – planetę emocji i rodziny – marzy o tym, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie. Jest do dyspozycji, kiedy inni go potrzebują, ale żyje tak, żeby w każdej chwili i on dostał wsparcie. Dąży do tego, żeby żyć otoczony kochającą rodziną i plemieniem ludzi o podobnych zapatrywaniach na świat. Ma wybujałą wyobraźnię, która pozwala mu odrywać się od rzeczywistości i idealizować ludzi. Jest to jego mechanizm obronny – nie chce widzieć zła, żeby się z nim nie konfrontować. Jego marzeniem jest, żeby wszyscy kochali się bezwarunkowo.

Waga: orędowniczka równowagi

Powietrzny znak rządzony przez Wenus – planetę piękna, miłości i pieniędzy – wykorzystuje swoją bezstronną, obiektywną postawę do walki o to, żeby między ludźmi zapanowały harmonia i płynna wymiana zasobów. Waga nie cierpi konfliktów, a o sprawiedliwość walczy metodami pokojowymi. Cechuje ją racjonalne, uczciwe i cywilizowane podejście do rozwiązywania nawet złożonych spraw. Waga jednak nigdy nie poświęci swojego komfortu i pozycji, nie zaryzykuje dla kogoś lub czegoś. Jej ambicją jest wygodne życie. W skrytości marzy, żeby składało się ono z samych przyjemności.

Bliźnięta: kreatywni mediatorzy

Powietrzny znak rządzony przez Merkurego – planetę intelektu i komunikacji – odznacza się nieokiełznaną towarzyskością. Bliźnięta marzą, żeby żyć w otoczeniu ludzi, ale nie są im potrzebne głębokie i bliskie relacje. Lubią rozmawiać z nieznajomymi i przyjaźnić się ze wszystkimi. Nie przepadają za zobowiązaniami – ani emocjonalnymi, ani zawodowymi – dlatego konsekwentne realizowanie celów jest poza ich zasięgiem. Nie mają być wierne nawet samym sobie, więc dlatego porzucają swoje cele. Marzą, by życie zapewniło im wolność i powierzchowne zainteresowania.

Wodnik: Urodzony buntownik

Powietrzny znak rządzony przez Urana – planetę buntu i rewolucji – częściej burzy, niż buduje. Urodził się, by zaprzeczyć ustalonym zasadom, obalić tradycje i hierarchie, wyśmiać stereotypy. Swoją obecnością katalizuje zmiany, które często są gwałtowne i generują straty, bo żeby powstało nowe, musi umrzeć stare. Odznacza się duchem innowacyjności, a także wyznaje humanitarne idee. Marzy o tym, żeby uczynić świat lepszym miejscem, dlatego często zgłasza się do wolontariatu lub pracuje w różnego typu organizacjach. Jednak często bliższa jest mu idea niż człowiek i jego uczucia.

Strzelec: Poszukiwacz przygód

Ognisty znak rządzony przez Jowisza – planetę szczęścia i rozwoju – owszem, ma wielkie cele, ale w ich osiągnięciu przeszkadzają mu słomiany zapał i nadmiarowe pragnienia. Lubi podróżować, poznawać nowe miejsca i kultury oraz poszerzać swoje horyzonty, ale musi być w tym sama przyjemności i sporo zabawy. Nie zwraca uwagi na wyniki, nie wypatruje efektów swoich działań. Ma szeroko zakrojone plany, które może w każdej chwili porzucić, bo szybko się nudzi. Często spotykają go rozczarowania, bo jego wizja była zbyt nierealna, a on zbyt optymistyczny. Marzy, by uczyć innych dziecięcej ciekawości.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze